• Moc życzeń ...

 • Ferie czas zacząć

 • Wracamy do szkoły

 • Kartki świąteczne

  Pracownikom i Podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kazimierzy Wielkiej zostały wręczone kartki świąteczne (samodzielnie wykonane przez uczniów) wraz z życzeniami od Pracowników i Uczniów naszej szkoły. Zaskoczenie i radość to najpiękniejsze podziękowanie jakie dostaliśmy w zamian.

 • Wigilia klasy 3B

  .

 • .

 • Kolędowanie

  W czwartek i piątek (16 - 17 grudnia) kolędowaliśmy w języku angielskim. Uczniowie klasy 6A oraz p. A.Gaik przygotowali wspólnie niespodziankę dla dzieci z klas młodszych. Odwiedziny i krótki program artystyczny był ogromną niespodzianką dla dzieci z grup 0A, 0B, uczniów klas 1A, 1B i ich wychowawców. Koledzy i koleżanki z klasy 6A przygotowali dwie piosenki świąteczne: “Jingle Bells” oraz “We Wish You A Merry Christmas”.

  Ponadto dzieci otrzymały upominki własnoręcznie wykonane przez uczniów klasy 6A, które będą mogli zawiesić na choince. Słodkie niespodzianki na pewno były dodatkową atrakcją. Na zakończenie kolędnicy odwiedzili z życzeniami i upominkami sekretariat i Dyrektora Szkoły. Do zobaczenia za rok! We wish you a Merry Christmas and a happy New Year!

 • Kolejna udana akcja Szkolnego Kola Wolontariatu!!!

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, nasi wolontariusze oraz cala spolecznosc szkolna zaangażowała się w zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. Zbiorkę zorganizowała Fundacja Dajemy Wybór. 

 • OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły informuje, iż na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2021 r. poz. 2301) od 20 grudnia br. do 9 stycznia 2022r. zajęcia w szkole odbywają się w systemie zdalnym. Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.
  Z poważaniem
   Robert Głogowiecki

 • Fundacja Twarze Depresji

  Program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży, dorosłych z depresją i chorych na raka Fundacji „Twarze depresji”

 • .

 • Świąteczny czas 🎅🎄

  .

 • Zrobiliśmy Kapsułę Czasu! ⏳

  Ciekawe, jacy będziemy za 5 lat? Czym będziemy się najchętniej zajmować? Czy świat będzie wtedy taki, jak wyobrażamy go sobie dzisiaj? Aby sprawdzić, jak bardzo się zmienimy, klasa 4B na lekcji godziny wychowawczej przygotowała Kapsułę Czasu...Każde z dzieci odpowiedziało na pytania dotyczące siebie, swoich zainteresowań i marzeń. Uczniowie napisali także kilka słów do siebie z przyszłości. 

  Do tajemniczej skrzynki wrzucili notki osobowe, kontury swoich dłoni, portret wychowawcy, klasowe zdjęcie, gazetki reklamowe ze sklepu, gazetę, karty z przesłaniem od Panów Dyrektorów oraz znak naszych czasów... maseczkę! Wszystkie te rzeczy zamknięto w Kapsule Czasu, która została solidnie zaklejona, by nikt nie mógł się do niej dostać. Kapsuła, ukryta w tajemniczym miejscu, zniknie na prawie pięć lat i wróci do dzieci w czerwcu 2026r., kiedy będą kończyć 8 klasę. Jak bardzo się zmienią? Dowiemy się tego w 2026 roku. Do zobaczenia za 5 lat!

 • Szkoła pamięta!

  BohaterON - włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować młode pokolenie bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. 

  W ostatnim czasie uczniowie klas: 4A i 4B, 5A przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców. Układali i pisali życzenia bohaterom walk. Uczennice klasy 4B wraz z uczennicami klasy 8A przygotowały kartę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu do „szkolnej ściany pamięci”. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli poznać historie adresatów swoich kartek, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.

 • Świąteczne przygotowania 🎄

  Uczniowie klas 3A i 3B udali się do Fabryki Bombek ,,Decora” w Miechowie.Trzecioklasiści poznali proces powstawania szklanych ozdób od projektowania, formowania, srebrzenia i ozdabiania na pakowaniu kończąc.

 • Z wizytą na Olimpie

  Uczniowie klasy 5A  i 5B (22.11.21 i 26.11.21) udali się na lekcji historii na górę Olimp w odwiedziny do greckich bogów. Każdy uczeń przygotował mit i strój wybranego przez siebie boga lub bogini. W czasie boskiej uczty, tak jak przystało w starożytnej Grecji, smakując ambrozję i pijąc nektar wysłuchaliśmy mitów o  przygodach bogów i herosów. W ten atrakcyjny sposób odbył się konkurs opowiadania mitów.

  Zwycięzcami konkursu zostali wszyscy uczniowie, którzy celująco opowiedzieli mit i przygotowali strój wybranego przez siebie boga. Ponieważ wszystkim bardzo podobał się taki sposób  poznawania przeszłości, już planujemy kolejne lekcje na żywo.

 • Wycieczki, wycieczki ...

  Uczniowie klasy 3B udali się do firmy Caffaro. Obserwowali, jak wygląda praca w zakładzie, zobaczyli nowoczesne maszyny i urządzenia, które wywarły na wszystkich duże wrażenie. Klasa 4A zwiedzała Kraków, spacer po ulicach Starego Miasta, przy Barbakanie, przy Bramie Floriańskiej i na Rynku Głównym. A po zmroku wizyta w Ogrodzie Świateł przedstawiający bajkę o Królewnie Śnieżce. 

  Klasy 2A2B czarowały w fabryce bombek, poznały proces ręcznego powstawania ozdób choinkowych. Największą frajdę, drugoklasiści, mieli podczas samodzielnego malowania bombek.

 • Andrzejki 2021

  W dniu andrzejek dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i świetnej zabawy.Czary mary, hokus pokus... Były wróżby, zabawy, konkursy, niespodzianki i dużo, dużo tańców.

strona: