• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października obchodzimy święto Dnia Edukacji Narodowej, które tradycyjnie nazywamy „Dniem nauczyciela”. W tym dniu świętują pracownicy szkół, a przede wszystkim nauczyciele. To zawód z powołania i chęci przekazania drugiemu człowiekowi tego, co sam zdobył z wielkim wysiłkiem Nauczyciel jest osobą, która od najmłodszych lat kształtuje naszą osobowość, spojrzenie na świat, uczy prawd o życiu. Uczniowie pod kierunkiem P. Beaty Kuvbiec i P. Anny Michno przygotowali uroczystą akademię dla Nauczycieli naszej szkoły. Wszystkim dopisywał humor podczas zabawy i śpiewu znanych piosenek, a  taniec  uczniów  z klasy IV a i IV b przygotowany przez p. Renatę Gaweł i P. Annę Bijak  zachwycił wszystkich nauczycieli i uczniów. Na koniec uroczystości Dyrektor szkoły, Pan Robert Głogowiecki, złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły dziękując im za swoją pracę.Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • XIX Rajd Świętokrzyski

  XIX Rajd Świętokrzyski

  Mokry i zimny poranek 22 IX zapowiadał kiepski początek XIX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. Jednak nieustraszeni piechurzy stawili się w umówionym miejscu i o godzinie 5.45 wyjechaliśmy do Świętej Katarzyny z nadzieją, że deszcz zostawimy za sobą. Matka natura okazała się dla nas łaskawa i po błogosławieństwie oraz wspólnym zdjęciu wyruszyliśmy z innymi grupami w stronę Łysicy zapominając, że jeszcze rano padało. Dobra pogoda, dopisujące humorki a szczególnie nasz najmłodszy pielgrzym z pierwszej klasy motywowały nas, aby bez marudzenia dotrzeć do celu. Na zakończenie Rajdu podczas Mszy świętej ofiarowaliśmy Panu Bogu swój trud i swoje intencje, z którymi wędrowaliśmy. Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę cielesną. Jak co roku z radością przyjęliśmy zaproszenie od księdza Mariana Jakubowskiego na ognisko, kiełbaski i herbatkę. Chcąc dać coś od siebie przywieźliśmy ze sobą słodkości –  pyyyyszne placki. Wracając do domu z lekkim zmęczeniem zdecydowanie w przyszłym roku  podejmiemy trud pielgrzymowania na Święty Krzyż. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  8 września 2018r. odbyła się Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania, która miała miejsce w Miejsko-Gminnej
  i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja. Pracownik  biblioteki Pani Barbara Janasik przeczytała list prezydenta RP  Andrzeja Dudy wydany z wymienionej okazji. W bieżącym 2018r. uczestnicy akcji musieli się zmierzyć z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego. Nauczyciele naszej szkoły, w osobach Wicedyrektora szkoły Pana
  K. Kuchneckiego, Pań A. Bijak, E. Mikiny i R. Reszki podjęli się trudu przeczytania „Przedwiośnia”.

        Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Obrazek 1     Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Obrazek 2

        Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Obrazek 3     Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" - Obrazek 4

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 odbylo się 03.09.2018r. Uroczystość rozpoczęła się  o godz. 8.00 mszą św. w kościele  p.w. Miłosierdzia Bożego. Następnie uczniowie spotkali się  w szkole   z dyrekcją szkoły, nauczycielami, wychowawcami klas. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  22 czerwca uczniowie SSP Nr 3 im. Jana Pawła II uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele Miłosierdzia Bożego , a po niej spotkanie z panem  dyrektorem i zaproszonymi gośćmi  na sali gimnastycznej oraz wychowawcami w klasach. Zdjęcia w albumie fotograficznym.


            Wszystkim uczniom życzymy udanych, słonecznych, radosnych,
   a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 • Zakończenie klas trzecich

  Zakończenie klas trzecich

  20 czerwca uczniowie klas trzecich uroczyście zakończyli pierwszy etap edukacyjny. W odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej zaprezentowali tańce, wiersze, piosenki i skecze. Nie odbyło się bez wspomnień, niejednemu zakręciła się łezka w oku. Po wspaniałych występach na dzieci czekał poczęstunek - grill przygotowany przez rodziców obu klas. Byłym trzecioklasistom życzymy udanych wakacji i powodzenia w kolejnych latach nauki.Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Apel z okazji 27 rocznicy nadania imienia szkole

  Apel z okazji 27 rocznicy nadania imienia szkole
 • Sypnęło medalami...

  Sypnęło medalami...

   

  Koniec roku  szkolnego to także wzmożony okres zawodów sportowych w których uczestniczyli uczniowie SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej odnosząc znaczące sukcesy na szczeblu województwa.

  Po raz kolejny szczęśliwy dla naszych uczniów okazał się Strawczyn , w którym to odbyły się finały wojewódzkie czwórboju lekkoatletycznego. Reprezentacja naszej szkoły(P. Gucał, O. Mucha, J. Sroga, K. Kałuża, K. Siudak ,D. Kasza) zajęła w tych zawodach II miejsce zdobywając tytuł vice mistrzów województwa. Świetnie  wypadł Patryk Gucał , który z wynikiem 242 pkt okazał się najlepszy indywidualnie zdobywając tytuł mistrza województwa!!!.  Dziewczęta zajęły V miejsce , jednak spory sukces odniosła Wiktoria  Siwiec, która indywidualnie zajęła II miejsce zostając vice mistrzynią województwa!!. Gratulujemy serdecznie!!!

  15 czerwca odbyły się także indywidualne zawody lekkoatletyczne w Sandomierzu , z których nasi uczniowie również przywieźli kilka wartościowych rezultatów. Najlepiej spisali się uczniowie Marcin Kabat i Patryk Gucał, którzy zdominowali konkurs skoku w dal rozstrzygając  między sobą walkę o mistrzostwo. Ostatecznie wygrał Marcin z wynikiem 508cm, Patryk skoczył 499cm zajmując drugie miejsce. Partyk dorzucił jeszcze w tych zawodach brązowy medal w biegu na 60m(8.41s). II miejsce w biegu na 600 metrów zdobył Mikołaj Hołda.  Oprócz nich nieźle zaprezentowali się Gabrysia Prokop(IV w skoku w dal )i Wiktor Gołdyn – V na 60m. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!! Więcej zdjęć w zakładce sport.

 • Piknik zdrowia i aktywności fizycznej

  Piknik zdrowia i aktywności fizycznej

  14 czerwca klasa 1 b została zaproszona do Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Braliśmy udział w  Pikniku zdrowia i aktywności fizycznej. Mogliśmy poćwiczyć na nowym sprzęcie gimnastycznym, słuchaliśmy krótkiego przemówienia pana starosty Jana Nowaka i muzyki Jacka Wolnego. Był też zdrowy owocowy poczęstunek.

 • Góry Świętokrzyskie - wycieczka klasy 1 a, 1,b i 2

  Góry Świętokrzyskie - wycieczka klasy 1 a, 1,b i 2

  13 czerwca klasy 1a, 1b i 2 pojechały na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. trasę na Święty Krzyż odbyliśmy kolejką kołową. Zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze, wstąpiliśmy do klasztoru. W drodze powrotnej podziwialiśmy gołoborze i piękne widoki. Po obfitym posiłku bawiliśmy się z Babą Jagą i zbójem Madejem w Babyjagowie. Na koniec zostaliśmy zaproszeni na pieczenie pierników. Były pyszne i pachniały cynamonem. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • 8 Kazimierski Miesiąc Czytania Dzieciom

  8 Kazimierski Miesiąc Czytania Dzieciom

  6 czerwca klasa 1 b wybrała się do Biblioteki Publicznej. Zostaliśmy zaproszeni w związku z trwającym 8 Kazimierskim Miesiącem Czytania Dzieciom. Gościem zaproszonym był p. Marcin Oziębło. Ponieważ jest strażakiem czytał nam książkę o pracy strażaków. Mogliśmy też przymierzyć hełm strażacki i dowiedzieć się ciekawych rzeczy o pracy strażaków.

 • Cała Polska czyta dzieciom

  Cała Polska czyta dzieciom

  W miesiącu czerwcu uczniowie naszej szkoły odwiedzali Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej, gdzie uczestniczyli w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom''. 

 • Wycieczka klas 3 - Sandomierz

  Wycieczka klas 3 - Sandomierz

  W dniu 06.06 odbyła się wycieczka do Sandomierza i Ujazdu, w której uczestniczyli uczniowie klas III. Zwiedzanie rozpoczęli od Bramy Opatowskiej, następnie zeszli do Podziemnej Trasy Turystycznej. Później podziwiali Rynek i uczestniczyli w lekcji muzealnej, w czasie której mogli przebierać się w stroje rycerskie. Dużo radości sprawił uczniom rejs po Wiśle. Po obiedzie udali się do Ujazdu gdzie podziwiali ruiny zamku Krzyżtopór. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Dzień Dziecka 2018

  Dzień Dziecka 2018

  Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku na dzień 1 czerwca. Celem tego święta ma być upowszechnienie ideałów oraz celów związanych z prawami dziecka, które zawarte są w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce, a także w innych byłych krajach socjalistycznych, Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku, zawsze 1 czerwca. Z okazji tego święta w szkołach zazwyczaj urządzany jest tzw. dzień sportu, w czasie którego organizuje się między innymi różne zawody sportowe oraz przygotowuje się inne atrakcje. Święto to także okazja do wielu innych imprez, zabaw oraz koncertów planowanych z myślą o najmłodszych. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • XIII Konkurs "Poznaj i Chroń Przyrodę Swojego Środowiska"

  XIII Konkurs "Poznaj i Chroń Przyrodę Swojego Środowiska"

     26 maja w 2018r. odbyła się kolejna- XIII edycja konkursu pt. "Poznaj i Chroń Przyrodę Swojego Środowiska"organizowanego porzez myśliwych z Koła Łowieckiego "Diana". Konkurs składał się z dwóch części- pracy plastycznej o tematyce łowieckiej oraz części pisemnej. 
       Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy siódmej: Julia Bratek, Amelia Kuchnecka i Aleksandra Skowron. Dziewczęta znalazły się wśrod laureatów konkursu. 
  Amelia Kuchnecka zajęła I miejsce,  Julia Bratek III.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali  upominki i uczestniczyli we wspólnym grillu. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Wycieczka "zerówek" do Kielc

  Wycieczka "zerówek" do Kielc

  Odwiedziny w Muzeum Zabawek i Zabawy oraz w Manufakturze Magia Karmelu w Kielcach dnia 22 maja 2018 roku były ciekawym pomysłem na wycieczkę sześciolatków z SSP Nr 3 . Dzieci  zobaczyły ciekawą ekspozytcję zabawek. Miały okazję dowiedzieć się, jakimi zabawkami bawiły się ich mamy, a nawet babcie. W Manofakturze wzięły udział w warsztatach karmelowych. Poznały ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu. Na zakończenie wszyscy zrobili własnego lizaka i otrzymali dyplom Małego Karmelarza. Spacer ulicami miasta i ciepły posiłek w drodze powrotnej były dopełnieniem całodniowej wycieczki, która była długa, dla niektórych męcząca, ale napewno było to wspaniałe połączenie nauki i zabawy. Dzieci spisały się na medal. Opiekunami na wycieczce były wychowawczynie p. Beata Jurołajć, p. Renata Miszczyk oraz P. Anna Bełzowska- Klimczyk i p. Piotr Pietrasik. zdjęcia w zakładce oddziały przedszkolne - "wycieczki".

 • Sztafety….. SSP nr 3 Kazimierza Wielka mistrzem i vice mistrzem województwa!!!

  Sztafety….. SSP nr 3 Kazimierza Wielka mistrzem i vice mistrzem województwa!!!

  Dnia 22.05.2018r w Strawczynie odbyły się finały wojewódzkie biegów sztafetowych 4x100m oraz sztafety „szwedzkiej”. Rewelacyjnie spisali się na nich chłopcy z SSP nr 3  w Kazimierzy Wielkiej rocznik 2005 i młodsi, którzy wywalczyli mistrzostwo województwa w biegu 4x100m (Jakub Sroga, Mateusz Sender, Kacper Siudak, Oskar Mucha). Vice mistrzami województwa w sztafecie „szwedzkiej” (100,200,300,400m) zostali Kasza Dawid, Kabat Marcin, Kałuża Krystian , Gucał Patryk. Gratulujemy!!!!! Bardzo dobrze spisały się także dziewczęta rocznik 2002-2004 (Ola Skowron, Roksana Kozik, Julia Żwirek, Nikola Jach), które rywalizując z dziewczętami  z gimnazjów zajęły wysokie czwarte miejsce nieznacznie przegrywając walkę o medal. Także 4 miejsce zajęły dziewczęta klas VI i młodsze w sztafecie szwedzkiej(Jiani Xiao, Wiola Czechowska , Ola Gucał, Wiktoria Siwiec) . Gratulujemy. Więcej zdjęć w zakładce sport w szkole.

 • Zjazd Szkół Jana Pawła II w Wadowicach

  Zjazd Szkół Jana Pawła II w Wadowicach

  18 maja 2017 r. w rodzinnym mieście naszego Patrona w Wadowicach odbył się Zjazd Szkół noszących imię Jana Pawła II. Uroczystość wypadła w piątek i miała bardzo uroczysty charakter. Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla. Po Eucharystii wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem urodzinowym, chlebem ze smalcem oraz pysznymi bułkami razowymi. (98 urodziny Jana Pawła II). Uczennica z   klasy VIa  Zuzanna Chat odebrała nagrodę dla szkoły w konkursie plastycznym. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Jana Pawła II oraz Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Naszą szkołę reprezentowała klasa IVa, IVb i IVc wraz z  opiekunami: Piotrem Pietrasikiem , Anną Michno, Pawłem Radziszewskim, Beatą Skoruch.  

   

 • Czerna - klasy 3

  Czerna - klasy 3

  16 maja uczniowie klas III udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Dzieci dziękowały za dar I Komunii Świętej. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Wyjątkowy zakątek w mojej miejscowości

  Wyjątkowy zakątek w mojej miejscowości

  14 maja 2018 r. miało miejsce rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu pt. „Wyjątkowy zakątek w mojej miejscowości, tu wszędzie jest moja mała Ojczyzna”, który został przygotowany w ramach projektu „Świętokrzyskie jakie cudne, a Kazimierza jaka Wielka”. Konkurs był jednym z wielu zadań, które były realizowane w Szkole Postawowej W Kamieńczycach aby uczcić obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  I miejsce w konkursie plastycznym otrzymała uczennica naszej szkoły Maja Zajma . Gratulujemy!

strona: