• XV Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego – piosenka

   XV Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego – piosenka

   8 grudnia 2018r odbył się XV Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego. W konkursie piosenki naszą szkołę reprezentowała Kamila Konewecka z klasy VIII b. 

 • Święty Mikołaj

  Święty Mikołaj
 • Teatrzyk profilaktyczny "Prawdziwy skarb"

  Teatrzyk profilaktyczny "Prawdziwy skarb"

  Słysząc słowo SKARB mamy najczęściej na myśli złoto, brylanty, pieniądze, różne kosztowności. O tym, że nie zawsze tak musi być, przekonały się dzieci z  klas 0-III naszej szkoły oglądając i słuchając uważnie występu aktorów .Bajka pod tytułem „Prawdziwy skarb”, potwierdziła, że największym skarbem w życiu każdego człowieka jest zdrowie, przyjaźń, rodzina, życie.

 • Udział w finale Olimpiady Bezpieczeństwa na piątkę

  Udział w finale Olimpiady Bezpieczeństwa na piątkę

  16 listopada 2018 r nasza szkoła , reprezentowana przez uczniów klasy 5 b i 5 c brała udział w Olimpiadzie Bezpieczeństwa w Kielcach. Olimpiada Bezpieczeństwa to nie tylko zabawy i konkurencje dla najmłodszych, ale przede wszystkim świetna okazja do uświadamiania młodzieży o zagrożeniach płynących z niewłaściwego zachowania na drodze.W wydarzeniu wzięli udział zarówno uczniowie klas V szkoły podstawowych wraz z opiekunami jak i jednostki Policji, Straży Pożarnej, członkowie kieleckiego AutomobilKlub, przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Miejskiej, KRUSu, Agencji Rynku Rolnego oraz  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.Na uczniów czekało wiele atrakcji, konkurencji takich jak test wiedzy i tor przeszkód, konkursów związanych z pierwszą pomocą a także występy artystyczne. Imprezę urozmaicili piłkarze ręczni kieleckiego klubu Vive Tauron Kielce.

 • WIŚLICA

  WIŚLICA

      W ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas szóstych, 8 listopada, wzięli udział w warsztatach historycznych "Godło Polski na przestrzeni wieków" organizowanych przez Muzeum Archeologiczne w Wiślicy. Zwiedzili zabytki Wiślicy, poznali historię Bazyliki Mniejszej, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej w Polsce.
  Uczestnicząc w warsztatach poznali dzieje polskich symboli narodowych. Następnie wykonali wizerunek Orła Białego.
  To była wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • NIEPODLEGŁA

  NIEPODLEGŁA

  9 listopada 2018r. o godz. 11:11 społeczność  Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3
  im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej zaśpiewała hymn narodowy włączając się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Chcemy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii jako pamiątka dla przyszłych pokoleń. Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci
  i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosili szkoły do świętowania
  „DNIA DLA NIEPODLEGŁEJ”.

 • Bezpieczeństwo na piątkę

  Bezpieczeństwo na piątkę

  W dniu 29.10.2018 r. w SSP Nr 3 odbył się powiatowy etap konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” naszą szkołę reprezentowało  trzech uczniów z klasy piątej „B" - Zajma Maja, a z klasy V "C" - Dusza Julia , Pisarski Stanisław. W konkursie brało udział 8 drużyn ze szkół podstawowych powiatu kazimierskiego. Drużyna naszej szkoły zajęła 1 miejsce. Opiekunami reprezentacji szkoły była p. Anna Michno i p. Paweł Radziszewski. Gratulacje. zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Ślubowanie klas pierwszych

  Uroczystość Ślubowania uczniów klasy I odbyła się w pięknej scenerii na sali gimnastycznej, uczestniczyli w niej: dyrekcja szkoły, władze samorzadowe,  nauczyciele, rodzice, babcie, dziadkowie, zaproszeni goście oraz przedstawiciele poszczególnych klas. Dzieci pod kierunkiem  pani BeatyJurołajć i pani Renaty Miszczyk zaprezentowały uroczysty program artystyczny. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki interpretując je ruchem. Następnie uczniowie sprawnie pokonali przeszkodę – przeskakując przez ławeczkę wykazali się sprawnością fizyczną , aż w końcu zostali pasowani na uczniów co potwierdzili odciśnięciem palca na akcie ślubowania. W dalszej części uroczystości pan Dyrektor i wychowawczynie wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy a zaproszeni goście obdarowali pierwszoklasistów słodyczami. Uroczystość, podziękowaniem, zakończył pan Burmistrz Łukasz Maderak. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

   

 • 50-lecie Naszej Szkoły

  50-lecie Naszej Szkoły

  Obchody Jubileuszu Naszej Jubilatki odbyły się w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Na wstępie najmłodsi uczniowie odśpiewali piosenkę „Moja szkoła ma pół wieku”, potem były wspomnienia byłych uczniów i nauczycieli. Dyrektor Robert Głogowiecki przedstawił bogatą historię szkoły. Życzenia i gratulacje składali samorządowcy: Burmistrzowie Adam Bodzioch i Łukasz Maderak, Starosta Jan Nowak, szefowe lokalnych struktur związkowych ZNP i Solidarności, dyrektorzy szkół oraz placówek oświatowych. Na scenę zaproszono również emerytowanych nauczycieli, którzy dołączyli do wspomnień, za co otrzymali róże i ogromne brawa.  Na zakończenie „trójka” zaprezentowała bogaty, jubileuszowy program artystyczny, który przygotowała Pani Aleksandra Kuchnecka i Pani Ilona Franasik przy scenografii Pani Róży Ryczek. Zdjęcia: http://pilarscy.eu/?p=12791