• PILNE

  Pracujemy zgodnie z obowiązującym planem lekcji uwzględniając bezpieczeństwo i higienę pracy przy komputerze.

 • Akcja MEN „Szkoła pamięta”.

  .

 • Remont naszej szkoły.

  Nasza szkoła z każdym dniem staje się piękniejsza i nowocześniejsza. Remont trwa nadal, choć przecież wiele już zostało zrobione. Zakupiono nowoczesne sprzęty gastronomiczne pozwalające na szybsze i sprawniejsze działanie stołówki. W całym budynku wymieniono instalację elektryczną. Szkoła świeci nowym ledowym światłem. Wymieniono również instalację grzewczą, zamontowano pompy ciepła do podgrzewania. Trwa remont łazienek, malowanie klas. 

  Część z tych prac wykonano i wiele pomieszczeń jest już gotowych, reszta będzie sukcesywnie oddawana do użytku. W najbliższym czasie szkołę czeka montaż paneli fotowoltaicznych oraz termoizolacja budynku. Wszystko to może odbywać się dzięki przychylności organu prowadzącego w osobie Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Pana Adama Bodziocha i Jego zastępcy Pana Łukasza Maderaka oraz gospodarności dyrekcji szkoły i dyscypliny pracowników.

 • 16 X 2020r.

 • Rodzicu

 • .

 • "Zerówki" naszej szkoły.

  "Zerówki" naszej szkoły.

  Sale „zerówek” wyposażone są w piękne kolorowe meble, dostosowane do wzrostu dzieci stoliki i krzesła. Dzieci mają do dyspozycji dużo różnorodnych zabawek. W miesiącu wrześniu, dzięki staraniom Dyrekcji szkoły, grupy „0” otrzymały jeszcze zestawy nowych zabawek i gier edukacyjnych. Będą mogły się bawić i rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Podczas sprzyjających warunków atmosferycznych dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu korzystając z przyszkolnego placu zabaw, na którym znajdują się nowe i bezpieczne urządzenia do ćwiczeń i zabaw.

  „Trójkowe” sześciolatki oprócz zajęć przygotowujących ich do nauki podstawowych technik szkolnych, które prowadzą wychowawczynie Pani E. Żurek i Pani B. Marzec , mają możliwość korzystania z jeszcze innych zajęć. Swoją wymowę rozwijają i korygują na zajęciach (dwa razy w tygodniu) prowadzonych przez logopedę. Natomiast przez zabawę, śpiew poznają podstawy języka angielskiego. W naszej szkole na pierwszym miejscu stawiamy zawsze dziecko – jego dobro. Staramy się , aby każde z nich mogło rozwijać się harmonijnie i osiągać sukcesy na miarę swoich możliwości.

 • Noc bibliotek 10.10.2020.

  Dziś noc bibliotek. Nie możemy się spotkać, ale zapraszamy on-line. Kliknijcie w poniższy link i przejdźcie do gry. Miłej zabawy.   https://nocbibliotek.ceo.org.pl/gra/       

 • Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  W dniu 7 października br. grupy 0A i OB spotkały się (z uwzględnieniem środków bezpieczeństwa) z policjantką Panią Moniką Cichy. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze i bezpieczeństwo osobiste. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały  Pani policjantki, zadawały pytania i uczyły się jakie postawy przyjąć po spotkaniu z atakującym psem.

 • Dzień Chłopaka 2020

  W dniu 30 września br. obchodziliśmy Dzień Chłopaka Dziewczynki z naszej szkoły przygotowały ciekawe niespodzianki i upominki dla swoich kolegów. Nieważne czy mały chłopiec, nastolatek, czy dorosły mężczyzna. W klasach odbyły się konkursy i zabawy, ale zawsze najważniejsze są życzenia, a tych oczywiście nie zabrakło.  

  Chłopcy tradycyjnie zostali obdarowani pomysłowymi podarunkami. Nie obyło się bez serdecznych życzen i drobnych słodkości. Szkolne uroczystości to doskonały moment do integracji  i wspólnej zabawy. Cieszymy się, że ten dzień mogliśmy wspólnie spędzić w szkole.

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  Dnia 28 września 2020 r. odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Do naszej szkoły również dotarł :-) Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w trzech kategoriach:

  - prezentacja multimedialna o Niemczech lub Wielkiej Brytanii;

  - konkurs plastyczny - znane budowle w Niemczech lub Wielkiej Brytanii;

  - odegranie scenki sytuacyjnej np. w restauracji, w kinie, na dworcu;

  W ostatniej kategorii niestety nikt nie zdecydował się na udział.

  I miejsce na prezentacje multimedialną zajął Grzegorz Krupa - uczeń klasy 8a.

  W konkursie plastycznym I miejsce otrzymała Lena Wójcik - uczennica klasy 6a, II miejsce również Grzegorz Krupa i III miejsce Dratwa Magda - klasa 6a.

  Zwycięzcą serdecznie gratulujemy. Nagrody i oceny celujące czekają już na uczestników.

 • Modernizacja kuchni.

  23 września br. do naszej szkoły dostarczono sprzęty gastronomiczne pozwalajace na szybsze i sprawniejsze działanie kuchni. Zostały one zakupione dzięki udziałowi w programie "Posiłek w szkole i w domu" oraz przychylności organu prowadzącego w osobie Pana Adama Bodziocha Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka i Jego zastepcy Pana Łukasza Maderaka, za co bardzo dziękujemy. Nasza kuchnia została wzbogacona o piec konwekcyjno-parowy, dotatkowe patelnie elektryczne, taborety elektryczne oraz garnki, sztućce i talerze. W niedługim czasie spodziewamy się nowych mebli kuchennych. Nad projektem czuwa Dyrektor Szkoły Pan Robert Głogowiecki wraz z Panią Ewą Zapart intendentem szkoły.

 • Z utęsknieniem wróciliśmy do szkoły.

 • Bezpiecznie w szkole

  Bezpiecznie w szkole

  W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz wszystkich innych osób związanych ze środowiskiem szkolnym, Państwowa Inspekcja Pracy uruchomiła program profilaktyczny pod nazwą "Bezpiecznie w szkole". Jego celem jest popularyzacja wymagań oraz dobrych praktyk w zakresie ochrony zdrowia.

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

   

          Nauczyciele języków obcych ogłaszają konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

  Uczniowie klas IV – VIII mogą wziąć udział w trzech kategoriach:

  I – prezentacja multimedialna o Niemczech lub Wielkiej Brytanii;

  II – konkurs plastyczny: znane budowle w Niemczech lub w Wielkiej Brytanii;

  III – odegranie scenki sytuacyjnej np. w restauracji, w kinie, u lekarza itp.;

  Wszystkie zgłoszone prace konkursowe trzeba będzie odesłać na emaile do nauczycieli uczących języków obcych.( pani E. Isaki, pani I. Franasik, pani A. Gaik oraz pan J. Koral).

  (Emaile zostaną podane po powrocie do szkoły).

  Prace konkursowe poprosimy o przesłanie w terminie 25.09.2020 – 27.09.2020r.

 • "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia".

 • Przesunięcie terminu rozpoczęcia roku szkolnego

  Przesunięcie terminu rozpoczęcia roku szkolnego

  Dyrektor SSP Nr 3 informuje, iż z powodu wydłużających się prac remontowych w szkole, nie można zapewnić uczniom pełnego bezpieczeństwa, które wpisuje się w podstawowe obowiązki dyrektora szkoły. W związku z powyższym rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 14 września 2020r. (jak poinformowano na  zebraniu z rodzicami dnia 25.08.2020r.). Zgodę na takie działanie wyraził organ prowadzący.

 • Uwaga

  W dniu 31 lipca br. zapraszamy uczniów klas 8 po odbiór zaświadczeń z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dot. wyników z egzaminów. Zaświadczenia będą wydawane w sekretariacie szkoły wg następującego porządku:

  klasa 8a w godz. 14:00-14:30,

  klasa 8b w godz. 14:30-15:00

  Prosimy o dostosowanie się do w/w terminu !

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  Żegnamy ósmoklasistów: 

  "Idź i zrób piękny użytek ze swojego, niepowtarzalnego życia..."

  Słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń, mnóstwa przygód
  i dobrego humoru.

strona: