• Andrzejki w grupie 0B

  Andrzejki w grupie 0B

  Grupa 0B pamiętała o staropolskich zwyczajach andrzejkowych. Były wróżby, zabawy, tańce i wspólny poczęstunek. Magiczna szkatułka przepowiedziała dzieciom, co czeka ich w przyszłym roku; spacer butów wskazał, komu pierwszemu spełni się życzenie; wylosowane kolorowe serduszka dały zadanie do wykonania w przyszłości; liczba oczek na kostkach rzucanych do magicznego kręgu przekazała rady na przyszły rok.

  Dużo emocji wzbudziło również rzucanie grosikiem do miseczki z wodą. Trafienie oznaczało spełnienie w najbliższym czasie najskrytszego marzenia, więc wszyscy bardzo się starali. Wróżby przeplatane były tańcami, które w tym roku odbywały się we własnym gronie w sali. Zmęczone tańcem i wróżbami dzieci chętnie zjadły przygotowany przez mamy pyszny słodki poczęstunek. Było dużo śmiechu i radości.

 • Andrzejki w grupie 0A.

  Andrzejki w grupie 0A.

  W dniu 30.11.br. w grupie 0A odbyły się Andrzejki. Główną atrakcją były wróżby, pierwszą było przestawianie butów. Kręcąc butelką dowiedzieliśmy się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. A losy z kapelusza przepowiedziały jakie wspaniałe miejsca odwiedzimy w najbliższe wakacje. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicał słodki poczęstunek. Zakończeniem spotkania była zabawa taneczna. 

 • Mała Ojczyzna.

  Mała Ojczyzna.

  Ostatni tydzień listopada uczniowie klasy 2B poświęcili swojej małej ojczyźnie. Przygotowali zdjęcia i ilustracje przedstawiające ciekawe lub ulubione miejsce w Kazimierzy Wielkiej. Praca miała również zawierać krótki opis i uzasadnienie wyboru. Przesłane zdjęcia prac przerosły najśmielsze oczekiwania. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i spostrzegawczością. Bez trudu wskazali interesujące miejsca w Kazimierzy, wśród których zdecydowanym faworytem okazał się basen ,,Wodny Raj” i park miejski. Plakaty zostaną zaprezentowane po powrocie do szkoły na klasowej wystawie prac, a już teraz wszyscy Uczniowie 2B otrzymują pochwały i szóstki.

 • Klasa 3a "Dziewczynka z parku"

  Uczniom kl.3A tak bardzo spodobała się treść lektury Barbary Kosmowskiej " Dziewczynka z parku", iż postanowiły "przedłużyć wspomnienia', w formie pięknych prac plastycznych. Przedstawiają one ulubionego ptaszka dzielnej bohaterki Andzi-kowalika, jak również inne ulubione ptaszki trzecioklasistów. Zachęcamy do przeczytania krótkiego fragmentu tekstu, który zapewne zainspiruje Was koleżanki i koledzy do zapoznania się    z tą książką. Polecamy też inne tytuły tej autorki: "Kolorowy szalik", "Niezłe ziółko", "Sezon na zielone kasztany". Warto! Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie. Uczniowie 3a                            wraz z wychowawczynią.

 • Niech Miś będzie z Tobą!

  Koronawirus spowodował nie tylko zamknięcie szkoły, ale również pozbawił nas możliwości wspólnej zabawy. Jednak uczniowie klasy 2A nigdy się nie poddają! Mimo trudności postanowili zdalnie świętować dzień bardzo ważnej postaci w swoim życiu. Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodził dziś swoje święto i nie mogło na nim zabraknąć dzieci. Wychowawczyni klasy 2A, Pani Anna Bijak, zaprosiła na lekcję Panią z biblioteki Renatę Reszkę i o godz. 9.00 przed komputerami wtuleni w ukochane maskotki, uczniowie rozpoczęli czytanie fragmentów książki „Kubuś Puchatek”. Dzieci bardzo chętnie słuchały i rozmawiały na temat bohatera szkolnej lektury. Następnie malowały portret Kubusia, a Pani Ania obiecała, że po powrocie do szkoły te portrety znajdą się na gazetce ściennej.

  A tak świętowały Dzień Misia dzieci z grupy 0A.

 • „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”

  „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”

  24 listopada br. „zerówki” A i B zamieniły szary, zimny listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia obchodziliśmy „Dzień Kredki”. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Naszych „Zerówkowiczów” odwiedziła bibliotekarka Pani Renata Reszka, z którą dzieci świętowały ten dzień. Były piosenki, zabawa, zagadki na temat kredek i oczywiście rysowanie…listu do Świętego Mikołaja!

  Pani Renata przybliżyła dzieciom historię Świętego, czytając opowiadanie o tym, jak to młody Mikołaj postanowił wywoływać uśmiech na twarzach dzieci i obdarowywać je prezentami. Następnie pod opieką swoich wychowawczyń maluchy narysowały listy z prośbą o prezenty. Liczymy na to, że wszystkie dotrą do adresata i marzenia naszych przedszkolaków spełnią się. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało dyplom pamiątkowy i komplet kredek- bohaterek dnia. Śmiało możemy powiedzieć, że ten dzień spędziliśmy wesoło, kolorowo i kreatywnie.

 • WAŻNE

  Szkoły zostają zamknięte do 23-24 grudnia, nadal obowiązuje nauka zdalna dla wszystkich klas. 
                                                                                                                   
   Przerwa w nauce
  w całym kraju potrwa
  od 4 stycznia do 17 stycznia 2021r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

 • Zdalne nauczanie klasa1a

 • Uroki polskiej jesieni.

  Uroki polskiej jesieni.

  Od 9 listopada klasy 1-3 uczą się zdalnie. Na lekcjach on-line nadal zdobywają różne wiadomości i umiejętności, tak, jak to robiły w szkole, ucząc się w formie tradycyjnej. Nie tylko czytają, piszą, liczą, rozwiązują zadania, ale również śpiewają piosenki, wykonują ćwiczenia gimnastyczne, robią piękne prace plastyczne. Ostatnio klasa 3B zaprezentowała swoje zdolności plastyczne wykonując prace pt. ,,Uroki polskiej jesieni''. Na pracach widać, że jesień wcale nie musi być smutna.

 • Dzień Placków Ziemniaczanych!

   Dzień Placków Ziemniaczanych!

  Nauka zdalna to nie tylko szkoła przed komputerem, to również możliwość poświęcania czasu na przyjemności. Uczniowie klas ósmych podjęli wyzwanie swoich wychowawczyń i stanęli „przy garach”.
  Postanowiliśmy wspólnie świętować 13. Listopada - Dzień Placków Ziemniaczanych. Wyzwanie przyjęli chłopcy i dziewczęta z 8A i 8B. Przepisami podzieliły się z MasterChefami ich babcie. 

  Rodzina i rodzeństwo z ogromnym apetytem pochłonęli dania, które wyszły z patelni: Klaudii Topór, Oli i Madzi Maderak, Wiktorii Kowalskiej, Wiktorii Mirewskiej, Krystiana Kałuży i Kamila Augustyna. Największym zaskoczeniem były placki serwowane przez jednego z chłopców. Za swoje placki podawane z dżemem otrzymuje tytuł „Trójkowego MasterChefa”! Placki ziemniaczane podaje się zaraz po usmażeniu, aby pozostały chrupkie. W związku z tym nikt nie zdążył udokumentować konsumpcji. Danie było tak smaczne, że schodziło na bieżąco!

 • .

 • .

  .

  Kliknij w poniższy link,
  a zobaczysz patriotyczną prezentację, dzięki której dowiesz się co to znaczy niepodległość.

 • "Szkoła do hymnu 2020".

  "Szkoła do hymnu 2020".

  „Szkoła do hymnu” w tym roku była nieco inna, bo też w związku z pandemią, mamy wyjątkowy czas. Dlatego 10 listopada o godz. 11:11 połączyliśmy się za pomocą komunikatorów i zaśpiewaliśmy hymn on-line.11 listopada to ważna data w kalendarzu polskiego patrioty. Nasi uczniowie i nauczyciele zawsze  z radością biorą udział w obchodach tego pięknego święta. 

  Jednak w tym roku ten dzień miał być smutny. Dzięki naszej wspaniałej społeczności tak się nie stało! Przygotowania do tego święta rozpoczęliśmy, zanim zapadła decyzja o nauce zdalnej. Stąd mamy piękne zdjęcia naszych młodszych uczniów, którzy mozolnie przygotowywali prace plastyczne i uczyli się, co to znaczy być patriotą w obecnych czasach. W ten sposób połączyliśmy społeczność szkolną we wspólnym świętowaniu tej szczególnie ważnej dla Polaków 102 rocznicy odzyskania niepodległości.

 • .

 • Pierwszaki pamiętają.

  Pierwszaki pamiętają.

  Uczniowie klas pierwszych pamiętali o poległych żołnierzach podczas I i II wojny światowej.
  Zachowawszy wszelkie zasady bezpieczeństwa, złożyli wiązanki oraz zapalili znicze na Grobach Nieznanego Żołnierza. Chwała i cześć poległym!

 • Informacja o pracy w sobotę.

  Informacja o pracy w sobotę.

  14.11.2020 r. (sobota) uczniowie klas I- VIII odrabiają dzień 2 września 2020 r. Zajęcia będą odbywać się zdalnie według planu lekcji z środy. Zerówki mają zajęcia w szkole.

 • Informacja o pracy zerówki

  Informacja o pracy zerówki

  Od 9 listopada uczniowie zerówek  będą uczyć się w szkole zgodnie z dotychczasowym planem zajęć.

 • .

 • Forum Samorządów Uczniowskich.

  W dniu 23 października 2020r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p.Anną Bijak już po raz trzeci brał udział w Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego. Organizatorem, jak co roku, był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. W tym roku spotkanie to ze względu na panujące warunki epidemiologiczne odbyło się on-line. Hasło tegorocznego spotkania było: „Myśl kreatywnie-działaj aktywnie”. 

  Wraz z zaproszeniem na spotkanie otrzymaliśmy metalowy wieszak na ubrania, któremu należało nadać inne kreatywne zastosowanie. Naszym pomysłem była podstawka na książkę. W trakcie spotkania obejrzeliśmy prezentację pt. „Kreatywni w samorządności”, którą przedstawiły  organizatorki spotkania i opiekunki Samorządu Uczniowskiego ZSR,  Panie Beata Szmigiel i Iwona Widłak. Spotkanie zostało podsumowane pomysłami i działaniami, które uczestnicy spotkania mają zamiar wdrożyć w swoich szkołach w nadchodzącym czasie. Za organizację spotkania odpowiedzialna była Pani Ilona Franasik.

strona: