• Szkoła pamięta!

  BohaterON - włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować młode pokolenie bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. 

  W ostatnim czasie uczniowie klas: 4A i 4B, 5A przygotowywali kartki z życzeniami dla Powstańców. Układali i pisali życzenia bohaterom walk. Uczennice klasy 4B wraz z uczennicami klasy 8A przygotowały kartę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu do „szkolnej ściany pamięci”. Przeprowadzone w oparciu o pomoce dydaktyczne lekcje, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli poznać historie adresatów swoich kartek, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom.

 • Świąteczne przygotowania 🎄

  Uczniowie klas 3A i 3B udali się do Fabryki Bombek ,,Decora” w Miechowie.Trzecioklasiści poznali proces powstawania szklanych ozdób od projektowania, formowania, srebrzenia i ozdabiania na pakowaniu kończąc.

 • Z wizytą na Olimpie

  Uczniowie klasy 5A  i 5B (22.11.21 i 26.11.21) udali się na lekcji historii na górę Olimp w odwiedziny do greckich bogów. Każdy uczeń przygotował mit i strój wybranego przez siebie boga lub bogini. W czasie boskiej uczty, tak jak przystało w starożytnej Grecji, smakując ambrozję i pijąc nektar wysłuchaliśmy mitów o  przygodach bogów i herosów. W ten atrakcyjny sposób odbył się konkurs opowiadania mitów.

  Zwycięzcami konkursu zostali wszyscy uczniowie, którzy celująco opowiedzieli mit i przygotowali strój wybranego przez siebie boga. Ponieważ wszystkim bardzo podobał się taki sposób  poznawania przeszłości, już planujemy kolejne lekcje na żywo.

 • Wycieczki, wycieczki ...

  Uczniowie klasy 3B udali się do firmy Caffaro. Obserwowali, jak wygląda praca w zakładzie, zobaczyli nowoczesne maszyny i urządzenia, które wywarły na wszystkich duże wrażenie. Klasa 4A zwiedzała Kraków, spacer po ulicach Starego Miasta, przy Barbakanie, przy Bramie Floriańskiej i na Rynku Głównym. A po zmroku wizyta w Ogrodzie Świateł przedstawiający bajkę o Królewnie Śnieżce. 

  Klasy 2A2B czarowały w fabryce bombek, poznały proces ręcznego powstawania ozdób choinkowych. Największą frajdę, drugoklasiści, mieli podczas samodzielnego malowania bombek.

 • Andrzejki 2021

  W dniu andrzejek dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i świetnej zabawy.Czary mary, hokus pokus... Były wróżby, zabawy, konkursy, niespodzianki i dużo, dużo tańców.

 • Finał Wojewódzki sztafety pływackiej

  W Finale Wojewódzkim w Strawczynie w sztafecie pływackiej 6 x 25m zdobyliśmy 2 brązowe medale (dziewczęta kl. 4-6, chłopcy kl.7-8), w kategorii chłopców 4-6 oraz dziewcząt 7-8 zajęliśmy miejsce tuż za podium: 4. Gratulujemy zawodnikom.

 • Dzień Praw Dziecka

  W poniedziałek 22 listopada, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jego celem jest uświadamianie młodym ludziom, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypominanie, że nie tylko mają te prawa zawsze respektować, ale powinni także stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę. W ramach tego święta we wszystkich klasach odbyły się ciekawe zajęcia, a przez cały dzień towarzyszył nam kolor niebieski.

 • "Kolorowe kredki w pudełeczku noszę..."!

  Wśród naszych zerówkowiczów z grup 0a i 0b nie ma takiego, który nie kojarzyłby słów tej piosenki. 22 listopada br. wraz z biblioteką szkolną obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to w bardzo szczególny sposób łączy się z naszymi małymi przyszłymi uczniami, którzy dzięki kredkom potrafią wyrażać swoje emocje w różnych pracach plastycznych. Dzisiaj rysowaliśmy list do św. Mikołaja. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o Mikołaju czytanej przez panią bibliotekarkę i ochoczo rozwiązywały zagadki.

 • Wszystkie Kolory Świata

  Wszystkie Kolory Świata

  Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zarejestrowana do akcji edukacyjnej Wszystkie Kolory Świata - VI edycja. Unicef dla każdego dziecka.

 • Zbiórka żywności.

   

  Szkolne Koło Wolontariatu dołączyło do zbiórki żywności organizowanej przez Fundację Dajemy Wybór. Żywność można przynosić do 15.12 2021r.

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

  Jest to święto ustanowione uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka i obchodzone corocznie 20 listopada. W naszej szkole w tym roku będziemy świętować na niebiesko w poniedziałek z UNICEF 💙

 • "Schodami do wolności"

  18 listopada programem artystycznym pt. "Schodami do wolności" uczciliśmy Święto Niepodleglości. Na szkolnym korytarzu zostały zaaranżowane wystawy muzealne, które przypominały ważne wydarzenia z historii Polski. Po tych wystawach oprowadzały nas przewodniczki: Anna i Gabriela. Program przygotowali uczniowie z kl. 8C, 6A i 4B pod opieką pań: Anny Gącik i Edyty Mikiny.

 • Zawody pływackie

  Zawody pływackie

  Sztafeta pływacka 6×25m w kategorii igrzyska dzieci kl (4-6) oraz igrzyska młodzieży szkolnej (kl 7-8). We wszystkich kategoriach nasza szkoła odniosla zwyciestwo,1 miejsce!

 • „Szkoła do hymnu” 2021

  Uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Projekt edukacyjno-pomocowy UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

  UNICEF zaprasza do udziału w projekcie edukacyjno-pomocowym WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku.

 • „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”

  „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”

  "Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży. Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.

 • Bawimy się bajkowo

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Właśnie tego dnia klasa 3A zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Zabawę rozpoczęliśmy piosenką i wierszykiem. Później były konkursy wymagające wykazania się znajomością treści bajek.

  Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Było oddzielanie grochu od fasoli, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Zabawę przygotowała pani wychowawczyni klasy 3A wraz z panią bibliotekarką.

 • Olimpiada Przedszkolaka

  05.11.2021r. dzieci z grupy 0A i 0B wzięły udział w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka, zorganizowanej pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Pana Kazimierza Mądzika. Zawody odbyły się na hali sportowej w Kazimierzy Wielkiej. Nasze 6-latki walczyły z dziećmi z innych szkół i przedszkoli w 5 konkurencjach.

  Dziewczynki zajęły 1 miejsce w kategorii: dzieci 6-letnich dziewczęta. Chłopcy zajęli 1 miejsce w kategorii: dzieci 6-letnich chłopcy. Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych Zawodników! Nasze 6-latki (chłopcy i dziewczynki) zajęli 3 miejsce (w związku z tym, iż nie mieliśmy drużyny 5-latków).
  Drużyna Dziewcząt: Justyna Wypych, Barbara Bartosik, Zuzanna Hołda, Zofia Marek, Natalia Grzęda, Drużyna Chłopców: Oliwier Łuźniak, Maksymilian Bomba, Kacper Szymański, Igor Witkowski, Jan Stoczkiewicz. Ogromne brawa dla nich!

 • Podziękawanie od Ministra Edukacji i Nauki

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta". Uczniowie pod opieką swoich wychowawców odwiedzili cmentarz w Kazimierzy Wielkiej. Przedstawiciele naszego szkolnego społeczeństwa zapalili znicze na zbiorowych mogiłach żołnierzy, którzy polegli podczas I i II wojny światowej.

 • Klasa 2B dba o środowisko

  Uczniowie z klasy 2B wiedzą, że drzewa znikają z powierzchni ziemi w zastraszającym tempie – w ciągu jednej minuty tracimy 60 ha lasów. Dlatego sprawę wzięli we własne ręce. Zakasali rękawy i myszkowli po domu w poszukiwaniu makulatury... I tak będzie już zawsze!

strona: