• Czas pożegnań czas wzruszeń...

  Klasa III A zakończyła pierwszy etap edukacyjny. Cztery lata tak szybko minęły... Czas wytężonej pracy, sukcesów, radości, zabaw, a także porażek i smutków. Dziękuję Wam kochani uczniowie za te cudowne chwile, które z Wami spędziłam. Drodzy trzecioklasiści stoicie u progu czwartej klasy. Przed Wami nowe zadania i wyzwania- pamiętajcie jesteście do nich dobrze przygotowani. Kroczcie śmiało do celu i miejcie zawsze na uwadze dobro własne i dobro ludzi, którzy Was otaczają. Życzę cudownych wakacji ! Renata Miszczyk

 • Pożegnania nadszedł czas

  25 czerwca wszyscy uczniowie zakończyli rok szkolny i oczywiście zasłużyli na wakacje. Uczniowie klasy 3B pożegnali się z wychowawczynią Panią Beatą Jurołajć. Choć łza w oku się kręciła, to wiemy przecież, że coś się musi skończyć, aby coś nowego mogło się zacząć. Dzieci rozmawiały już z wychowawcą na ten temat i doskonale wiedzą, że nie czytamy ciągle tej samej książki, bo znalibyśmy tylko jedną opowieść. Podziękowali sobie nawzajem za wspólnie spędzony czas. Oczywiście wielkie podziękowania składamy rodzicom, którzy zawsze wspierali swoje pociechy. Uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

 • Kochani ZERÓWKOWICZE !

  Kochani ZERÓWKOWICZE !

  Zakończyły się nasze zabawy i ćwiczenia logopedyczne, które trwały cały rok szkolny 2020/2021.

   

  Gratuluję wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w terapii logopedycznej, zabawach, grach i konkursach rozwijających nadawanie mowy. Życzę Wam, aby wypracowane umiejętności językowe( piękne opowiadanie historyjek obrazkowych, wyraziste recytowanie wierszy, poprawne odpowiadanie na zadany temat, itp.) przyczyniły się do samych sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych w naszej szkole.

  Logopeda- Anna Kozioł

 • Wycieczka do Czernej klas 3A i 3B

  21 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z Panem Katechetą  i wychowawczyniami pojechali na długo wyczekiwaną wycieczkę, tym razem do Czernej. Uczestniczyli we mszy odprawionej w intencji dzieci, rodziców i nauczycieli dziękując za wspólnie spędzony czas na pierwszym etapie edukacyjnym. Wysłuchali również ciekawej opowieści i podziwiali Klasztor Karmelitów. Następnie udali się na spacer po okolicy i do lasu, gdzie była okazja na zorganizowanie pikniku. Dzieci zakupiły pamiątki i mimo upału w dobrych humorach wróciły do Kazimierzy.

 • ,,Skąd się biorą sny”

  W poniedziałek 21.06 klasa 2B wybrała się do kina w Busku Zdroju. Uczniowie obejrzeli film ,,Skąd się biorą sny”. Po seansie udali się pod pomnik księcia Leszka Czarnego, od którego w 1287 roku Busko otrzymało prawa miejskie. Po zjedzeniu lodów grupa udała się do tężni. Na koniec wszyscy świetne się bawili obok fontanny. Wycieczka udała się  znakomicie.

 • Rybka Monika i Rekin Filip

  W czwartek 17.06. br. uczniów klas 0-II odwiedziła Rybka Monika i Rekin Filip. W interesujący sposób zapoznali Dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania w wodzie. Była piosenka, zabawa ruchowa i rozmowa, z której nie tylko Uczniowie wiele się dowiedzieli. Na koniec uczestnicy spotkania dostali dyplomy- Przysięgi Super Pływaka zawierające pięć zasad bezpiecznego zachowania w wodzie. Krótki materiał edukacyjny dostali również rodzice uczniów. 

  Dziękujemy serdecznie Pani Monice i Panu Filipowi za poświęcony Dzieciom czas. Przestrzeganie zasad i wskazówek na pewno zagwarantuje naszym uczniom większe bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

 • Wycieczka do Ojcowa

  Wakacje tuż, tuż … , ale uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 6b wraz ze swoimi wychowawcami zdążyli odwiedzić 17 czerwca 2021 roku Ojcowski Park Narodowy. I to wreszcie w całkiem “normalny” sposób. Wszyscy długo czekali na tę chwilę, a wycieczka szkolna była jednym z najdłużej wyczekiwanych momentów po powrocie do normalności. Podróży towarzyszył radosny nastrój i podekscytowanie. Pogoda dopisała, świeciło słońce. To był idealny dzień na piesze wycieczki. Na miejscu  powitali wszystkich  panowie przewodnicy.

  Uczniowie  zwiedzili dziedziniec Zamku Królewskiego  w Pieskowej Skale, którego nazwa nie pochodzi wcale od pieska, a od imienia Piotr, które kiedyś wymawiano inaczej. Budowla znajduje się na wzniesieniu, z którego można podziwiać piękno okolicy. Następnie wszyscy udali się pod Maczugę Herkulesa. Później było zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej, w której, jak sama nazwa wskazuje, można spodziewać się spotkania z nietoperzem. Wszyscy uważnie słuchali ciekawostek opowiadanych przez przewodnika, a niektórzy zadawali mnóstwo pytań. W jaskini było ciemno i zimno, a ze sklepienia od czasu do czasu kapała  na głowy woda. Kolejnym punktem programu był spacer Doliną Prądnika. Po obiedzie, zjedzeniu lodów i zakupie pamiątek uczniowie wyruszyli dalej - do Bramy Krakowskiej, Jaskini Krowiej oraz do Źródełka Miłości. Po drodze mogli zobaczyć  ,,pstrągarnię ‘’, czyli hodowlę pstrągów. To był bardzo udany dzień, który na długo zostanie
  w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

 • Wizyta klas ósmych w Auschwitz

  W piątek, 11 czerwca uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia. Podczas prawie czterogodzinnej lekcji zwiedzili były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Z ogromnym zainteresowaniem słuchali przewodników oraz oglądali miejsca i wystawy poświęcone historii II wojny światowej.

  Poniżej kilka wrażeń i refleksji uczniów po wizycie w miejscu śmierci ponad miliona ludzi.

  „Do Oświęcimia trzeba pojechać, aby zobaczyć co tam się wydarzyło złego, aby takie czasy nigdy nie powróciły”

  „Jestem przerażona. To straszne co człowiek może zrobić drugiemu człowiekowi”

  „Bardzo trudne przeżycie. Czułem się tak, jakbym był z tymi cierpiącymi ludźmi”.

  „Wycieczka nauczyła mnie szacunku do drugiego człowieka”

  „O tragedii w Oświęcimiu wszyscy powinni wiedzieć i ją pamiętać”

  „Wycieczka była niezwykłym przeżyciem, pełnym przykrych, ale tak potrzebnych informacji”

  „Zwiedzanie obozu wywołało we mnie dużo emocji: smutku, strachu i współczucia dla ludzi, którzy zginęli lub przeżyli obóz”

  „Przerażająca historia”

  „Bardzo dobrze i pożytecznie spędzony czas”

  „W pamięci pozostaną mi informacje i ciekawostki opowiadane przez przewodniczkę”

  „Żadna wycieczka, żadna wizyta w muzeum nie była tak poruszająca i emocjonalna jak ta”.

 • Egzamin na kartę rowerową - zdany!

 • ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA ŁAMIGŁÓWEK

  ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA ŁAMIGŁÓWEK

  1 czerwca  2021r.  uczniowie Naszej Szkoły przystąpili
  do Świętokrzyskiej Olimpiady Łamigłówek. Olimpiada odbyła się
  w wersji zdalnej. Chęć wzięcia udziału w Konkursie zgłosiło ośmioro uczniów Naszej Szkoły.
  Uczeń klasy 7C Juliusz Żwirek otrzymał wyróżnienie.
  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY
  I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 • KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

  KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

   

  22 kwietnia 2021r.  Uczniowie Naszej Szkoły przystąpili
  do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.  Ze względu na ograniczenia obowiązujące w kraju, Konkurs odbył się w wersji zdalnej. Chęć wzięcia udziału w Konkursie zgłosiło 52 uczniów Naszej Szkoły. Najlepsi w poszczególnych klasach:
  Klasy 2: Sokół Lena
  Klasy 3: Cichy Natalia
  Klasy 4: Makieła Wiktoria
  Klasa 5: Mirewski Marcin
  Klasy 6: Marzec Mikołaj
  Klasy 7: Sroka Fryderyk
  Klasy 8: Głowa Wiktoria
  WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY
  I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 • Absolwenci czytają dzieciom

  W 2021 roku obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przypadały na okres od 26 maja (środa) do 1 czerwca (wtorek). Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

  W ramach tej akcji nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. M. Reja. Biblioteka szkolna na zakończenie tego tygodnia przygotowała spotkanie najmłodszych uczniów z absolwentkami naszej szkoły pod hasłem „Absolwenci czytają dzieciom”. Nasze byłe uczennice: Julia Baran, Amelia Kuchnecka i Joanna Możdżeń czytały dzieciom pouczające opowiadania z książki „Drużyna Pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach”. Starsze koleżanki wspominały chwile spędzone w tej szkole, opowiadały na pytania maluchów, udzielały cennych rad przyszłym uczniom. Mamy nadzieję, że ta akcja na stałe wejdzie do kalendarza naszych imprez.

 • Dzień Dziecka w klasie 2B

  1 czerwca to szczególny dzień dla klasy 2B - Dzień Dziecka i podwójne urodziny Amelki i Jana. Łatwo się domyślić, że nie obyło się bez słodkości, lodów i pizzy. Wspólnie stworzyliśmy wakacyjny wystrój naszej sali. Następnie wzięliśmy udział w spotkaniu z pracownikami Biblioteki Publicznej w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”.  To był dzień radości, uśmiechów, a przede wszystkim bycia razem.

 • DZIEŃ DZIECKA w klasie 2A

     1 czerwca na całym świecie  dzieci mają swoje święto. Uczniowie klasy 2A już zaczęli świętować dzień wcześniej. Wszyscy udaliśmy się na plac za boiskiem szkolnym,  gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji-zabawy przy muzyce, zawody sportowe oraz upominki.  Dopisała nam pogoda, humory i energia.  Wspólna zabawa była znakomitą odskocznią od szkolnych obowiązków. Dzieciom życzymy, aby radość w życiu zawsze i wszędzie im towarzyszyła.

 • Dzień Dziecka w klasie 3B

  Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń i atrakcji. Zaczęliśmy od klasowego pokazu mody. Po prezentacji pięknych strojów udaliśmy się do cukierni na lody. Ponieważ pogoda sprzyjała, wybraliśmy się na spacer do parku. Tam dzieciaki wybawiły się do woli i zadowolone wróciły do szkoły. Nie zabrakło oczywiście słodkości. To był super dzień.

 • Jak dobrze być po egzaminach

 • Kolejny dzień egzaminu :-)

 • Egzamin ósmoklasisty czas zacząć

  Trzymamy kciuki za Wszystkich zdających, powodzenia!

 • „ Spójrz świeżym okiem na lektury”

  Podsumowanie konkursu z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich organizowanego przez bibliotekę szkolną.

  Lista laureatów:

  Klasa IV:

  I miejsce- Patrycja Augustyńska kl. IVa

  II miejsce- Katarzyna Ostrowska kl. IVa

  III miejsce- Oskar Grzywna kl. IVa

  Klasa VI

  I miejsce- Szymon Łój kl. VIb

  II miejsce- Wiktoria Cieciura kl. VIb

  III miejsce- Nadia Prząda kl. VIb

  Klasa VII

  I miejsce - Alicja Buczak kl. VIIa

  II miejce - Julia Dusza kl. VII c

  III miejsce- Martyna Możdżeń kl. VIIc

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy! Dyplomy i nagrody czekają na Was w bibliotece szkolnej.

 • Wiktoria Belec

  Wiktoria Belec

  z klasy IVA została Laureatką konkursu plastycznego
  zorganizowanego przez
   Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Wiktoria zajęła III miejsce w kategorii indywidualnej, Projekt Maskotki Państwowej Straży Pożarnej. Jury pod czujnym okiem przewodniczącego st. bryg. Marka Piekutowskiego wybrało, w dwudniowych obradach, najlepsze prace plastyczne, projekty maskotek, gry oraz spoty filmowe spośród 2769 prac. Praca Wiktorii powstała pod czujnym okiem nauczyciela plastyki Pani Róży Ryczek. Gratulujemy.
   

strona: