• Witaj Wiosno

  Witaj Wiosno

  24 marca 2021 r. odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny. Grupa 0A pod kierunkiem p. Eli Żurek przygotowała występ pt. "WITAJ WIOSNO'. Na widowni obecny był Pan Dyrektor Robert Głogowiecki oraz przyjaciele z grupy 0B. Dzieci radośnie przywoływały wiosnę i żegnały zimę. Podczas przedstawienia zaobserwować można było jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem przedstawiły swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.Kochana Wiosno Witamy Cię!! 

 • Sukcesy naszych uczniów

  Miarą sukcesu każdej szkoły są osiągnięcia uczniów. Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II z Kazimierzy Wielkiej może śmiało mówić, że odniosła taki sukces. W finale wojewódzkich konkursów przedmiotowych, jako jedyna w powiecie kazimierskim, ma aż sześcioro uczniów. Konkursy wojewódzkie mają bardzo dużą rangę, pokazują bowiem, jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi. W tym roku szkolnym mimo ograniczeń, jakie nałożyła pandemia, nauczyciele papieskiej szkoły starali się, by każdy uczeń wykorzystał maksymalnie posiadane predyspozycje i mógł osiągnąć satysfakcjonujące go wyniki. Stąd liczny udział uczniów i ich bardzo dobre wyniki na poszczególnych etapach w wielu konkursach organizowanych przez kieleckie Kuratorium Oświaty. Dotychczas najlepsze wyniki otrzymało sześcioro uczniów kazimierskiej „trójki”.

  Warto wyjaśnić, że konkursy odbywają się trzyetapowo, tylko najlepsi przechodzą do kolejnych części. Obecnie dzieci przygotowują się do ostatniego etapu konkursu, jest to etap wojewódzki.

  Są to:

  z języka polskiego: Wiktoria Głowa z kl.8a i Oliwia Gaik kl. 8b - opiekun p. E. Mikina.

  z języka angielskiego: uczeń Aleksander Żarnowiecki kl. 8b - opiekun p. A. Gaik.

  z chemii: Aleksandra Maderak kl.8b - opiekun p. M. Przeniosło.

  z informatyki: Paweł Błaszczuk kl. 8b - opiekun p. E. Kosz

  z biologii: Stanisław Pisarski kl.7c - opiekun p. W. Koziara.

  Przed uczniami i nauczycielami ostatnia prosta po laur zwycięstwa. Bez względu na wyniki trzeciego etapu jesteśmy już teraz bardzo dumni z naszych uczniów, którzy są w finale konkursów na wysokich pozycjach. Nauczycielom gratulujemy, a za finalistów trzymamy kciuki i liczymy, że ciężka praca, determinacja i dążenie do celu zaowocuje i przyniesie wspaniałe rezultaty. Wszyscy zdobędą tytuł laureata, który otworzy im drzwi do dalszej nauki w wymarzonej szkole.

 • Język polski dodaje skrzydeł!

  „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.

  Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

  J. Iwaszkiewicz

  Zakończyliśmy Tydzień Języka Polskiego. Mimo trudnych warunków uczniowie chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Na naszą skrzynkę mailową spłynęło wiele prac. Były to fraszki, wiersze, hasła promujące język ojczysty od uczniów klas starszych oraz prace plastyczne od czwartoklasistów i uczniów klas szóstych.

  W dobie pandemii nasi uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i sumiennością. Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie.

  Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:

  Klasy IV

  1. Patrycja Augustyńska IVa
  2. Paskal Gandera IVb
  3. Maja Chłopek IVb

  Klasa V

  1. Marcin Mirewski Va
  2. Lena Lechwar Va
  3. Joanna Pisarek Va

  Klasy VI

  1. Lena Wójcik VIa
  2. Zuzanna Cichy VIb
  3. Kacper Stańczak VIb

  Klasy VII

  1. Fryderyk Sroka VIIb
  2. Gabriela Prokop VIIb
  3. Amelia Radziszewska VIIb
  4. Maja Zajma VIIb

  Klasy VIII

  1. Wiktoria Głowa VIIIa
  2. Wiktoria Marzec VIIIb
  3. Kacper Pudo VIIIa

  Na zwycięzców w bibliotece szkolnej czekają dyplomy i nagrody.

 • Dzień Kobiet w klasie 2B

  Dzień Kobiet w 2B obfitował w niespodzianki. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń                               i gromkiego ,,sto lat”. Później były kwiaty, prezenty i słodkości.

 • Rekrutacja

  Rekrutacja

  Dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3
  w Kazimierzy Wielkiej zwraca się z prośbą do rodziców     
  dzieci chętnych do „ zerówki” oraz do klasy pierwszej
   
  o pobieranie z sekretariatu szkoły wniosków zgłoszenia dziecka na rok szkolny 2021/2022   
  Pobrane i uzupełnione wnioski należy złożyć
  w kancelarii szkoły.           

 • Pierwsza pomoc

  Pierwsza pomoc

  Sytuacje wymagające udzielenia pierwszej pomocy mogą się zdarzyć o każdej porze dnia i roku, w różnych miejscach. Szczególnie duże znaczenie ma pierwsza pomoc. Dlatego też uczniowie klasy IIA pod bacznym okiem wychowawczyni uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. 

  Dzieci ćwiczyły także  na fantomach, które szkoła otrzymała od WOŚP, jak należy prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową.  Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwalały skutecznie przekazać  i przyswoić wiedzę przez uczniów.  Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczy w zajęciach oraz potrafiły wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce. 

 • Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego.

   Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego.

  W lutym okazji „Dnia poczty i znaczka pocztowego" dzieci z kl.2A i 2B miały okazję samodzielnie zaadresować, nakleić znaczek i napisać piękne pozdrowienia do uczniów z zaprzyjaźnionych szkół oraz poznać zasady działania poczty. Uczniowie włączyli się czynnie w ogólnopolską akcję wymiany pocztówek. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z innymi szkołami w Polsce i wysłaliśmy karty z pozdrowieniami. 

  Niedługo i na nasz szkolny adres zaczęły spływać pierwsze pocztówki nawet z najbardziej odległych zakątków naszego kraju. Czekaliśmy na nie z niecierpliwością, która została wynagrodzona pięknymi pocztówkami i pozdrowieniami od uczniów z różnych szkół. Serdecznie dziękujemy za te serdeczności. Każda z kart pocztowych znajdzie się na specjalnie przygotowanej w tym celu tablicy. Akcja wymiany pocztówek była koordynowana przez naszą bibliotekę szkolną.

 • Dzień Kobiet w klasie1B

 • Dzień Kobiet w klasie 3B

  Dzień Kobiet w klasie 3B

  Chłopcy z klasy 3B pamiętali o swoich koleżankach i 8 marca w Dniu Kobiet złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia.Obdarowali je kwiatami i upominkami.
  Nie zabrakło wspólnych zabaw i konkursów. Dziękujemy za pamięć!

 • Nasza Gmina Kazimierza Wielka

  Nasza Gmina Kazimierza Wielka

  Nasza Gmina Kazimierza Wielka

  Zajęcia świetlicowe, to nie tylko gry i zabawy stolikowe, ruchowe, odrabianie lekcji, ale także zdobywanie wiedzy. Tydzień 22.02-26.02.2021r. był pod nazwą „Nasza Gmina Kazimierza Wielka”. Na zajęciach świetlicowych wzbogacaliśmy wiedzę i rozwijaliśmy postawy patriotyczne poprzez głośne czytanie informacji i ciekawostek dotyczących zabytków naszej Gminy. Uczniowie klas I chętnie czytali oraz  brali udział w konkursie plastycznym pt.: Najciekawszy zabytek naszej Gminy, herb Gminy Kazimierzy Wielkiej. Wielkie  zaangażowanie uczniów klas I-III w konkurs plastyczny jest odzwierciedleniem dużą ilością nagrodzonych prac: Franio J. kl.II, Kacper P. kl.I, Kacper M. kl.I - miejsce I ; Matylda K. kl I, Madzia D. kl.I - miejsce II, ; Igor B. kl.I, Bartek P. kl I -  miejsce III ; wyróżnienie - Zuzanna G. kl. III.

 • „Rozwiń skrzydła z językiem polskim”

  „Rozwiń skrzydła z językiem polskim”

  21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego,  święto którego zadaniem jest przypomnienie wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego. W naszej szkole trwa Tydzień Języka Polskiego, w ramach którego uczniowie biorą udział w różnych konkursach. We współpracy z nauczycielami języka polskiego biblioteka szkolna przygotowała program działań na cały tydzień. 

  W programie przewidziano m.in.: lekcje języka ojczystego na wszystkich poziomach, lekcje wychowawcze, konkursy, a także okolicznościowe wystawki i plakaty zachęcające do dbania o poprawność językową.

  Klasy III: Łamańce językowe, szukamy „Klasowego Mistrza Dykcji”.
  Klasy IV: Konkurs plastyczny „Język polski dodaje skrzydeł”.
  Klasy V: Konkurs literacki „Jestem poetą”.
  Klasy VI: Najczęstsze błędy językowe Polaków- „Poprawnej polszczyzny czas”.
  Klasy VII: Piękno literatury ojczystej - „Fraszka”.
  Klasa VIII: Hasło promujące nasz język ojczysty.
  W ramach tygodnia języka polskiego odbyły się lekcje biblioteczne w klasach 3A i 3B.

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.

  Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

  J. Iwaszkiewicz

  Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury
  i doświadczeń.

   Dlatego dnia 22 lutego 2021 roku w poniedziałek uczniowie klas 8a, 8b
  i 5a obchodzili  na lekcjach języka polskiego( online) Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego
  i dbałość o jego przetrwanie. Przypada ono 21 lutego.

   I tak dla uczczenia święta języka polskiego klasa 5a wraz z polonistką  zorganizowała parę  działań promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Uczniowie zmierzyli się
  z ćwiczeniami leksykalnymi
  i ortograficznymi. Przygotowali również ciekawe łamańce językowe.

  Zabawa z łamańcami była fantastyczna.

  W klasach 8a i 8b lekcje języka polskiego w tym dniu dotyczyły kultury języka, etykiety i etyki językowej, błędów językowych oraz dialektów
  i gwar.

  Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły zatem
  w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć
  w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości
  w naszej szkole na dłużej
  i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych. Pielęgnujmy
  i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień. Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego.

 • Konkurs mitologiczny

  Konkurs mitologiczny

  Klasowy Konkurs Mitologiczny pt. ,, Z mitologią na Ty"

  Dnia 11 lutego 2021 roku przybył do naszej szkoły całkiem piękny zastęp młodych bogów greckich. Wprawdzie pojawili się online, ale i oni w tej sytuacji nie mieli wyjścia. Na linii Kazimierza Wielka  -  Olimp nie było żadnych zakłóceń........

  Mowa oczywiście o Klasowym  Konkursie Mitologicznym pt. ,,Z mitologią na Ty", który we współpracy
  z biblioteką szkolną przeprowadzono w klasie 5a na lekcjach języka polskiego.                                                         

   

  Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy dotyczącej mitologii greckiej.                                                                                  

  Uczniowie zostali poinformowani o zakresie i treści konkursu, wskazano również źródła, w których mogli  uzyskać informacje na w/w temat.

  Konkurs miał dwa etapy. Pierwszym elementem konkursu, który wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród uczestników, była prezentacja stroju i symboli związanych z wylosowaną postacią boga greckiego. W drugiej części konkursu uczestnicy odpowiadali  ustnie na wylosowane  pytania.   Komisja konkursowa  w składzie: Renata Reszka - przewodnicząca, Romualda Adamczyk i Edyta Mikina  wyłoniła zwycięzców konkursu.

  Zostali nimi uczniowie z najwyższą punktacją, czyli:

  Nadia Głowa, Lena Lechwar, Marcin Mirewski i Mikołaj Wiśniowski

  Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

  Pozostali uczniowie również wykazali się twórczą inwencją i wiedzą. Otrzymali również dyplomy
  i nagrody. Konkurs ten zmobilizował uczniów do owocnej rywalizacji, która stała się dla nich zarówno nauką jak i wspaniałą zabawą. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w  konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

  Dziękujemy Pani R. Reszce i Pani R. Adamczyk za współpracę.

 • Pasowanie pierwszoklasistów.

  W naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę, zapoznali się z regulaminem biblioteki i czytelni. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładkę, która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu i swoją pierwszą książkę w prezencie. Książki pochodzą z projektu „Mała książka-wielki człowiek” organizowanego przez Instytut Książki, do którego przystąpiła nasza szkoła. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książeczki z biblioteki.  W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Z wypiekami na twarzach i uśmiechem od ucha do ucha pierwszoklasiści wrócili do klas.

 • WALENTYNKI

  Dzisiaj mamy Walentynki
  miejcie więc wesołe minki.
  Uśmiech niech nie znika z twarzy,
  i niech każdy sobie marzy,
  byśmy się kochali wkoło.
  Wtedy będzie nam wesoło!!!

  W dniu 15 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Atmosferę tego dnia tworzył odpowiedni kolor  ubioru  uczniów, czyli czerwony. Uczniowie klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych już od tygodnia organizowali „Walentynkową Pocztę” w swoich klasach. Dzieci wrzucały tam własnoręcznie zrobione kartki, po to by mogły przekazać wyrazy sympatii koleżankom i kolegom z klasy. Ten dzień minął w atmosferze radości i zabawy.

  Walentynki to dzień przyjaźni, radości i życzliwości. W klasie 2B każdy wylosował osobę, dla której przygotował kartkę niespodziankę. Poza serdeczną pocztą były słodkości i ,,serduszkowe” zdjęcia. Najpiękniejszym podsumowaniem tego dnia są słowa  jednej z uczennic ,,fajnie jest dawać, nie tylko brać”.

 • Tłusty czwartek- pączki jak u babci

  Tłusty czwartek- pączki jak u babci

  Zgodnie z tradycją obchodzimy dzisiaj tłusty czwartek. Nasze panie kucharki przygotowują pyszne pączki na deser. Najlepsze są te przygotowane z przepisu babci szefowej kuchni p. Ani Klimek. Zapach smażonego ciasta od rana roznosi się po szkole.Dzisiejszy dzień minie nam na słodko z pysznymi, lukrowanymi kuleczkami. Oby ten deser nie zamienił się w oponkę na brzuszkach naszych uczniów...

 • Bal karnawałowy i tłusty czwartek w klasie 3B

  11 lutego uczniowie klasy 3B urządzili bal karnawałowy. Humory dopisywały od samego rana. Na balu były tańce, konkursy i pyszny poczęstunek. Ponieważ zabawa odbyła się w tłusty czwartek, nie zabrakło w tym dniu przepysznych pączków z nieziemskim nadzieniem. Oczywiście zadbali o to rodzice i Opiekunowie dzieci. Dziękujemy!!! Zabawa była super. Wszystkie kalorie spaliliśmy w zabawach i tańcach.

 • Jak się bawić, to się bawić.

  W sobotę 30.01 odbyły się klasowe bale karnawałowe. W klasie 2B były przebrania, tańce, zabawy, konkursy. Sala przystrojona była wspaniałymi dekoracjami. Wszystkim dopisywał karnawałowy nastrój. Dzięki Rodzicom stoły uginały się od przysmaków. Cieszymy się, że udało się nam wspólnie i bezpiecznie spędzić ten czas.

 • Wylicytowane

  Wylicytowane

  Nasza szkoła brała udział w licytacji WOŚP. Nauczyciele wylicytowali kafelek ceramiczny z widokiem kazimierskiej baszty. Jest to oryginalne, wykonane ręcznie dzieło podarowane przez Burmistrza Pana Adama Bodziocha. Licytacja była zacięta, ale udało nam się ją wygrać.
  Z wszystkich licytacji kazimierskiego sztabu kafelek osiagnął najwyzszą cenę. Tym bardziej cieszymy się, że tak duża kwota zasiliła 29. Finał WOŚP.

 • Podziękowania za udział i wsparcie w 29. Finale WOŚP

strona: