• Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II
  • tel. (41) 352-15-91
    fax. (41) 352-15-91

Niedziela 24.10.2021

Państwa pytania i sugestie prosimy kierować na adres:

robertglogowiecki@wp.pl

Raport_z_ewaluacji_problemowej.pdf

STATUT.DOC

Statistics

Certyfikat - Obrazek 1

Strona główna

• 22 października br. odbyła się w naszej szkole podniosła uroczystość - Dzień Patrona; Jana Pawła II. Tego dnia wzięliśmy udział we Mszy Świętej, a następnie oglądnęliśmy przedstawienie z życia Wielkiego Polaka, Świetego Jana Pawła II. Ten dzień świetowaliśmy razem z ks. Proboszczem Antonim Bialikiem, Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Panem Łukaszem Maderakiem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej Panem Markiem Szmucem; emerytowanym nauczycielem "trójki".

• Przez cały tydzień przedszkolaki z grupy 0A rozmawiały na zajęciach o znaczeniu spożywania jesienią zwiększonej ilości witamin. Rozróżniały zdrowe i niezdrowe produkty, tworzyły piramidę żywieniową, wykonały pracę plastyczną, a na koniec samodzielnie wykonały posiłek, który zjadły na podwieczorek. Ależ smaczne i zdrowe były te owocowe szaszłyki.

• Na j. angielskim się nie nudzimy,
    Swoje pluszowe misie przynosimy.
    "My Teddy Bear" śpiewamy
    I do zdjęć pięknie się uśmiechamy :)

• 21.10.2021r. z udziałem przedstawicieli Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej odbyło się Praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji w naszej szkole.

• ZBIÓRKA MAKULATURY

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU OGŁASZA ZBIÓRKĘ MAKULATURY. AKCJA POTRWA DO 28.10.2021R. (CZWARTEK) KONTENER (ZIELONY) ZNAJDUJE SIĘ NA BOCZNYM PARKINGU SZKOŁY - WJAZD GŁÓWNĄ BRAMĄ.

• Dnia 20.10.2021r na Stadionie Sparty w Kazimierzy Wielkiej odbyły się miejsko- gminne zawody sportowe dla szkół z terenu gminy Kazimierza Wielka. Były to drużynowe biegi przełajowe. Wyłoniono także indywidualnych mistrzów gminy. W zawodach wzięło udział 4 szkoły podstawowe ( SP 3 Kazimierza, SP 1 Kazimierza , SP Wielgus, SP Kamieńczyce) oraz 4 szkoły średnie ( LO Kazimierza Wielka, ZSZ Odonów, ZSR Cudzynowice, ZDZ Kazimierza Wielka) Rywalizowano na dystansach 500,800 oraz 1000m dziewcząt i chłopców.

• Nie ma jak basen

Uczniowie klasy 3B, w ramach programu WF z AWF, wybrali się na basen. Wszyscy chętnie uczestniczyli
    w zaproponowanych zabawach i ćwiczeniach. Przed rozpoczęciem zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania w wodzie i w szatni. Wyprawa udała się na medal.
    Serdecznie dziękujemy Pani Monice za pomoc i wsparcie.

• Zerówkowicze z grupy B uwielbiają jeść owoce. Dlatego razem z wychowawczynią postanowiły przygotować pyszne, kolorowe szaszłyki. Przedszkolaki skosztowały je na na deser po obiedzie. Polecamy przygotować takie pyszności w domu.

• Jasnogórskie pielgrzymki są kolejnym świadectwem budowania żywego pomnika świętemu Janowi Pawłowi II. Tegoroczne spotkanie odbyło się 7 października pod hasłem: „Nie lękajcie się”.

Głównej Mszy św. przewodniczył dotychczasowy wieloletni duchowy opiekun Rodziny Szkół Jana Pawła II radomski biskup senior Henryk Tomasik.
    - Dziękujemy Panu Bogu za piękne wzory błogosławionych i świętych, z których młodzi ludzie mogą czerpać wzór. Rozmawiajmy z Chrystusem na co dzień - „Panie ty wiesz, że cię kocham”, to jest nasza autostrada do nieba – zachęcał nas ksiądz biskup..