Tradycyjnie 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatorem ogłoszenia w 2001 roku tego nietypowego święta była Polska Izba Książki. W tym dniu przypada kolejna rocznica urodzin autorki wielu utworów dla dzieci, Janiny Porazińskiej. Każdego roku wiele instytucji i osób włącza się w aktywny sposób w promowanie idei głośnego czytania.
W tym roku niestety nie możemy tradycyjnie spotkać się z wszystkimi najmłodszymi czytelnikami w naszej bibliotece. W zamian chcemy przypomnieć najważniejsze korzyści, jakie niesie czytanie, zwłaszcza głośne, dla rozwoju dzieci w każdym wieku.
Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele, poniżej kilka tych najistotniejszych:
Podsumowując, głośne czytanie to same korzyści. Książki wspierają rozwój psychiczny dziecka, zacieśniają więzi emocjonalne, pomagają w budowaniu poczucia własnej wartości, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów, poszerzają wiedzę, wzbogacają słownictwo. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zapraszamy naszych czytelników do zapoznania się z książkami dla najmłodszych, w których bohaterami są biblioteki, bibliotekarze i książki, i w których poruszana jest tematyka czytania.
W tym ważnym dniu uczniowie klas 0A i 0B wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Pani bibliotekarka opowiedziała o pracy biblioteki i zachęciła dzieci do wspólnego czytania.
Poruszyliśmy temat ochrony naszego środowiska, czytając bajkę pt. „Smok i smog”. Dzieci pięknie wypowiadały się o potrzebie dbania o przyrodę i czyste powietrze.
Drodzy Rodzice i Dziadkowie,
Czytajcie swoim Pociechom, zaowocuje to w dalszych latach ich szkolnej przygody!
Biblioteka szkolna :)