• Dzień Dziecka w klasie 3B

    Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń i atrakcji. Zaczęliśmy od klasowego pokazu mody. Po prezentacji pięknych strojów udaliśmy się do cukierni na lody. Ponieważ pogoda sprzyjała, wybraliśmy się na spacer do parku. Tam dzieciaki wybawiły się do woli i zadowolone wróciły do szkoły. Nie zabrakło oczywiście słodkości. To był super dzień.

  • Jak dobrze być po egzaminach

  • Kolejny dzień egzaminu :-)

  • Egzamin ósmoklasisty czas zacząć

    Trzymamy kciuki za Wszystkich zdających, powodzenia!

  • „ Spójrz świeżym okiem na lektury”

    Podsumowanie konkursu z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich organizowanego przez bibliotekę szkolną.

    Lista laureatów:

    Klasa IV:

    I miejsce- Patrycja Augustyńska kl. IVa

    II miejsce- Katarzyna Ostrowska kl. IVa

    III miejsce- Oskar Grzywna kl. IVa

    Klasa VI

    I miejsce- Szymon Łój kl. VIb

    II miejsce- Wiktoria Cieciura kl. VIb

    III miejsce- Nadia Prząda kl. VIb

    Klasa VII

    I miejsce - Alicja Buczak kl. VIIa

    II miejce - Julia Dusza kl. VII c

    III miejsce- Martyna Możdżeń kl. VIIc

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy! Dyplomy i nagrody czekają na Was w bibliotece szkolnej.

  • Wiktoria Belec

    Wiktoria Belec

    z klasy IVA została Laureatką konkursu plastycznego
    zorganizowanego przez
     Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Wiktoria zajęła III miejsce w kategorii indywidualnej, Projekt Maskotki Państwowej Straży Pożarnej. Jury pod czujnym okiem przewodniczącego st. bryg. Marka Piekutowskiego wybrało, w dwudniowych obradach, najlepsze prace plastyczne, projekty maskotek, gry oraz spoty filmowe spośród 2769 prac. Praca Wiktorii powstała pod czujnym okiem nauczyciela plastyki Pani Róży Ryczek. Gratulujemy.
     

  • II miejsce w województwie dla naszej Artystki

    II miejsce w województwie dla naszej Artystki

    Angelika Starzyńska, uczennica klasy VIIIA zajęła drugie miejsce w kategorii dla uczniów klas VII-VIII w  wojewódzkim konkursie "112 zawsze w gotowości". Konkurs plastyczny ogłoszono w związku z Europejskim Dniem Numeru Alarmowego 112. 27 kwietnia br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody autorom najlepszych prac.

    Konkurs był trzyetapowy. Najpierw kapituła wybrała najlepsze spośród nadesłanych prac, następnie zostały one opublikowane na portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie internauci mogli przyznawać punkty poszczególnym projektom. W końcowym etapie wyłonieni zostali zwycięzcy na podstawie uzyskanej liczby punktów. Do konkursu zgłoszono niemal 2500 prac, wyłoniono 30 laureatów w trzech kategoriach. Angelika jest niezwykle skromną i miłą uczennicą, jest uczynna i koleżeńska. Bardzo chętnie rysuje i maluje, a swój drugi talent – śpiew często prezentuje podczas uroczystości szkolnych.Angelice serdecznie gratulujemy, dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych artystycznych sukcesów. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły za oddane głosy.

  • Patriotycznie w klasie 1B i 2B

  • Sukces ósmoklasistów w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”

    Sukces ósmoklasistów w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”

    9 marca br. pięcioro ósmoklasistów wzięło udział  w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”, organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie - Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując z uczelniami wyższymi, takimi jak: jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski. Podstawowym celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu chemii, propagowanie nauk ścisłych i aktywizacja miłośników nauk ścisłych.

    Uczniowie podczas konkursu rozwiązywali test w kategorii „Adept” – dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Test konkursowy z zakresu programowego chemii  składał się z 25 pytań zamkniętych i jednego pytania opisowego. Wśród uczniów naszej szkoły najlepszy wynik osiągnęła Aleksandra Maderak – bardzo dobry wynik na tle całego kraju, wyróżnienie w konkursie otrzymała Magdalena Maderak, obie z klasy VIIIB.  Należy tu wspomnieć, że obie uczennice dotarły do drugiego etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii, a Ola jest jego finalistką. W konkursie wzięli również udział: Kamil Augustyn, Grzegorz Krupa i Jakub Nocoń z klasy VIIIA.

    Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wyróżnionym  uczennicom i wszystkim biorącym udział w konkursie, jednocześnie życzymy dalszych sukcesów.

  • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY FINALISTAMI XXX EDYCJI KONKURSU „EKOLOGIA, MY I REGION,W KTÓRYM ŻYJEMY”

    Głównym celem konkursu było poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody i środowiska, a także wzbudzenie motywacji wśród młodzieży i zachęcenie jej do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu. Uczniowie z klasy VIIA w składzie: Alina Buczak, Natalia Gabryś, Antonina Kosz, Pola Maj, Dominik Noga, Jacek Woźniak zakwalifikowali się do finału konkursu. W I jego etapie wykonali prezentację, w której zaproponowali trasę wycieczki po ciekawych zakątkach przyrodniczych, historycznych i kulturowych Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego.

    W finale napisali sprawdzian wiedzy z zakresu ochrony środowiska, przyrody, ekologii, wiedzy o parkach narodowych i krajobrazowych. W trakcie rywalizacji wykazali się również umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt objętych ochroną. Biorący w tym konkursie udział uczniowie zajęli V miejsce. Gratulujemy serdecznie! Z sukcesu swoich uczniów cieszy się Wioletta Koziara-nauczycielka biologii, która przygotowywała ich do konkursu, inspirowała i wspierała w podejmowanych przez nich działaniach.

  • 23 kwietnia Światowy Dzień Książki

    "… Ja cię bez trudu nauczę

    Tego, co przydać się może

    Choćby po latach paru.

    Ja tobie słowem, jak kluczem,

    W cudowny sposób otworzę

    pałace czarów...."

    Książki, które czytamy, przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. O tym i innych zaletach czytania książek w piątek rozmawiała z zerówkowiczami pani bibliotekarka. Dzieci chętnie oglądały przyniesione przez panią książeczki, poznały budowę książki i opowiadały, jak ważne jest czytanie im przez rodziców. Bo jednym słowem książka to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu. Na koniec dzieci wykonały kolorowanki, które na pamiątkę tego dnia przekazały do biblioteki.

  • Mój dom - klasa 3B

    Uczniowie klasy 3B, aktywnie pracując na zajęciach zdalnych, mieli dużo do powiedzenia o swoich domach. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że dom, to nie tylko budynek, lecz przede wszystkim ludzie i to, co nas otacza. Dom, to również nasza planeta Ziemia, o którą musimy dbać, aby wszystkim żyło się lepiej.

    Na kolejnych lekcjach uczniowie wybrali się na wirtualny spacer, obejrzeli bajkę proekologiczna i przygotowali inscenizację. Wykonali także prace plastyczno - techniczne. Niektóre z nich okazały się pięknymi projektami rodzinnymi.

  • .

    „Drugie życie śmieci” to temat pracy plastycznej uczniów klasy 1A. Wszystkie pracy powstały z rzeczy przeznaczonych do recyklingu. Jak widać, prace są bardzo ciekawe i pomysłowe.

  • .

  • Konkurs „ Spójrz świeżym okiem na lektury”

  • Akcja Żonkile w klasie 2B

    W dniu 19 kwietnia uczniowie klasy 2B spotkali się z  pracownikami Biblioteki Publicznej w Kazimierzy Wielkiej.  Wzięli udział w zajęciach poświęconych upamiętnieniu rocznicy powstania w getcie warszawskim w ramach akcji Żonkile. Uczniowie wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej ,,Pamięć drobinek”, następnie w oparciu o wysłuchany tekst wypełniali karty pracy i wykonali prace plastyczne.

  • Przyrodnik w klasie 2B

    W czwartek 15.04 na uczniów klasy 2B czekała ,,niespodzianka”. Na zajęcia został zaproszony  pracownik Nadleśnictwa Niepołomice.  Przyrodnik w niezwykle interesujący sposób opowiadał o obserwacjach ptaków, prezentował eksponaty i odtwarzał nagrane ptasie głosy. Na koniec Uczniowie zadawali pytania i dzielili się zdobytą wiedzą.  Efektem przeprowadzonych zajęć były prace poświęcone wybranym ptakom. Tęsknimy za lekcjami w szkole, ale zdalnie też może być fajnie.

     

  • Powrót "zerówek"

  • Zmiany na egzaminie 8 klas

strona: