• 16. Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego

  Laureatów Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego, który organizował  Kazimierski Ośrodek Kultury razem z Międzyzakładową Organizacją Związkową NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej poznaliśmy 12.12.2019r.
  Wyróżnienia otrzymali uczniowie naszej szkoły, których przygotowywała Pani Wioletta Wójcik: Jakub Sroga za wykonanie utworu „Przyjaciele” oraz Emil Gaweł recytujący „Brat dobry, brat zły”.

 • Mikołaj klasa 1a

 • Mikołajki w klasie 1b

  Mikołajki klasa Ib spędziła w Pałacu ,,Lacon". Wizyta rozpoczęła się od pokazu filmu ,,Kraina Lodu", następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonali ozdoby bożonarodzeniowe. Kulminacyjnym momentem dnia była wizyta Świętego Mikołaja, który, przy pięknie ubranej choince, rozdał dzieciom prezenty. Na koniec pierwszoklasiści zjedli smaczny obiad. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej za zaproszenie na uroczystość, a Właścicielom i Pracownikom Pałacu za gościnne przyjęcie.

 • Mikołajki 2019

  Klasa 2 a

 • Projekt do lektury

  Uczniowie kl. 2 b realizują projekt do lektury. Pracują w grupach ucząc się planowania swojej pracy, odpowiedzialności, kreatywności i współpracy. Są bardzo zaangażowani, bo już wiedzą, że współpraca się opłaca.

 • Mikołajki 2019 klasa 2 b

  Mikołajki w kl. 2 b. Dzień pełen wrażeń. Zabawy, piosenki konkursy, ale najważniejsza okazała się wizyta Mikołaja. Uczniowie klasy 2 b dostali w prezencie książeczki pt.,, Kapelusz Pani Wrony''- lekturę do klasy drugiej z osobistą dedykacją dla każdego dziecka od autorki Pani Danuty P

 • Andrzejki 2019

  W dniu 27.11. w czasie trwania zajęć, odbył się w naszej szkole bal andrzejkowy dla uczniów klas młodszych. Były wróżby, tańce, słodkie pyszności, wybory króla i królowej balu. W opiekę nad młodszymi kolegami zaangażowali się uczniowie klas starszych. Ten dzień dostarczył wiele radości i powodów do śmiechu, bo wróżby to tylko zabawa.

 • Wycieczka do Krakowa klasy 1

  W dniu 26.11. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do  Krakowa. Najpierw obejrzeli przedstawienie ,,Kto pocieszy pechowego nosorożca" w teatrze Groteska. Następnie udali się do Muzeum Narodowego w Sukiennicach, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej ,,Pierwsza lekcja w muzeum". Panie przewodniczki w przystępny i atrakcyjny sposób opowiadały o muzeum i zgromadzonych w nim dziełach sztuki. Lekcję zakończyły warsztaty plastyczne.

 • Wyniki Wielkiego Testu Wiedzy o Kazimierzy Wielkiej.

  W kategorii szkół podstawowych: 
  II miejsce – Kukułka Julia z klasy VIIIb,
  opiekun Pani Romualda Adamczyk
  III miejsce – Gaik Oliwia z klasy VIIb,
  opiekun Pani Renata Reszka
  W kategorii najlepsza szkoła podstawowa -                          
    Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 3
  im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej !!!

 • Wielki Test Wiedzy o Kazimierzy Wielkiej

  17.11.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkim Teście Wiedzy o Kazimierzy Wielkiej, który odbył się w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Był to konkurs w formie testu pisemnego. Składał się z 4 rund. Każda zawierała 15 pytań testowych. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi poprzez wybór jednej z czterech propozycji podanych przy każdym pytaniu, które dotyczyły m.in. historii miasta, geografii, architektury, kultury, oświaty, czy sportu. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, zaś nagrody rzeczowe dla najlepszych zostaną wręczone laureatom na najbliższej sesji Rady Miasta. Przez kilka dni nasi uczniowie bardzo wnikliwie przygotowywali się do testu pod czujnym okiem nauczycielek historii Pani Romualdy Adamczyk i Pani Renaty Reszki.

 • Klasa I b na basenie

  W dniu 14.11. uczniowie klasy Ib udali się na basen. Były to ich pierwsze wspólne zajęcia w wodzie. Pierwszoklasiści  w większości mają świetnie opanowaną sztukę pływania, niezależnie od umiejętności wszyscy wykonywali zadania i doskonale czuli się w wodzie. Po zajęciach na dzieci czekała pizza, którą zjadły z wielkim apetytem. Serdecznie dziękujemy Pani Monice i Panu Filipowi za pomoc i przeprowadzenie zajęć.  

 • Apel 11 listopada

  Uczniowie naszej szkoły montażem słowno- muzycznym uczcili 101 rocznicę odzyskania przez  Polskę niepodległości. Spektakl poświęcony był różnym etapom walki o wolność. Przypomniano czas rozbiorów i walki o utworzenie państwa, odniesiono się do powstań i bohaterów z nimi związanych, a także do I wojny światowej. Na zakończenie uczniowie skupili się na wolności, którą Polska odzyskała w 1918r.  Spektakl zakończyły słowa prowadzącego: ,,Mamy dziś  szczęście  dorastać w wolnym kraju. Pamiętajmy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie – miłość”. Przedstawienie przygotowały Pani Wioletta Wójcik i Pani Romualda Adamczyk, za co gorąco podziękował dyrektor szkoły Pan Robert Głogowiecki.

 • SZKOŁA DO HYMNU

   8 listopada br. o symbolicznej godz. 11:11 społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”. W tym dniu odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

 • Bezpieczeństwo na piątkę

  30.10.2019r. odbyły się, w naszej szkole, powiatowe eliminacje XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę". Uczestnicy turnieju mieli do rozwiązania testy dotyczące m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania, bezpieczeństwa w rolnictwie, gospodarstwie domowym oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy przygotowali również prace plastyczne na temat: „100-lecie Polskiej Policji - zawsze na straży bezpieczeństwa”. Nad przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej. Drużyna reprezentująca naszą szkołę z kl. Va (Klimek Magdalena, Wójcik Lena, Godzic Gabriel) pod kierunkiem Pań Agnieszki Gaik i Róży Ryczek zajęła drugie miejsce. GRATULUJEMY

 • "SZKOŁA PAMIĘTA"

  W ramach akcji „Szkoła Pamięta” dzieci naszej szkoły wraz z nauczycielami pamiętali o tych, których już wśród nas nie ma, zmarłych nauczycielach, zasłużonych dla Ojczyzny żołnierzach. Uczniowie zadbali o Groby Nieznanego Żołnierza składając na nich kwiaty oraz zapalając znicze. Po przyjściu do szkoły zostały przeprowadzone lekcje upamiętniające lokalnych bohaterów walk o niepodległość

 • "Szkoła Pamięta"

  .

 • SPOTKANIE Z KRUSIKOWEM

 • XI Ogólnopolski Tydzień Kariery

  25.10.2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod patronem: Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej pod hasłem: „Pasja, Profesja, Powołania”. W/w spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7b: Aleksandra i Magdalena Maderak, Klaudia Topór, Oliwia Gaik wraz z opiekunem Krzysztofem Kuchneckim.

 • Poświęcenie tornistrów

  KLASY PIERWSZE

 • Dzień Patrona Szkoły

  JANA PAWŁA II

  22 października na uroczystej Mszy Świętej w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego uczniowie naszej szkoły, ubrani odświętnie, wspomnieli dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W strojach galowych prezentowali się uczniowie  ze sztandarem szkoły. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy za dar Jana Pawła II i prosiliśmy dobrego Boga o siłę w kroczeniu śladami naszego Patrona. Dodatkowym elementem liturgicznego spotkania było poświęcenie tornistrów  i błogosławieństwo rozpoczynającym swoją szkolną wędrówkę uczniów klas pierwszych. Następnie odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali dla nas uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem p. Piotra Pietrasika i p. Anny Michno. Przypominając nam jakim był człowiekiem Jan Paweł II pomogli nam zrozumieć, kiedy pojawiła się „Jego świętość". Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

strona: