• Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II
  • tel. (41) 352-15-91
    fax. (41) 352-15-91

Środa 01.12.2021

Państwa pytania i sugestie prosimy kierować na adres:

robertglogowiecki@wp.pl

Raport_z_ewaluacji_problemowej.pdf

STATUT.DOC

Statistics

Certyfikat - Obrazek 1

Strona główna

• BohaterON - włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować młode pokolenie bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W ostatnim czasie uczniowie klas: 4A i 4B, 5A przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców. Układali i pisali życzenia bohaterom walk. Uczennice klasy 4B wraz z uczennicami klasy 8A przygotowały kartę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu do „szkolnej ściany pamięci”. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli poznać historie adresatów swoich kartek, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.

• Uczniowie klas 3A i 3B udali się do Fabryki Bombek ,,Decora” w Miechowie.Trzecioklasiści poznali proces powstawania szklanych ozdób od projektowania, formowania, srebrzenia i ozdabiania na pakowaniu kończąc.

• Uczniowie klasy 5A i 5B (22.11.21 i 26.11.21) udali się na lekcji historii na górę Olimp w odwiedziny do greckich bogów. Każdy uczeń przygotował mit i strój wybranego przez siebie boga lub bogini. W czasie boskiej uczty, tak jak przystało w starożytnej Grecji, smakując ambrozję i pijąc nektar wysłuchaliśmy mitów o przygodach bogów i herosów. W ten atrakcyjny sposób odbył się konkurs opowiadania mitów.

Zwycięzcami konkursu zostali wszyscy uczniowie, którzy celująco opowiedzieli mit i przygotowali strój wybranego przez siebie boga. Ponieważ wszystkim bardzo podobał się taki sposób poznawania przeszłości, już planujemy kolejne lekcje na żywo.

• Uczniowie klasy 3B udali się do firmy Caffaro. Obserwowali, jak wygląda praca w zakładzie, zobaczyli nowoczesne maszyny i urządzenia, które wywarły na wszystkich duże wrażenie. Klasa 4A zwiedzała Kraków, spacer po ulicach Starego Miasta, przy Barbakanie, przy Bramie Floriańskiej i na Rynku Głównym. A po zmroku wizyta w Ogrodzie Świateł przedstawiający bajkę o Królewnie Śnieżce.

Klasy 2A i 2B czarowały w fabryce bombek, poznały proces ręcznego powstawania ozdób choinkowych. Największą frajdę, drugoklasiści, mieli podczas samodzielnego malowania bombek.

• W dniu andrzejek dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i świetnej zabawy.Czary mary, hokus pokus... Były wróżby, zabawy, konkursy, niespodzianki i dużo, dużo tańców.

• W Finale Wojewódzkim w Strawczynie w sztafecie pływackiej 6 x 25m zdobyliśmy 2 brązowe medale (dziewczęta kl. 4-6, chłopcy kl.7-8), w kategorii chłopców 4-6 oraz dziewcząt 7-8 zajęliśmy miejsce tuż za podium: 4. Gratulujemy zawodnikom.

• W poniedziałek 22 listopada, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jego celem jest uświadamianie młodym ludziom, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypominanie, że nie tylko mają te prawa zawsze respektować, ale powinni także stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę. W ramach tego święta we wszystkich klasach odbyły się ciekawe zajęcia, a przez cały dzień towarzyszył nam kolor niebieski.

• Wśród naszych zerówkowiczów z grup 0a i 0b nie ma takiego, który nie kojarzyłby słów tej piosenki. 22 listopada br. wraz z biblioteką szkolną obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to w bardzo szczególny sposób łączy się z naszymi małymi przyszłymi uczniami, którzy dzięki kredkom potrafią wyrażać swoje emocje w różnych pracach plastycznych. Dzisiaj rysowaliśmy list do św. Mikołaja. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o Mikołaju czytanej przez panią bibliotekarkę i ochoczo rozwiązywały zagadki.

• Wszystkie Kolory Świata

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zarejestrowana do akcji edukacyjnej Wszystkie Kolory Świata - VI edycja. Unicef dla każdego dziecka.

• Szkolne Koło Wolontariatu dołączyło do zbiórki żywności organizowanej przez Fundację Dajemy Wybór. Żywność można przynosić do 15.12 2021r.