• Drodzy Rodzice, Uczniowie. Informacje o egzaminie 8 klas

  Kliknij w poniższy link:

  Dyrektor Szkoły Robert Głogowiecki

 • „Gęsi język” – konkurs trwa, nagroda czeka!

  Drodzy Uczniowie! W ramach zajęć świetlicowych zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu „Gęsi język”. Posłuchajcie odgłosów zwierząt, ptaków i owadów – i odgadnijcie, czyj to głos. Zaproście do zabawy Wasze rodzeństwo, rodziców, dziadków i wszystkich wokół siebie – może też spróbują zgadnąć!

  https://youtu.be/BgPlkXu7u2s

  Nagrodą konkursu jest wspaniała, towarzyska, logiczna, rodzinna Gra Monopoly Kraków. W kolejnej edycji konkursu Gra zostanie rozlosowana wśród uczniów, którzy do 1 czerwca prześlą prawidłowe rozwiązania pocztą elektroniczną na adres jacekoral@gmail.com. W temacie wiadomości wpisujemy Konkurs, w treści wiadomości wpisujemy odgadnięte nazwy zwierząt, ptaków i owadów w takiej kolejności, w jakiej występują w nagraniach (dla ułatwienia wszystkie nazwy rozpoczynają się na literę „k”) – i oczywiście nie zapominamy podać swojego imienia i nazwiska oraz klasy.Miłej zabawy!

  Jacek Koral :)

 • Klasa 2a na szóstkę

  Zamknięcie w domach wcale nie musi oznaczać ograniczenia horyzontów, co dobitnie wyrazili uczniowie klasy 2a poprzez pracę projektową z języka angielskiego.

  Niepozorna pocztówka z Wielkiej Brytanii rozbudziła w uczniach ciekawość świata i zachęciła ich, by dać jej wyraz we własnych pomysłach na widokówkę z wymarzonego miejsca. Swoje pocztówki uczniowie „wysłali” rodzinie i przyjaciołom z przeróżnych miejsc na świecie – z Nowego Jorku, Francji, Włoch, Zakopanego, USA, Chin, Hiszpanii, Polski, Paryża, Alp, czy Bieszczad – z widokami zapierającymi dech w piersiach.

  A które miejsce na świecie wy odwiedzilibyście najchętniej? Ciekawe też, komu wysłalibyście pocztówkę stamtąd… Obejrzyjcie galerię i poczujcie jak spełniają się wasze marzenia!

  To nie jedyne widoki, jakie uczniowie zaprezentowali w swoich pracach projektowych. Widoki z okien uczniowie mają rozmaite – duży żółto-szary dom, wiele zielonych drzew, małe gospodarstwo, duży zielony ogród, dwa bloki i sklep, mały różowy dom, trzy obłoki, zielono-brązowe pola, duży komin.

  A jakie wy macie widoki z okien? Prawda, że podobne… Obejrzyjcie w albumie fotograficznym i przekonajcie się sami! Zapraszam!

  Jacek Koral

 • Drodzy Rodzice

    Informuję, iż od dnia 25 maja 2020r. (według  obowiązujących wytycznych MEN), wznawiamy pracę w formie zajęć opiekuńczo - wychowawczych. Rozpoczną się one  26.05.2020r. i są przeznaczone dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu i złożyli deklaracje uczestnictwa w w/w zajęciach.  Podczas wymienionych zajęć dzieci przebywają pod opieką nauczycieli wychowawców świetlicy. Nadal prowadzone jest nauczanie zdalne i obowiązuje również uczniów, którzy będą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa pociech, szkoła opracowała procedury bezpieczeństwa wg obowiązujących wytycznych GIS, MZ, MEN. Przypominam, że dla rodziców dzieci w wieku do 8 roku życia nadal zachowany został dodatkowy zasiłek opiekuńczy.                                                                
  Z poważaniem Dyrektor Szkoły Robert Głogowiecki 
                                                                                                                                                                                                        
                                                                                   

                                                      

 • Świetlica szkolna zaprasza na......

  Świetlica szkolna zaprasza na......
 • WAŻNE

 • Mama,Mamunia, Mamuśka ...

  Mama,Mamunia, Mamuśka ...

  Kochane dzieciaczki, zbliża się wielkimi krokami piękne święto-Dzień Matki - 26 maja .Nie tylko w tym dniu powinniśmy pamiętać o swoich mamach , ale codziennie , zawsze!!! To Nasze mamy okazują nam miłość , radość , a przede wszystkim uczą nas być dobrym człowiekiem. Więc pamiętajmy o NICH. Każdy z was znajdzie coś dla siebie i na swoje możliwości do wykonania i zaprezentowania w zamieszczonych poniżej linkach .Włóżcie w to serce i swoje chęci , a radość na twarzach waszych Mam zagości .https://www.szkolneinspiracje.pl/10-pomyslow-na-prezent-z-okazji-dnia-matki/

  https://www.szkolneinspiracje.pl/kwiatki-na-dzien-matki/

  https://m.youtube.com/watch?v=0N9xFiBr1RU 

  Pozdrawiamy ciepluteńko  Pani Ula Noga i Pani Jola Maj 

 • 100. rocznica urodzin Naszego Patrona

  18 maja 2020r. Pan Adam Bodzioch, Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej wraz ze swoim zastępcą  Panem Łukaszem Maderakiem i przewodniczącym kazimierskiej Rady Miejskiej Panem Wacławem Piwudzkim złożyli kwiaty i zapalili znicz z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II przy tablicy Jana Pawła II w naszej szkole. W uroczystości wzięli także udział Dyrektor Szkoły Pan Robert Głogowiecki i Jego zastępca Pan Krzysztof Kuchnecki. Poczty ze sztandarem reprezentowali pracownicy gminy i nauczyciele  Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej.

 • .

 • KONKURS PAPIESKI

  KONKURS PAPIESKI

  Sto nagród na stulecie Urodzin Naszego Patrona

  Kliknij w poniższy link:

 •  Zabawy, które pomogą zadbać o prawidłową postawę dziecka.

   Zabawy, które pomogą zadbać o prawidłową postawę dziecka.

   Zabawy, które pomogą zadbać o prawidłową postawę dziecka.

  -kukułka, skradający sie kotek, raki, bociany, łapki, wrzuć piłkę do bramki, wyścig wielbłądów,, dźwig, gazeta,bezradne żuczki.

  Wszystkie ćwiczenia ww  można swobodnie mieszać i wplatać w inne zabawy  lub urozmaicić nimi zwykłe poruszanie się po domu.na czym polega poszczególna zabawa znajdziesz na stronie:

  www.dziecisawazne.pl

  www.wesolyprzedszkolak.pl

  https://mamotoja.pl

          Pozdrawiamy Was cieplutko :) :)

          p. Ula Noga i p. Jola Maj

 • „Gęsi język” – konkurs!

  „Polacy nie gęsi i swój język mają!” – tak przekonywał do języka polskiego Mikołaj Rej. I miał rację, bo każdy przecież ma swój język. Nawet zwierzęta, ptaki, owady, a co do ryb, to podobno „Dzieci i ryby głosu nie mają”. Tęskniąc za zajęciami świetlicowymi z Dziećmi, wcale się z tym przysłowiem nie zgadzam. Dlatego dziś proponuję Wam wspólną zabawę w rozpoznawanie „gęsiego języka”. Posłuchajcie odgłosów zwierząt, ptaków i owadów – i odgadnijcie, czyj to głos. Zaproście do zabawy Wasze rodzeństwo, rodziców, dziadków i wszystkich wokół siebie – może też spróbują zgadnąć!

  Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi. Prześlijcie je do mnie pocztą elektroniczną na adres jacekoral@gmail.com. W temacie wiadomości wpisujemy Konkurs, w treści wiadomości wpisujemy odgadnięte nazwy zwierząt, ptaków i owadów w takiej kolejności, w jakiej występują w poniższych nagraniach (dla ułatwienia wszystkie nazwy rozpoczynają się na literę „k”) – i oczywiście nie zapominamy podać swojego imienia i nazwiska oraz klasy. A ja już się zastanawiam nad nagrodami dla Was…

  Nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=BgPlkXu7u2s&feature=youtu.be

  Miłej zabawy! Jacek Koral  

   

 • Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

 • WSPÓLNE GOTOWANIE Z DZIECKIEM

  WSPÓLNE GOTOWANIE Z DZIECKIEM

   

   Gotowanie z dzieckiem  jest niezwykle korzystne dla jego rozwoju, dodatkowo szybko staje się atrakcyjnym sposobem na zabicie nudy. Dziecko może wykształcić swoje zdolności manualne, ćwiczy matematykę oraz może dać upust swojej wyobraźni. pozwól dziecku na zagniatanie, wałkowanie oraz cieszenie się powierzonymi zadaniami. Dzięki temu czas spędzony w kuchni stanie się wielka zabawą.

   

  https://www.facebook.com/ciasteczkamaslane

  https://www.youtube.com/pancakes

  https://www.domowe-wypieki.pl

  https://aniastarmach.pl

  https://poprostupycha.com.pl

   

           pozdrawiamy  p.Ula Noga  p. Jola Maj

 • Trochę ruchu i śmiechu dla najmłodszych, starszych i najstarszych.

  Trochę ruchu i śmiechu dla najmłodszych, starszych i najstarszych.

  Kochani uczniowie jesteście na pewno zmęczeni siedzeniem w domu przed komputerem, telewizorem. Brakuje Wam wspólnych zabaw świetlicowych, a przede wszystkim brakuje Wam spotkań z koleżankami i kolegami. Zaproście siostrę lub brata, mamę, tatę, babcię, dziadka do wspólnych zabaw i bawcie się dobrze wszyscy razem.

  Pozdrawiamy cieplutko   p. Ula i p. Jola

  https://youtu.be/wVs408x3s88

  https://youtu.be/MttVjWP_jE4

  https://youtu.be/7tBVZINpUAw

  https://youtu.be/oGJg1RSOof4

  https://youtu.be/OmAZquWgp9A

 • Stypendia dla ósmoklasistów.

  Stypendia dla ósmoklasistów.

  Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.efc.edu.pl
  Więcej o stypendium można dowiedzieć się od Pana Andrzeja Piękosia, koordynatora Fundacji EFC – tel.: 696 649 036, mail: apiekos@efc.edu.pl

 • Zarządzenie Dyrektora

  Po uzyskaniu zgody organu prowadzacego, zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oddziałów przedszkolnych w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 3 w okresie od 6.05.2020r. - 20.05.2020r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
   

  Robert Głogowiecki

strona: