• Dzień Patrona Szkoły

  22 października br. odbyła się w naszej szkole podniosła uroczystość - Dzień Patrona; Jana Pawła II. Tego dnia wzięliśmy udział we Mszy Świętej, a następnie oglądnęliśmy przedstawienie z życia Wielkiego Polaka, Świetego Jana Pawła II. Ten dzień świetowaliśmy razem z ks. Proboszczem Antonim Bialikiem, Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Panem Łukaszem Maderakiem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej Panem Markiem Szmucem; emerytowanym nauczycielem "trójki".

 • Zdrowo jem w każdy dzień

  Przez cały tydzień przedszkolaki z grupy 0A rozmawiały na zajęciach o znaczeniu spożywania jesienią zwiększonej ilości witamin. Rozróżniały zdrowe i niezdrowe produkty, tworzyły piramidę żywieniową, wykonały pracę plastyczną, a na koniec samodzielnie wykonały posiłek, który zjadły na podwieczorek. Ależ smaczne i zdrowe były te owocowe szaszłyki.

 • Zajęcia j. angielskiego - gr. 0A

  Na j. angielskim się nie nudzimy,
  Swoje pluszowe misie przynosimy.
  "My Teddy Bear" śpiewamy
  I do zdjęć pięknie się uśmiechamy :) 

 • Próbna ewakuacja

  21.10.2021r. z udziałem przedstawicieli Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej odbyło się Praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji w naszej szkole.

 • ZBIÓRKA MAKULATURY

  ZBIÓRKA MAKULATURY

  SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU OGŁASZA ZBIÓRKĘ MAKULATURY. AKCJA POTRWA DO 28.10.2021R. (CZWARTEK) KONTENER (ZIELONY) ZNAJDUJE SIĘ NA BOCZNYM PARKINGU SZKOŁY - WJAZD GŁÓWNĄ BRAMĄ.

   

 • Zawody sportowe

   Dnia 20.10.2021r na Stadionie Sparty w Kazimierzy Wielkiej odbyły się miejsko- gminne zawody sportowe dla szkół  z terenu gminy Kazimierza Wielka. Były to drużynowe biegi przełajowe. Wyłoniono także indywidualnych mistrzów gminy.  W zawodach wzięło udział 4  szkoły podstawowe  ( SP 3 Kazimierza, SP 1 Kazimierza , SP Wielgus, SP Kamieńczyce) oraz 4 szkoły średnie ( LO Kazimierza Wielka, ZSZ Odonów, ZSR Cudzynowice, ZDZ Kazimierza Wielka) Rywalizowano na dystansach 500,800 oraz 1000m  dziewcząt i chłopców.

  Najlepsi  okazali się:

  -kategoria dziewczęta rocznik 2011 i mł: 500m- W tej kategorii wiekowej rywalizowano tylko indywidualnie:

   1m Alicja Gorczyca SP 3 Kazimierza W, 2m Natalia Cichy SP 3 Kazimierza W,3m Oliwia Kwiecień  SP1 Kazimierza Wielka

  - chłopcy: 1. Gabriel Topór SP 3 Kazimierza Wielka, 2 Oskar Kaczmarczyk SP 3 Kazimierza Wielka, Kamil Obarzanek SP 1 Kazimierza Wielka

   

  - kategoria 2009/ 10-  800m dziewczęta:

  Drużynowo: 1m SP 3 Kazimierza Wielka, 2 SP Wielgus, 3 SP 1 Kazimierza Wielka

  Indywidualnie: 1. Oliwia Ziętek, 2.Wiktoria Makieła, 3 Patrycja Pisarek( wszystkie SP 3 Kazimierza Wielka)

  Chłopcy2009/10- 1000m

  Drużynowo: 1 SP Wielgus, 2 SP 3 Kazimierza W. 3 SP 1 Kazimierza Wielka

  Indywidualnie: 1. Medart Nowakowski, 2. Bartosz Banach, 3.Szymon Maderak ( wszyscy SP Wielgus)

   

  - Dziewczęta rocznik 2007/8

  Drużynowo:- I miejsce SSP 3 Kazimierza Wielka 2. SP Kamieńczyce

  Indywidualnie: 1. Amelia Maj ( Wielgus), 2 Julia Borek SP 3 Kazimierza Wielka 3. Aleksandra Celej SP 3 Kazimierza W.

  - Chłopcy rocznik 2007/8

  - I miejsce SP 3 Kazimierza Wielka, 2. SP Kamieńczyce, SP 1 Kazimierza Wielka

  Indywidualnie:1 Gracjan Szczerba SP 1 Kazimierza Wielka, 2 Jakub Borek, 3. Mikołaj Hołda( obaj SP 3 Kazimierza Wielka)

   

   

   

 • Nie ma jak basen

  Nie ma jak basen

  Uczniowie klasy 3B, w ramach programu WF z AWF, wybrali się na basen. Wszyscy chętnie uczestniczyli
  w zaproponowanych zabawach i ćwiczeniach. Przed rozpoczęciem zajęć uczniowie przypomnieli  sobie zasady bezpiecznego zachowania w wodzie i w szatni. Wyprawa udała się na medal.
  Serdecznie dziękujemy Pani Monice za pomoc i wsparcie.

 • XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery

 • Smaczny, bardzo zdrowy szaszłyk owocowy

  Zerówkowicze z grupy B uwielbiają jeść owoce. Dlatego razem z wychowawczynią postanowiły przygotować pyszne, kolorowe szaszłyki. Przedszkolaki skosztowały je na na deser po obiedzie. Polecamy przygotować takie pyszności w domu. 

 • Zjazd szkół Jana Pawła II

  Jasnogórskie pielgrzymki są kolejnym świadectwem budowania żywego pomnika świętemu Janowi Pawłowi II. Tegoroczne spotkanie odbyło się 7 października pod hasłem: „Nie lękajcie się”.

  Głównej Mszy św. przewodniczył dotychczasowy wieloletni duchowy opiekun Rodziny Szkół Jana Pawła II radomski biskup senior Henryk Tomasik.
   - Dziękujemy Panu Bogu za piękne wzory błogosławionych i świętych, z których młodzi ludzie mogą czerpać wzór. Rozmawiajmy z Chrystusem na co dzień - „Panie ty wiesz, że cię kocham”, to jest nasza autostrada do nieba – zachęcał nas ksiądz biskup..

  Po zakończonej Mszy świętej poszliśmy przed obraz Matki Bożej. Tam zostawiliśmy swoje sprawy oraz intencje naszych bliskich.

  Z całego serca dziękujemy Panu Burmistrzowi Adamowi Bodziochowi, że umożliwił nam udział w kolejnej pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II.

 • Dbamy o zdrowie

  Dzieci z grupy 0B wiedzą w jaki sposób należy dbać o zdrowie. Dlatego z pomocą wychowawczyni Zerówkowicze przygotowali pyszny i zdrowy sok marchewkowo- jabłkowy. Pychotka! 

 • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

  Śmiech to zdrowie - ta dewiza powinna towarzyszyć nam na co dzień. W naszej szkole są nauczyciele i pracownicy, którym bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor. To pozwala także nam- uczniom, zachować pogodę ducha nawet w najtrudniejszych chwilach. Uczniowie klas 4b, 5a i 5b oraz 7b przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Dzieci postanowiły uhonorować swoich nauczycieli Oskarami. Tego dnia w naszej "trójce" odbyła się Nauczycielska Gala Oskarowa. Był czerwony dywan, błyski flesza oraz oklaski dla nominowanych. Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań oraz kwiatów nauczycielom i pracownikom szkoły.

 • KARMA DLA SCHRONISKA  PIERWSZA UDANA ZBIÓRKA

       Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało po raz pierwszy zbiórkę karmy dla schroniska dla psów w Skalbmierzu. Nie tylko wolontariusze, ale cała społeczność szkolna włączyła się w akcję i przez trzy tygodnie przynosili dla piesków : suchą karmę, puszki, saszetki i inne psie smakołyki. 
  Dnia 14.10.2021r kilkoro wolontariuszy pod opieką pani Ewy Adamczyk – Isaki oraz pani Wioletty Koziara odwiedziły schronisko dla piesków i podarowali jedzenie. Bez kochającego domu jest aż 30 psiaków, które liczą na nowy dom.
   

 • Dzień Edukacji Narodowej

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom życzymy  wszystkiego najlepszego i zdrowia dużego. Byście uczyli długie lata i lubili każdego małolata. My was lubimy, przyjaźnią darzymy i wielkiego szczęścia życzymy. Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas nauczyć czegoś pożytecznego, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

  Pracownikom administracji i obsługi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia oraz dobrych i bezpiecznych warunków pracy, uznania ze strony szkolnej społeczności i satysfakcji! Wasza praca jest bardzo ważna! Codziennie dbacie o uczniów, ich otoczenie, bezpieczeństwo oraz tworzycie klimat placówki!

 • Kibicowaliśmy Polakom podczas meczu z San Marino

 • Biblioteka. Miejsce przyjazne dla człowieka

  Uczniowie klasy 3B uczestniczyli w zajęciach w Miejsko-Gminnej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji ,,Biblioteka. Miejsce przyjazne dla człowieka” i ,,Historia książki.”. Następnie trzecioklasiści przeczytali rozdział książki Beaty Andrzejczuk ,,Jagoda”, której tematyka dotyczyła akceptacji i tolerancji.

  Następnym  punktem  zajęć było rozwiązywanie krzyżówki, słuchanie wiersza ,,Zły humorek” i wreszcie wykonanie z kółek z papieru macek dla ośmiornicy Matyldy. Zajęcia w bibliotece, stacjonarne oraz zdalne, są zawsze interesujące i sprawiają Uczniom wiele radości. Tak było również tym razem.

 • „Szalone nożyczki”

  08.10.2021r. klasa 7B i uczniowie klas 8 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Najpierw spacerowaliśmy śladami artystów krakowskich i podziwialiśmy zabytki tego miasta. Wieczorem wzięliśmy udział w spektaklu „Szalone nożyczki” w Teatrze Bagatela. Czterech podejrzanych, dwóch policjantów, narzędzie zbrodni i cała widownia świadków!

  Niezwykła komedia kryminalna z niespodzianką rozgrywającą się w salonie fryzjerskim, nad którym mieszka upiorna pianistka, a właściwie mieszkała … To interaktywne przedstawienie, w którym przebieg akcji w dużej mierze zależał od nas – publiczności. Późną porą wróciliśmy do domów z nadzieją, że znów odwiedzimy teatr i to piękne miasto.

 • Myślę, więc nie śmiecę

  Dzieci z grupy 0B wzięły udział w akcji: ,,Nie śmiecimy, nie brudzimy - o przyrodę się troszczymy". Zerówkowicze na początku zajęć wzięli udział w zabawie ruchowej przy utworze  ,,Lot trzmiela". Następnie wysłuchali listu od zatroskanej Pszczółki Gai. Następnie dzieci wypowiadały się na temat tego, w jaki sposób śmieci zagrażają roślinom i zwierzętom.

  Dzieci zgodnie stwierdziły, że musimy dbać o naszą Planetę, sprzątając i segregując śmieci. Dlatego też 4 drużyny stworzyły 4 kosze na śmieci w kolorach recyklingu i posegregowały różnego rodzaju śmieci. Na koniec zajęć 6-latki razem stworzyły pracę plastyczno-techniczną korzystając z różnorodnych materiałów. To była bardzo ważna lekcja, która dzieci zapamiętają na długo.

 • RÓŻOWA SKRZYNECZKA

           Szkolne Koło Wolontariatu dołączyło do akcji „Różowa Skrzyneczka”. Jest to akcja realizowana w całej Polsce.

  W damskiej toalecie na drugim piętrze została umieszczona, po to, żeby dziewczyny bez wstydu i skrępowania mogły sięgnąć po podpaskę w tych trudnych dla nich dniach.

   „Podpaski to prawo, a nie luksus”- dlatego nie ma potrzeby zwalniać się z lekcji i biec szybko do domu.

 • Sztafetowe biegi przełajowe

  Sztafetowe biegi przełajowe

  Dnia 5.10.2021r na Stadionie Sparty w Kazimierzy Wielkiej odbyły się pierwsze po długiej przerwie zawody sportowe szkół podstawowych z terenu powiatu kazimierskiego. Były to powiatowe zawody w biegach sztafetowych. W zawodach wzięło udział 6 szkół z terenu powiatu( SP 3 Kazimierza, SP 1 Kazimierza , SP Wielgus, SP Kamieńczyce, SP Skalbmierz, SP Czarnocin) Rywalizowano na dystansie 6x800m dla dziewczynek oraz 6x1000 dla chłopców. Reprezentacja naszej szkoły osiągnęła następujące wyniki:

  -kategoria dziewczęta rocznik 2009 i mł-  I miejsce dziewczynki wystąpiły w składzie; Alicja Żarnowiecka, Nadia Prząda, Martynka Siwiec, Oliwia Ziętek, Wiktoria Makieła, Patrycja Pisarek

  - kategoria chłopcy 2009 i mł- III miejsce( Alan Wójcik, Nowakowski Michał, Mirewski Marcin ,Minor Filip, Topór Gabriel, Chaber Mikołaj)

  - Dziewczęta rocznik 2007/8- I miejsce ( Natalia Porębska, Natalia Gabryś, Żarnowiecka Angelika, Wójcik Lena, Anna Paździór, Wiktoria Leśniowska)

  - Chłopcy rocznik 2007/8- I miejsce: Mikołaj Hołda, Mateusz Kulpa, Filip Godzisz, Mateusz Nowakowski, Juliusz Żwirek, Jakub Borek.

   

  Opiekunami byli nauczyciele wf: Paweł Radziszewski , Zbigniew Kwiecień

strona: