• WOŚP 2021

 • Nasza szkoła zdobyła:

 • Nie ma jak w szkole.

  Powrót do szkoły  sprawił wiele radości Uczniom klasy 2B. Nie ma nic lepszego  niż przebywanie z przyjaciółmi, a gdy do tego dodamy śnieg zabawa jest doskonała. Uczniowie robili kule śnieżne, lepili bałwana, rzucali śnieżkami i nie chcieli wracać na lekcje. Oczywiście wszystko zostało sfotografowane, bo nie wiadomo kiedy  aura  znowu będzie dla nas taka szczodra.

 • .

  .

 • Nauka w szkole po feriach.

  Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowano wytyczne MEiN, MZ i GIS (link poniżej) w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas. Uczniowie klas IV-VIII nadal będą się uczyć zdalnie. W poniższym linku przedstawiono szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkoły po feriach.

 • Konkurs plastyczny „SKARBY UKRYTE W ODPADACH”.

 • Cyfrowy kalendarz klasy 3B

  Cyfrowy kalendarz klasy 3B

  Kończy się kalendarz, więc pora na nowy. Klasa 3B uczyła się nazw pór roku i miesięcy w języku angielskim. Dzieci rysowały ilustracje przedstawiające miesiąc urodzin oraz ulubiony miesiąc z całego kalendarza. W klasie najwięcej uczniów urodziło się w październiku, listopadzie, sierpniu lub wrześniu. Ulubionym miesiącem klasy 3B jest grudzień czyli December, który wybrało aż 10-cioro uczniów. Zapraszamy do obejrzenia naszego cyfrowego kalendarza. Kliknij w poniższy link.

 • ,,Asy z 7 i 8 klasy, czyli co nieco o naszych sukcesach…”

  Uczniowie naszej szkoły  mają się czym pochwalić. Zdobywają sukcesy także w okresie trwania pandemii! Pomimo że nauczanie zdalne ciągnie się w nieskończoność, oni nie próżnują. Biorą udział m.in. w kuratoryjnych konkursach, które rozwijają ich zainteresowania i poszerzają dotychczasowe umiejętności. 

  W II etapie znaleźli się następujący uczniowie:
  j. polski
  Wiktoria Głowa, Oliwia Gaik, Stanisław Pisarski (opiekunowie Edyta Mikina, Anna Gącik),
  j. angielski - Aleksander Żarnowiecki, Juliusz Żwirek (opiekunowie Ilona Franasik, Agnieszka Gaik), biologia - Stanisław Pisarski, Aleksandra Celej (opiekun Wioletta Koziara),
  chemia - Magdalena Maderak, Aleksandra Maderak (opiekun Marta Przeniosło),
  informatyka - Paweł Błaszczuk, Michał Nocoń (opiekun Ewa Kosz). 

  Z ogromną radością życzy im kolejnych sukcesów i zdobycia laurów w następnych etapach.

   

   

 • J.angielski - projekty multimedialne w klasach VII

  J.angielski - projekty multimedialne w klasach VII

  Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów ciągle poszukujemy ciekawych rozwiązań i pomysłów na alternatywne sposoby nauki języka angielskiego. Jednocześnie, wspierając uczniów w rozwijaniu kompetencji cyfrowych, zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z  zasobów internetu oraz dostępnych programów komputerowych do przygotowania projektów multimedialnych.

  W ramach nieobowiązkowej pracy domowej z języka angielskiego ucznnice klas VII przygotowały projekty o zwierzętach domowych w Polsce. Uczennice prezentowały i omawiały swoje prace podczas zajęć zdalnych z klasą. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych prezentacji. Kliknij w powyższe linki, miłego oglądania.

 • Telespotkanie z pracownikiem Biblioteki Publicznej

   Telespotkanie z pracownikiem Biblioteki Publicznej

  Dnia 17.12.2020r. odbyło się telespotkanie z p. Kingą Zawadą-Korczak pracownikiem Biblioteki Publicznej. Temat spotkania: Idą święta.
  W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grup 0A i 0B. Na początku obejrzały 'Bajkę świąteczną', potem film o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Zerówkowicze rozwiązywali też quiz. 

  Była rozmowa na temat sportów zimowych, jak należy ubierać się zimą. Dzieci dowiedziały się też jak powstają piękne kolorowe bombki choinkowe. Na zakończenie wszyscy śpiewali kolędę i słuchali wiersza 'Świąteczna gwiazdka'. Bardzo miło upłynął nam czas. 

 • Dla klasy 2B.

 • "Zaczarowana zagroda".

  "Zaczarowana zagroda".

  Książka ,,Zaczarowana zagroda” została napisana w 1963 roku. Od tego czasu oczarowuje kolejne pokolenia czytelników. Przyszedł wreszcie czas na klasę 2B. Uczniowie zapoznali się z treścią lektury, a  jej znajomość została sprawdzona dzięki wirtualnej ruletce. Uczniowie pogłębili wiedzę o Antarktydzie i pingwinach. Na koniec wszyscy wykonali prace plastyczne.

 • Zwyczaje bożonarodzeniowe.

  Zwyczaje bożonarodzeniowe.

  Magia świąt udzieliła się Uczniom klasy 2B. W dniu 18.12 w czasie zajęć  zdalnych odwiedzili ich:  Pani Monika Wendel i Pan Adam Bienias, pracownicy Biblioteki Publicznej.  Pan Adam przeczytał informacje dotyczące zwyczajów i tradycji świąt Bożego Narodzenia, a Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanej treści. 

  Następnie Pani Monika zaprezentowała w jaki sposób wykonać bożonarodzeniową ozdobę. Uczniowie z  ochotą zabrali się do pracy, jej efektem były piękne choinki. Spotkanie okazało się miłym przedświątecznym akcentem. Serdecznie dziękujemy Pani Monice i Panu Adamowi za świetną zabawę.

 • "Dobroć - ważna sprawa''

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To będzie dla nas magiczny czas. Choć w ostatnim czasie dzieci uczą się zdalnie, to uczniowie klasy 3B kilka ostatnich lekcji uczyli się o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Dużo czasu poświęcili na rozmowy o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególną uwagę zwrócili na pomaganie innym kierując się przesłaniem: ,,Dobroć - ważna sprawa''. 

  Dzieci wykonały piękne mapy myśli na temat tego, co tak naprawdę jest ważne w okresie świątecznym, a na ostatniej lekcji złożyli sobie życzenia, łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy i pastorałki. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom przesyłamy życzenia - Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 • Dzień herbaty.

  15.12.2020r. był bardzo pachnącym dniem w grupach "zerowych". Od samego rana z sali nr 4 roznosił się zapach aromatycznych herbat. A wszystko to z okazji 'Dnia herbaty'. Gościnna grupa 0A zaprosiła kolezanki i kolegów z grupy 0B. Wspólnie oglądaliśmy piękne kolorowe pudełeczka z różnymi rodzajami pachnących herbat. 

  Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi herbata i jaka jest jej droga od krzaczka do pudełeczka. Mieliśmy też możliwość zobaczyć jaki kolor mają różne herbaty i powąchać jak pachną. Zapach herbat roznosił się po szkole jeszcze długo. Święto herbaty się udało! 

 • Piernikowo w grupie 0B.

  W grupie 0B przedświąteczny dzień 21 grudnia został mianowany Świętem Pierniczka. Wychowawczyni przygotowała wszystkim dzieciom smaczną, pachnącą niespodziankę i upiekła pierniczki. Były tam gwiazdki, choinki, domki, serduszka i inne kształty. 

  Każdy „zerówkowicz”, z dużym zaangażowaniem, samodzielnie udekorował kilka piernikowych ciastek lukrowymi wzorkami i cukrowymi ozdobami. Wszystkie wyglądały przepięknie, aż żal je było zjadać. Dzieciaki z apetytem spałaszowały jednak mniejsze pierniczki, a największe zabrały do domów, by poczęstować nimi bliskich. To był pyszny dzień!

 • „Bajeczne poranki” w kl. 2A

  „Bajeczne poranki” w kl. 2A

  W dniu 15 grudnia br. uczniowie klasy 2A poprzez łącza internetowe uczestniczyli w spotkaniu z panią Kingą Zawadą-Korczak, która jest pracownikiem Biblioteki Publicznej w Kazimierzy Wielkiej. Biblioteka ta prowadzi on-line cykl spotkań dla dzieci, który nosi tytuł „Bajeczne poranki”. Tematem naszego spotkania była tradycja ubierania choinki. Na początku dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania „O bombce” i jak na uczniów przystało pięknie odpowiadali na pytania odnośnie tekstu.

  Były także zagadki. Jedne z nich były łatwe, inne okazały się trochę trudniejsze. Ale dzieci bardzo chętnie „wyrywały” się do odpowiedzi. Na koniec spotkania dzieci malowały i ozdabiały swoje styropianowe choinki, które to były prezentem dla nich od biblioteki. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze się spotkamy.

 • Zmiany na egzaminie 8 klas

 • Tydzień kodowania

  W tym roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do tego ogólnoświatowego projektu promującego programowanie i informatykę. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży. Obchodzenie Tygodnia Edukacji Informatycznej  odbyło się w dniach 6-13.12.2020 r  w ramach inicjatywy code.org i przybrało inną formą.  Ze względu na to, że większość uczniów i nauczycieli pracuje w domu,  zajęcia interaktywne odbyły się on-line pod nazwą CodeByte.

  Nauka kodowania pomaga uczniom zrozumieć otaczający  świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników projektu na całym świecie. Inspirujemy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać nasze nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość. Kodujemy i rozwiązujemy łamigłówki informatyczne z dużym sukcesem. Zdobywamy i będziemy zdobywać kolejne poziomy i stawać  się superbohaterami kodowania. Przenosimy się w świat naszych bohaterów z filmów i bajek. Tworzymy cyfrowy świat. Programowanie to trzeci język. Niech „kod” będzie z wami!

 • Z kulturą w domu - teatrzyk kamishibai klasy 5A

  Kiedy grudniowa pogoda za oknem nas nie rozpieszcza a zdalne nauczanie ciągnie się w nieskończoność, uczniowie klasy 5A postanowili zaprosić ,,kulturę" do swoich domów. Każdy z nich stworzył swój teatrzyk kamishibai.

strona: