Nad prawidłowym przebiegiem Egzaminu ósmoklasisty czuwał Dyrektor Szkoły Pan Robert Głogowiecki wraz ze swoim zastepcą Panem Krzysztofem Kuchneckim oraz przewodniczacymi zespołów egzaminacyjnych Paniami: Beatą Marzec, Beatą Skoruch, Renatą Gaweł, Martą Przeniosło i Urszulą Nogą.
Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów.
Przed egzaminem
Uroczysta gala podsumowująca wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odbyła się 8 czerwca 2020r. w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. Laureaci, ich opiekunowie oraz dyrektorzy szkół spotkali się w sali konferencyjnej z władzami gminy p. Burmistrzem Adamem Bodziochem, Zastępcą Burmistrza p. Łukaszem Maderakiem i Dyrektorem Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Publicznych Szkół i Placówek p. Henrykiem Chałudą. W miłej atmosferze Laureaci, ich opiekunowie i dyrektorzy szkół otrzymali podziękowania za wysokie osiągnięcia naukowe, włożony trud i rozsławianie naszego miasta. Nasze dwie Laureatki, Zuzanna Chat z fizyki i Karolina Kochańczyk z historii, z rąk p. Burmistrza otrzymały medale oraz upominki. Opiekunowie uczennic p. Bożena Malara, p. Roma Adamczyk oraz Dyrektor Szkoły p. Robert Głogowiecki również otrzymali małe upominki od władz miasta. Jeszcze raz gratulujemy osiągnięć naszym uczennicom.
Zapraszamy na wirtualny spacer po Zamku w Łańcucie.
Prezentowane wnętrza robia wrażenie. Jedna z najpiękniejszych rezydencjiarystokratycznych w Polsce.
https://www.zamek-lancut.pl/pl/ZamekDzisiaj/Ekspozycje
Instytut Pamięci Narodowej ogłosił wyniki IV edycji ponadregionalnego konkursu historycznego „Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej” w roku szkolnym 2019/2020, miło nam poinformować, iż III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Kochańczyk. Temat pracy: „Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał”,
opiekun naukowy: Pani Romualda Adamczyk. Gratulujemy!
I oscara otrzymuje Arek Król! – chciałoby się powiedzieć niczym na gali oscarów, ogłaszając rozstrzygnięcie konkursu „Gęsi język”, bowiem nagroda w formie wspaniałej towarzyskiej Gry planszowej doczekała się odbiorcy. Gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie dla wszystkich – młodszych, starszych i najstarszych, polegającej na odgadnięciu odgłosów zwierząt, ptaków i owadów (kury, kukułki, komara, krowy, kozy). Przypomnijmy, że konkurs zorganizowano w ramach zdalnych zajęć świetlicowych. Pozdrawiamy przy okazji naszych milusińskich i tęsknimy za zajęciami stacjonarnymi z wami.
Wychowawcy świetlicy
Wspólne gotowanie c.d.
Spraw swoim pociechom frajdę i razem przygotujcie deser. Deser choć słodki, może w nim nie być w ogóle cukru. Wystarczy pomysł i dobre chęci.......
www.miastodzieci.pl>zabawy>zabawy w kuchni
www.przeslijprzepis.pl>galeria-przepisów>
www.kuchnialidla.pl>przepisy>desery-dla-dzieci
Wszystkim dzieciom z okazji ich święta dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole, rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu życzą !!!!!
wychowawcy świetlicy
Kliknij w poniższy link:
Dyrektor Szkoły Robert Głogowiecki
Drodzy Uczniowie! W ramach zajęć świetlicowych zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu „Gęsi język”. Posłuchajcie odgłosów zwierząt, ptaków i owadów – i odgadnijcie, czyj to głos. Zaproście do zabawy Wasze rodzeństwo, rodziców, dziadków i wszystkich wokół siebie – może też spróbują zgadnąć!
Nagrodą konkursu jest wspaniała, towarzyska, logiczna, rodzinna Gra Monopoly Kraków. W kolejnej edycji konkursu Gra zostanie rozlosowana wśród uczniów, którzy do 1 czerwca prześlą prawidłowe rozwiązania pocztą elektroniczną na adres jacekoral@gmail.com. W temacie wiadomości wpisujemy Konkurs, w treści wiadomości wpisujemy odgadnięte nazwy zwierząt, ptaków i owadów w takiej kolejności, w jakiej występują w nagraniach (dla ułatwienia wszystkie nazwy rozpoczynają się na literę „k”) – i oczywiście nie zapominamy podać swojego imienia i nazwiska oraz klasy.Miłej zabawy!
Jacek Koral :)
Zamknięcie w domach wcale nie musi oznaczać ograniczenia horyzontów, co dobitnie wyrazili uczniowie klasy 2a poprzez pracę projektową z języka angielskiego.
Niepozorna pocztówka z Wielkiej Brytanii rozbudziła w uczniach ciekawość świata i zachęciła ich, by dać jej wyraz we własnych pomysłach na widokówkę z wymarzonego miejsca. Swoje pocztówki uczniowie „wysłali” rodzinie i przyjaciołom z przeróżnych miejsc na świecie – z Nowego Jorku, Francji, Włoch, Zakopanego, USA, Chin, Hiszpanii, Polski, Paryża, Alp, czy Bieszczad – z widokami zapierającymi dech w piersiach.
A które miejsce na świecie wy odwiedzilibyście najchętniej? Ciekawe też, komu wysłalibyście pocztówkę stamtąd… Obejrzyjcie galerię i poczujcie jak spełniają się wasze marzenia!
To nie jedyne widoki, jakie uczniowie zaprezentowali w swoich pracach projektowych. Widoki z okien uczniowie mają rozmaite – duży żółto-szary dom, wiele zielonych drzew, małe gospodarstwo, duży zielony ogród, dwa bloki i sklep, mały różowy dom, trzy obłoki, zielono-brązowe pola, duży komin.
A jakie wy macie widoki z okien? Prawda, że podobne… Obejrzyjcie w albumie fotograficznym i przekonajcie się sami! Zapraszam!
Jacek Koral