• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  22 czerwca uczniowie SSP Nr 3 im. Jana Pawła II uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele Miłosierdzia Bożego , a po niej spotkanie z panem  dyrektorem i zaproszonymi gośćmi  na sali gimnastycznej oraz wychowawcami w klasach. Zdjęcia w albumie fotograficznym.


            Wszystkim uczniom życzymy udanych, słonecznych, radosnych,
   a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 • Zakończenie klas trzecich

  Zakończenie klas trzecich

  20 czerwca uczniowie klas trzecich uroczyście zakończyli pierwszy etap edukacyjny. W odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej zaprezentowali tańce, wiersze, piosenki i skecze. Nie odbyło się bez wspomnień, niejednemu zakręciła się łezka w oku. Po wspaniałych występach na dzieci czekał poczęstunek - grill przygotowany przez rodziców obu klas. Byłym trzecioklasistom życzymy udanych wakacji i powodzenia w kolejnych latach nauki.Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Apel z okazji 27 rocznicy nadania imienia szkole

  Apel z okazji 27 rocznicy nadania imienia szkole
 • Sypnęło medalami...

  Sypnęło medalami...

   

  Koniec roku  szkolnego to także wzmożony okres zawodów sportowych w których uczestniczyli uczniowie SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej odnosząc znaczące sukcesy na szczeblu województwa.

  Po raz kolejny szczęśliwy dla naszych uczniów okazał się Strawczyn , w którym to odbyły się finały wojewódzkie czwórboju lekkoatletycznego. Reprezentacja naszej szkoły(P. Gucał, O. Mucha, J. Sroga, K. Kałuża, K. Siudak ,D. Kasza) zajęła w tych zawodach II miejsce zdobywając tytuł vice mistrzów województwa. Świetnie  wypadł Patryk Gucał , który z wynikiem 242 pkt okazał się najlepszy indywidualnie zdobywając tytuł mistrza województwa!!!.  Dziewczęta zajęły V miejsce , jednak spory sukces odniosła Wiktoria  Siwiec, która indywidualnie zajęła II miejsce zostając vice mistrzynią województwa!!. Gratulujemy serdecznie!!!

  15 czerwca odbyły się także indywidualne zawody lekkoatletyczne w Sandomierzu , z których nasi uczniowie również przywieźli kilka wartościowych rezultatów. Najlepiej spisali się uczniowie Marcin Kabat i Patryk Gucał, którzy zdominowali konkurs skoku w dal rozstrzygając  między sobą walkę o mistrzostwo. Ostatecznie wygrał Marcin z wynikiem 508cm, Patryk skoczył 499cm zajmując drugie miejsce. Partyk dorzucił jeszcze w tych zawodach brązowy medal w biegu na 60m(8.41s). II miejsce w biegu na 600 metrów zdobył Mikołaj Hołda.  Oprócz nich nieźle zaprezentowali się Gabrysia Prokop(IV w skoku w dal )i Wiktor Gołdyn – V na 60m. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!! Więcej zdjęć w zakładce sport.

 • Piknik zdrowia i aktywności fizycznej

  Piknik zdrowia i aktywności fizycznej

  14 czerwca klasa 1 b została zaproszona do Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Braliśmy udział w  Pikniku zdrowia i aktywności fizycznej. Mogliśmy poćwiczyć na nowym sprzęcie gimnastycznym, słuchaliśmy krótkiego przemówienia pana starosty Jana Nowaka i muzyki Jacka Wolnego. Był też zdrowy owocowy poczęstunek.

 • Góry Świętokrzyskie - wycieczka klasy 1 a, 1,b i 2

  Góry Świętokrzyskie - wycieczka klasy 1 a, 1,b i 2

  13 czerwca klasy 1a, 1b i 2 pojechały na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. trasę na Święty Krzyż odbyliśmy kolejką kołową. Zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze, wstąpiliśmy do klasztoru. W drodze powrotnej podziwialiśmy gołoborze i piękne widoki. Po obfitym posiłku bawiliśmy się z Babą Jagą i zbójem Madejem w Babyjagowie. Na koniec zostaliśmy zaproszeni na pieczenie pierników. Były pyszne i pachniały cynamonem. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • 8 Kazimierski Miesiąc Czytania Dzieciom

  8 Kazimierski Miesiąc Czytania Dzieciom

  6 czerwca klasa 1 b wybrała się do Biblioteki Publicznej. Zostaliśmy zaproszeni w związku z trwającym 8 Kazimierskim Miesiącem Czytania Dzieciom. Gościem zaproszonym był p. Marcin Oziębło. Ponieważ jest strażakiem czytał nam książkę o pracy strażaków. Mogliśmy też przymierzyć hełm strażacki i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o pracy strażaków.

 • Cała Polska czyta dzieciom

  Cała Polska czyta dzieciom

  W miesiącu czerwcu uczniowie naszej szkoły odwiedzali Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej, gdzie uczestniczyli w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom''. 

 • Wycieczka klas 3 - Sandomierz

  Wycieczka klas 3 - Sandomierz

  W dniu 06.06 odbyła się wycieczka do Sandomierza i Ujazdu, w której uczestniczyli uczniowie klas III. Zwiedzanie rozpoczęli od Bramy Opatowskiej, następnie zeszli do Podziemnej Trasy Turystycznej. Później podziwiali Rynek i uczestniczyli w lekcji muzealnej, w czasie której mogli przebierać się w stroje rycerskie. Dużo radości sprawił uczniom rejs po Wiśle. Po obiedzie udali się do Ujazdu gdzie podziwiali ruiny zamku Krzyżtopór. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Dzień Dziecka 2018

  Dzień Dziecka 2018

  Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku na dzień 1 czerwca. Celem tego święta ma być upowszechnienie ideałów oraz celów związanych z prawami dziecka, które zawarte są w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce, a także w innych byłych krajach socjalistycznych, Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku, zawsze 1 czerwca. Z okazji tego święta w szkołach zazwyczaj urządzany jest tzw. dzień sportu, w czasie którego organizuje się między innymi różne zawody sportowe oraz przygotowuje się inne atrakcje. Święto to także okazja do wielu innych imprez, zabaw oraz koncertów planowanych z myślą o najmłodszych. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • XIII Konkurs "Poznaj i Chroń Przyrodę Swojego Środowiska"

  XIII Konkurs "Poznaj i Chroń Przyrodę Swojego Środowiska"

     26 maja w 2018r. odbyła się kolejna- XIII edycja konkursu pt. "Poznaj i Chroń Przyrodę Swojego Środowiska"organizowanego porzez myśliwych z Koła Łowieckiego "Diana". Konkurs składał się z dwóch części- pracy plastycznej o tematyce łowieckiej oraz części pisemnej. 
       Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy siódmej: Julia Bratek, Amelia Kuchnecka i Aleksandra Skowron. Dziewczęta znalazły się wśrod laureatów konkursu. 
  Amelia Kuchnecka zajęła I miejsce,  Julia Bratek III.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali  upominki i uczestniczyli we wspólnym grillu. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Wycieczka "zerówek" do Kielc

  Wycieczka "zerówek" do Kielc

  Odwiedziny w Muzeum Zabawek i Zabawy oraz w Manufakturze Magia Karmelu w Kielcach dnia 22 maja 2018 roku były ciekawym pomysłem na wycieczkę sześciolatków z SSP Nr 3 . Dzieci  zobaczyły ciekawą ekspozytcję zabawek. Miały okazję dowiedzieć się, jakimi zabawkami bawiły się ich mamy, a nawet babcie. W Manofakturze wzięły udział w warsztatach karmelowych. Poznały ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu. Na zakończenie wszyscy zrobili własnego lizaka i otrzymali dyplom Małego Karmelarza. Spacer ulicami miasta i ciepły posiłek w drodze powrotnej były dopełnieniem całodniowej wycieczki, która była długa, dla niektórych męcząca, ale napewno było to wspaniałe połączenie nauki i zabawy. Dzieci spisały się na medal. Opiekunami na wycieczce były wychowawczynie p. Beata Jurołajć, p. Renata Miszczyk oraz P. Anna Bełzowska- Klimczyk i p. Piotr Pietrasik. zdjęcia w zakładce oddziały przedszkolne - "wycieczki".

 • Sztafety….. SSP nr 3 Kazimierza Wielka mistrzem i vice mistrzem województwa!!!

  Sztafety….. SSP nr 3 Kazimierza Wielka mistrzem i vice mistrzem województwa!!!

  Dnia 22.05.2018r w Strawczynie odbyły się finały wojewódzkie biegów sztafetowych 4x100m oraz sztafety „szwedzkiej”. Rewelacyjnie spisali się na nich chłopcy z SSP nr 3  w Kazimierzy Wielkiej rocznik 2005 i młodsi, którzy wywalczyli mistrzostwo województwa w biegu 4x100m (Jakub Sroga, Mateusz Sender, Kacper Siudak, Oskar Mucha). Vice mistrzami województwa w sztafecie „szwedzkiej” (100,200,300,400m) zostali Kasza Dawid, Kabat Marcin, Kałuża Krystian , Gucał Patryk. Gratulujemy!!!!! Bardzo dobrze spisały się także dziewczęta rocznik 2002-2004 (Ola Skowron, Roksana Kozik, Julia Żwirek, Nikola Jach), które rywalizując z dziewczętami  z gimnazjów zajęły wysokie czwarte miejsce nieznacznie przegrywając walkę o medal. Także 4 miejsce zajęły dziewczęta klas VI i młodsze w sztafecie szwedzkiej(Jiani Xiao, Wiola Czechowska , Ola Gucał, Wiktoria Siwiec) . Gratulujemy. Więcej zdjęć w zakładce sport w szkole.

 • Zjazd Szkół Jana Pawła II w Wadowicach

  Zjazd Szkół Jana Pawła II w Wadowicach

  18 maja 2017 r. w rodzinnym mieście naszego Patrona w Wadowicach odbył się Zjazd Szkół noszących imię Jana Pawła II. Uroczystość wypadła w piątek i miała bardzo uroczysty charakter. Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla. Po Eucharystii wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem urodzinowym, chlebem ze smalcem oraz pysznymi bułkami razowymi. (98 urodziny Jana Pawła II). Uczennica z   klasy VIa  Zuzanna Chat odebrała nagrodę dla szkoły w konkursie plastycznym. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Jana Pawła II oraz Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Naszą szkołę reprezentowała klasa IVa, IVb i IVc wraz z  opiekunami: Piotrem Pietrasikiem , Anną Michno, Pawłem Radziszewskim, Beatą Skoruch.  

   

 • Czerna - klasy 3

  Czerna - klasy 3

  16 maja uczniowie klas III udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Dzieci dziękowały za dar I Komunii Świętej. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Wyjątkowy zakątek w mojej miejscowości

  Wyjątkowy zakątek w mojej miejscowości

  14 maja 2018 r. miało miejsce rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu pt. „Wyjątkowy zakątek w mojej miejscowości, tu wszędzie jest moja mała Ojczyzna”, który został przygotowany w ramach projektu „Świętokrzyskie jakie cudne, a Kazimierza jaka Wielka”. Konkurs był jednym z wielu zadań, które były realizowane w Szkole Postawowej W Kamieńczycach aby uczcić obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  I miejsce w konkursie plastycznym otrzymała uczennica naszej szkoły Maja Zajma . Gratulujemy!

 • Apel ,,Wiwat Konstytucja!"

  Apel ,,Wiwat Konstytucja!"

  Dnia 8 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły brawurowo wystąpili w programie artystycznym pt. ,,Wiwat Konstytucja!". Dzieci z biało- czerwonymi chorągiewkami utworzyły mały,, pochód", skandując hasła : ,,Wiwat król", ,,Wiwat Konstytucja". Z boku przyglądała się temu reporterka, która komentowała sytuację i rozmawiała z uczniami na temat wydarzeń z 1791 roku. Następnie narrator przedstawienia przeniósł widzów do czasów I rozbioru Rzeczpospolitej, czyli do 1772 roku. Znaleźliśmy się w sali tronowej króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i tam zastaliśmy smutnego władcę, siedzącego samotnie na tronie. Nic dziwnego, bo wkrótce przybywają do niego trzej zaborcy: caryca Katarzyna(Rosja), król Fryderyk(Prusy) i cesarz Franciszek Józef(Austria). Na oczach widzów dokonują symbolicznego rozbioru Polski. Biedny król... , musiał podjąć jakąś decyzję, by ratować swój kraj. Wezwał więc do siebie ludzi wykształconych. Na scenie pojawili się Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Stanisław Małachowski. Postanowili, że trzeba uchwalić dla obywateli zbiór praw i obowiązków, czyli KONSTYTUCJĘ. Obrady sejmu trwały cztery lata, aż w końcu w 1791 roku odczytano pierwszą w dziejach Rzeczpospolitej konstytucję. Uczniowie podkreślili w swoich wypowiedziach, że była to konstytucja postępowa jak na owe czasy: pierwsza w Europie, a druga na świecie. W programie nie zabrakło również pięknego poloneza w wykonaniu klasy IV c. Na koniec uczennice klasy V zaprezentowały piosenkę ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna” i wiersz I. Krasickiego ,,Święta miłości kochanej ojczyzny”. Program był krótką lekcją historii i skłaniał do patriotycznej refleksji. Został przygotowany przez p. Annę Gącik, p. Edytę Mikinę i p. Pawła Radziszewskiego. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Sprawdzian 3 klas

  Sprawdzian 3 klas

  W dniu 26 kwietnia 44 uczniów klas trzecich nasze szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty  organizowanego przez wydawnictwo Operon.

  Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i przyrody. Testy z   języka polskiego i  matematyki rozwiązywali przez 45 min., a z przyrody 20 min.

  Przygotowania do sprawdzianu trwały bardzo długo, ale teraz uczniowie mogą cieszyć się dobrych wyników swojej pracy. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • XIV Mały Konkurs Recytatorski

  XIV Mały Konkurs Recytatorski

  W dniu 25 kwietnia już po raz czternasty w naszej szkole odbył się „Mały” Gminny Konkurs Recytatorski. Tegoroczne hasło przewodnie „Strofy dla Ojczyzny” nawiązywało do 100-lecia niepodległości Polski. Zdjęcia i opis w albumie fotograficznym.

   

   

   

 • Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową

  Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową

  W naszej szkole dnia 18.04 2018 r.odbywały się zajęcia dla uczniów wszystkich klas dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu prowadzone przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej Departamentu Polityki Konsumenckiej Zespołu Kampanii Edukacyjno – Informacyjnych.

  „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem kampanii jest także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie.

  Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym! Zdjęcia w albumie fotograficznym.

strona: