• Jasełka 0B

  Jasełka 0B

  W dniu 18.12.2018 roku Dzieci z grupy 0b  zaprezentowały swoje umiejętności podczas przedstawienia jasełkowego, na które licznie przybyli zaproszeni Goście. Zerówkowicze, w bożonarodzeniowej scenografii,  w pięknych kostiumach i z pomysłowymi rekwizytami, znakomicie poradzili sobie z grą aktorską, tańcem   i śpiewem. Widzowie docenili ich popisy i nie szczędzili braw, pochwał i miłych słów. Po występie czekał  na artystów  opłatek, wzajemne życzenia i świąteczny poczęstunek przygotowany przez Rodziców. 

 • XV Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego – piosenka

   XV Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego – piosenka

   8 grudnia 2018r odbył się XV Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego. W konkursie piosenki naszą szkołę reprezentowała Kamila Konewecka z klasy VIII b. 

 • Święty Mikołaj

  Święty Mikołaj
 • Teatrzyk profilaktyczny "Prawdziwy skarb"

  Teatrzyk profilaktyczny "Prawdziwy skarb"

  Słysząc słowo SKARB mamy najczęściej na myśli złoto, brylanty, pieniądze, różne kosztowności. O tym, że nie zawsze tak musi być, przekonały się dzieci z  klas 0-III naszej szkoły oglądając i słuchając uważnie występu aktorów .Bajka pod tytułem „Prawdziwy skarb”, potwierdziła, że największym skarbem w życiu każdego człowieka jest zdrowie, przyjaźń, rodzina, życie.

 • Udział w finale Olimpiady Bezpieczeństwa na piątkę

  Udział w finale Olimpiady Bezpieczeństwa na piątkę

  16 listopada 2018 r nasza szkoła , reprezentowana przez uczniów klasy 5 b i 5 c brała udział w Olimpiadzie Bezpieczeństwa w Kielcach. Olimpiada Bezpieczeństwa to nie tylko zabawy i konkurencje dla najmłodszych, ale przede wszystkim świetna okazja do uświadamiania młodzieży o zagrożeniach płynących z niewłaściwego zachowania na drodze.W wydarzeniu wzięli udział zarówno uczniowie klas V szkoły podstawowych wraz z opiekunami jak i jednostki Policji, Straży Pożarnej, członkowie kieleckiego AutomobilKlub, przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Miejskiej, KRUSu, Agencji Rynku Rolnego oraz  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.Na uczniów czekało wiele atrakcji, konkurencji takich jak test wiedzy i tor przeszkód, konkursów związanych z pierwszą pomocą a także występy artystyczne. Imprezę urozmaicili piłkarze ręczni kieleckiego klubu Vive Tauron Kielce.

 • WIŚLICA

  WIŚLICA

      W ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas szóstych, 8 listopada, wzięli udział w warsztatach historycznych "Godło Polski na przestrzeni wieków" organizowanych przez Muzeum Archeologiczne w Wiślicy. Zwiedzili zabytki Wiślicy, poznali historię Bazyliki Mniejszej, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej w Polsce.
  Uczestnicząc w warsztatach poznali dzieje polskich symboli narodowych. Następnie wykonali wizerunek Orła Białego.
  To była wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • NIEPODLEGŁA

  NIEPODLEGŁA

  9 listopada 2018r. o godz. 11:11 społeczność  Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3
  im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej zaśpiewała hymn narodowy włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Chcemy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii jako pamiątka dla przyszłych pokoleń. Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci
  i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosili szkoły do świętowania
  „DNIA DLA NIEPODLEGŁEJ”.

 • Bezpieczeństwo na piątkę

  Bezpieczeństwo na piątkę

  W dniu 29.10.2018 r. w SSP Nr 3 odbył się powiatowy etap konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” naszą szkołę reprezentowało  trzech uczniów z klasy piątej „B" - Zajma Maja, a z klasy V "C" - Dusza Julia , Pisarski Stanisław. W konkursie brało udział 8 drużyn ze szkół podstawowych powiatu kazimierskiego. Drużyna naszej szkoły zajęła 1 miejsce. Opiekunami reprezentacji szkoły była p. Anna Michno i p. Paweł Radziszewski. Gratulacje. zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Ślubowanie klas pierwszych

  Uroczystość Ślubowania uczniów klasy I odbyła się w pięknej scenerii na sali gimnastycznej, uczestniczyli w niej: dyrekcja szkoły, władze samorzadowe,  nauczyciele, rodzice, babcie, dziadkowie, zaproszeni goście oraz przedstawiciele poszczególnych klas. Dzieci pod kierunkiem  pani BeatyJurołajć i pani Renaty Miszczyk zaprezentowały uroczysty program artystyczny. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki interpretując je ruchem. Następnie uczniowie sprawnie pokonali przeszkodę – przeskakując przez ławeczkę wykazali się sprawnością fizyczną , aż w końcu zostali pasowani na uczniów co potwierdzili odciśnięciem palca na akcie ślubowania. W dalszej części uroczystości pan Dyrektor i wychowawczynie wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy a zaproszeni goście obdarowali pierwszoklasistów słodyczami. Uroczystość, podziękowaniem, zakończył pan Burmistrz Łukasz Maderak. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

   

 • 50-lecie Naszej Szkoły

  50-lecie Naszej Szkoły

  Obchody Jubileuszu Naszej Jubilatki odbyły się w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Na wstępie najmłodsi uczniowie odśpiewali piosenkę „Moja szkoła ma pół wieku”, potem były wspomnienia byłych uczniów i nauczycieli. Dyrektor Robert Głogowiecki przedstawił bogatą historię szkoły. Życzenia i gratulacje składali samorządowcy: Burmistrzowie Adam Bodzioch i Łukasz Maderak, Starosta Jan Nowak, szefowe lokalnych struktur związkowych ZNP i Solidarności, dyrektorzy szkół oraz placówek oświatowych. Na scenę zaproszono również emerytowanych nauczycieli, którzy dołączyli do wspomnień, za co otrzymali róże i ogromne brawa.  Na zakończenie „trójka” zaprezentowała bogaty, jubileuszowy program artystyczny, który przygotowała Pani Aleksandra Kuchnecka i Pani Ilona Franasik przy scenografii Pani Róży Ryczek. Zdjęcia: http://pilarscy.eu/?p=12791

        

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października obchodzimy święto Dnia Edukacji Narodowej, które tradycyjnie nazywamy „Dniem nauczyciela”. W tym dniu świętują pracownicy szkół, a przede wszystkim nauczyciele. To zawód z powołania i chęci przekazania drugiemu człowiekowi tego, co sam zdobył z wielkim wysiłkiem Nauczyciel jest osobą, która od najmłodszych lat kształtuje naszą osobowość, spojrzenie na świat, uczy prawd o życiu. Uczniowie pod kierunkiem P. Beaty Kuvbiec i P. Anny Michno przygotowali uroczystą akademię dla Nauczycieli naszej szkoły. Wszystkim dopisywał humor podczas zabawy i śpiewu znanych piosenek, a  taniec  uczniów  z klasy IV a i IV b przygotowany przez p. Renatę Gaweł i P. Annę Bijak  zachwycił wszystkich nauczycieli i uczniów. Na koniec uroczystości Dyrektor szkoły, Pan Robert Głogowiecki, złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły dziękując im za swoją pracę.Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • XIX Rajd Świętokrzyski

  XIX Rajd Świętokrzyski

  Mokry i zimny poranek 22 IX zapowiadał kiepski początek XIX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Jednak nieustraszeni piechurzy stawili się w umówionym miejscu i o godzinie 5.45 wyjechaliśmy do Świętej Katarzyny z nadzieją, że deszcz zostawimy za sobą. Matka natura okazała się dla nas łaskawa i po błogosławieństwie oraz wspólnym zdjęciu wyruszyliśmy z innymi grupami w stronę Łysicy zapominając, że jeszcze rano padało. Dobra pogoda, dopisujące humorki a szczególnie nasz najmłodszy pielgrzym z pierwszej klasy motywowały nas, aby bez marudzenia dotrzeć do celu. Na zakończenie Rajdu podczas Mszy świętej ofiarowaliśmy Panu Bogu swój trud i swoje intencje, z którymi wędrowaliśmy. Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę cielesną. Jak co roku z radością przyjęliśmy zaproszenie od księdza Mariana Jakubowskiego na ognisko, kiełbaski i herbatkę. Chcąc dać coś od siebie przywieźliśmy ze sobą słodkości –  pyyyyszne placki. Wracając do domu z lekkim zmęczeniem zdecydowanie w przyszłym roku  podejmiemy trud pielgrzymowania na Święty Krzyż. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  8 września 2018r. odbyła się Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania, która miała miejsce w Miejsko-Gminnej
  i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja. Pracownik  biblioteki Pani Barbara Janasik przeczytała list prezydenta RP  Andrzeja Dudy wydany z wymienionej okazji. W bieżącym 2018r. uczestnicy akcji musieli się zmierzyć z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego. Nauczyciele naszej szkoły, w osobach Wicedyrektora szkoły Pana
  K. Kuchneckiego, Pań A. Bijak, E. Mikiny i R. Reszki podjęli się trudu przeczytania „Przedwiośnia”.

        Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Obrazek 1     Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Obrazek 2

        Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Obrazek 3     Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Obrazek 4

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 odbylo się 03.09.2018r. Uroczystość rozpoczęła się  o godz. 8.00 mszą św. w kościele  p.w. Miłosierdzia Bożego. Następnie uczniowie spotkali się  w szkole   z dyrekcją szkoły, nauczycielami, wychowawcami klas. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  22 czerwca uczniowie SSP Nr 3 im. Jana Pawła II uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele Miłosierdzia Bożego , a po niej spotkanie z panem  dyrektorem i zaproszonymi gośćmi  na sali gimnastycznej oraz wychowawcami w klasach. Zdjęcia w albumie fotograficznym.


            Wszystkim uczniom życzymy udanych, słonecznych, radosnych,
   a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 • Zakończenie klas trzecich

  Zakończenie klas trzecich

  20 czerwca uczniowie klas trzecich uroczyście zakończyli pierwszy etap edukacyjny. W odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej zaprezentowali tańce, wiersze, piosenki i skecze. Nie odbyło się bez wspomnień, niejednemu zakręciła się łezka w oku. Po wspaniałych występach na dzieci czekał poczęstunek - grill przygotowany przez rodziców obu klas. Byłym trzecioklasistom życzymy udanych wakacji i powodzenia w kolejnych latach nauki.Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Apel z okazji 27 rocznicy nadania imienia szkole

  Apel z okazji 27 rocznicy nadania imienia szkole
 • Sypnęło medalami...

  Sypnęło medalami...

   

  Koniec roku  szkolnego to także wzmożony okres zawodów sportowych w których uczestniczyli uczniowie SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej odnosząc znaczące sukcesy na szczeblu województwa.

  Po raz kolejny szczęśliwy dla naszych uczniów okazał się Strawczyn , w którym to odbyły się finały wojewódzkie czwórboju lekkoatletycznego. Reprezentacja naszej szkoły(P. Gucał, O. Mucha, J. Sroga, K. Kałuża, K. Siudak ,D. Kasza) zajęła w tych zawodach II miejsce zdobywając tytuł vice mistrzów województwa. Świetnie  wypadł Patryk Gucał , który z wynikiem 242 pkt okazał się najlepszy indywidualnie zdobywając tytuł mistrza województwa!!!.  Dziewczęta zajęły V miejsce , jednak spory sukces odniosła Wiktoria  Siwiec, która indywidualnie zajęła II miejsce zostając vice mistrzynią województwa!!. Gratulujemy serdecznie!!!

  15 czerwca odbyły się także indywidualne zawody lekkoatletyczne w Sandomierzu , z których nasi uczniowie również przywieźli kilka wartościowych rezultatów. Najlepiej spisali się uczniowie Marcin Kabat i Patryk Gucał, którzy zdominowali konkurs skoku w dal rozstrzygając  między sobą walkę o mistrzostwo. Ostatecznie wygrał Marcin z wynikiem 508cm, Patryk skoczył 499cm zajmując drugie miejsce. Partyk dorzucił jeszcze w tych zawodach brązowy medal w biegu na 60m(8.41s). II miejsce w biegu na 600 metrów zdobył Mikołaj Hołda.  Oprócz nich nieźle zaprezentowali się Gabrysia Prokop(IV w skoku w dal )i Wiktor Gołdyn – V na 60m. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!! Więcej zdjęć w zakładce sport.

 • Piknik zdrowia i aktywności fizycznej

  Piknik zdrowia i aktywności fizycznej

  14 czerwca klasa 1 b została zaproszona do Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Braliśmy udział w  Pikniku zdrowia i aktywności fizycznej. Mogliśmy poćwiczyć na nowym sprzęcie gimnastycznym, słuchaliśmy krótkiego przemówienia pana starosty Jana Nowaka i muzyki Jacka Wolnego. Był też zdrowy owocowy poczęstunek.

 • Góry Świętokrzyskie - wycieczka klasy 1 a, 1,b i 2

  Góry Świętokrzyskie - wycieczka klasy 1 a, 1,b i 2

  13 czerwca klasy 1a, 1b i 2 pojechały na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. trasę na Święty Krzyż odbyliśmy kolejką kołową. Zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze, wstąpiliśmy do klasztoru. W drodze powrotnej podziwialiśmy gołoborze i piękne widoki. Po obfitym posiłku bawiliśmy się z Babą Jagą i zbójem Madejem w Babyjagowie. Na koniec zostaliśmy zaproszeni na pieczenie pierników. Były pyszne i pachniały cynamonem. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

strona: