Informacje Cele i zadania Regulamin świetlicy Stołówka szkolna Kodeks zachowania Regulamin stołówki Programy Remont świetlicy Zdjęcia zajęć świetlicowych Konkurs świetlicowy na najpiękniejszą kolorowankę świąteczną Konkurs świetlicowy Jan Paweł II Konkurs "Zoo Jana Brzechwy" Wakacyjne podróże Konkurs karnawałowy Czytanie łączy pokolenia Teatrzyk wiosenny Zajęcia na śniegu 2017/2018 Zajęcia 2019/2020 Dzień pluszowego misia i zajęcia Zbliża się Mikołaj Konkurs "Przestrzenna ozdoba świąteczna" Walentynki Karnawałowe maski Karnawałowo na świetlicy „Tydzień Baśni i Bajki” w naszej świetlicy szkolnej Reżim sanitarny w świetlicy szkolnej SSP nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Ważne!

Świetlica Szkolna

Kodeks zachowania

KODEKS ZACHOWANIA

W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

1. Przychodząc do świetlicy powiedz obecnym dzień dobry.

2. Przebierz obuwie zmienne, połóż starannie swój tornister na właściwym miejscu.

3.Wybierz, jak chcesz spędzić czas, przyłącz się do zajęć, usiądź przy stole lub na dywanie.

4. Nie wychodź ze świetlicy bez zgody nauczyciela - wychowawcy.

5. Nie niszcz mebli, książek, czasopism, wyposażenia świetlicy, własności koleżanek i kolegów.

6. Skorzystaj z wolnego czasu - odrób zadanie domowe, przeczytaj lekturę, naucz się zasad gier stolikowych i towarzyskich pomóż
zrobić porządek na półkach, porozmawiaj z obecnymi.

7. Zawiadom wychowawcę, że chcesz skorzystać z toalety - zachowaj tam czystość i porządek.

8. Dbaj o czystość pomieszczenia oraz miejsca pracy i zabawy.

9. Zjedz śniadanie, później obiad.

10. Sprawdź, czy masz wszystkie swoje rzeczy, które przyniosłeś z domu.

11. Odstaw na miejsce kompletną zabawkę, grę lub czasopismo, gdy skończysz się nimi zajmować.

12. Żyj w przyjaźni ze wszystkimi, bądź miły, taktowny i uprzejmy dla wszystkich.

13. Uszanuj dekoracje, wystrój sali, kwiaty.

14. Uszanuj pracę kolegów i wychowawców, pań sprzątaczek, pracowników kuchni i administracji.

15. Nie hałasuj - mów cicho i spokojnie, nie używaj niekulturalnych słów i zwrotów.

16. Słuchaj i wykonuj polecenia wychowawcy - reaguj na prośby kolegów.

17. Zasuwaj za sobą krzesełko, nie siadaj na stole, zachowaj ostrożność przy posługiwaniu się sprzętem szkolnym      i własnym (zwłaszcza z
ostrymi przedmiotami).

18. Używaj słów: PRZEPRASZAM, PROSZĘ, DZIĘKUJĘ.

19. W jadalni zachowuj się kulturalnie - jedz spokojnie, nie rozmawiaj, nie wymachuj sztućcami.

20. Zjadaj wszystko dokładnie, poproś o repetę, jeśli ci smakuje.

21. Na spacerze nie oddalaj się od grupy, baw się w zasięgu wzroku i słuchu nauczyciela.

22. W czasie przemarszu poza świetlicą (do parku, na boisku) - nie wyprzedzaj wychowawcy, trzymaj się zwartej       grupy.

23. Przy przechodzeniu przez jezdnię, skrzyżowanie oraz na chodniku, boisku i w parku, zachowaj szczególną            ostrożność.

24. Poinformuj wychowawcę natychmiast, gdy zdarzy się coś niepokojącego.

25. Wychodząc ze świetlicy nie trzaskaj drzwiami.

26. Nie otwieraj okien bez zgody wychowawcy.

27. Zachowaj ostrożność przy posługiwaniu się sprzętem elektrycznym, mechanicznym, w pobliżu gniazdek               elektrycznych.

28. Wychodząc do domu sprawdź, czy masz wszystkie swoje rzeczy, pamiętaj o poleceniach rodziców, powiadom       o wyjściu wychowawcę.

29. Odchodząc, powiedz wszystkim DO WIDZENIA.

30. PAMIĘTAJ! Twoje zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w szkole i świetlicy zależy w dużym stopniu     od Ciebie oraz  przestrzegania zasad kodeksu i regulaminu świetlicy szkolnej oraz regulaminu szkoły.