• ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA SCHRONISKA DLA PSÓW.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

OGŁASZA ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI DLA SCHRONISKA DLA PSÓW.

AKCJA TRWA DO 11.10.2021R.

Ewa Isaki

• 800 800 605 – infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

• List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej skierowany do Rodziców oraz Uczniów w sprawie szczepień

"Spotkanie z Panią Dulską"

W sobotę, 4 września br. w wielu miejscach naszego kraju czytana była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w ramach Narodowego Czytania. Głównym celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

Nasi uczniowie i nauczyciele wraz z przedstawicielami innych szkół i mieszkańcami naszego miasta włączyli się w dziesiątą, jubileuszową odsłonę Narodowego Czytania organizowaną przez Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej. Spotkanie rozpoczął Pan Łukasz Maderak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka i odczytał list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wspólne czytanie z podziałem na role dzieła Zapolskiej wyszło nam znakomicie i sprawiło wiele radości.  Dyrekcji i pracownikom biblioteki dziękujemy za zaproszenie i organizację wydarzenia.

"Moralność pani Dulskiej"

Polonistyki naszej szkoły, Pani Edyta Mikina i Pani Wioletta Wójcik, zaangażowały się w akcję Narodowego Czytania organizowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kazimierzy Wielkiej. Czytana była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Jak widac na zdjęciach humory wszystkim dopisywały.

• Rok szkolny 2021/2022, rozpoczęty.

• Msza święta

Serdecznie zapraszamy na mszę świętą 1.09.2021 roku o godzinie 8.00 w kościele Miłosierdzia Bożego

• Nowy rok szkolny 2021/2022

Program „Dobry Start”
  • „Jesteśmy z Was dumni! Idźcie sięgać gwiazd!”

- Tymi słowami pożegnaliśmy naszych tegorocznych absolwentów. W miniony piątek po raz ostatni przekroczyli mury naszej szkoły i odebrali zaświadczenia. Naprawdę mamy z czego być dumni. Nasza trzydziestka wspaniałych, to zespół utalentowanych, rozsądnych,  młodych ludzi. W tej grupie pożegnaliśmy wielu laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, wielu mistrzów sportu z dużymi osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. Artystów, laureatów konkursów plastycznych oraz uzdolnionych muzycznie, którzy swoimi umiejętnościami uświetnili wiele uroczystości szkolnych. Jednak przede wszystkim to grono wspaniałych uczniów, którzy tegoroczny egzamin napisali na bardzo dobrym poziomieIch wyniki są wyższe niż średnia naszego województwa a nawet wyższe niż średnia krajowa. Wszystkim naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów„Zdobywajcie kosmos, jak zabraknie świata!...”

.

• Informacje świetlicowe

• Uroczyste pożegnanie klas ósmych

• Zakończenie roku szkolnego w klasie 2B

• Czas pożegnań czas wzruszeń...

Klasa III A zakończyła pierwszy etap edukacyjny. Cztery lata tak szybko minęły... Czas wytężonej pracy, sukcesów, radości, zabaw, a także porażek i smutków. Dziękuję Wam kochani uczniowie za te cudowne chwile, które z Wami spędziłam. Drodzy trzecioklasiści stoicie u progu czwartej klasy. Przed Wami nowe zadania i wyzwania- pamiętajcie jesteście do nich dobrze przygotowani. Kroczcie śmiało do celu i miejcie zawsze na uwadze dobro własne i dobro ludzi, którzy Was otaczają. Życzę cudownych wakacji ! Renata Miszczyk

• Pożegnania nadszedł czas

25 czerwca wszyscy uczniowie zakończyli rok szkolny i oczywiście zasłużyli na wakacje. Uczniowie klasy 3B pożegnali się z wychowawczynią Panią Beatą Jurołajć. Choć łza w oku się kręciła, to wiemy przecież, że coś się musi skończyć, aby coś nowego mogło się zacząć. Dzieci rozmawiały już z wychowawcą na ten temat i doskonale wiedzą, że nie czytamy ciągle tej samej książki, bo znalibyśmy tylko jedną opowieść. Podziękowali sobie nawzajem za wspólnie spędzony czas. Oczywiście wielkie podziękowania składamy rodzicom, którzy zawsze wspierali swoje pociechy. Uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Kochani ZERÓWKOWICZE !

Zakończyły się nasze zabawy i ćwiczenia logopedyczne, które trwały cały rok szkolny 2020/2021.

Gratuluję wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w terapii logopedycznej, zabawach, grach i konkursach rozwijających nadawanie mowy. Życzę Wam, aby wypracowane umiejętności językowe( piękne opowiadanie historyjek obrazkowych, wyraziste recytowanie wierszy, poprawne odpowiadanie na zadany temat, itp.) przyczyniły się do samych sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych w naszej szkole.

Logopeda- Anna Kozioł