Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim! E-booki dla dzieci O bibliotece Dzień Głośnego Czytania Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" Pasowanie na czytelnika Konkurs plastyczny Jan Paweł II Czytanie bajek Regulamin wypożyczania podręczników Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole. „Tydzień Baśni i Bajki” w naszej świetlicy szkolnej BIBLIOTEKA WYPOŻYCZA KSIĄŻKI:

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole.

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. W naszej szkole wprowadzamy ten dzień  na stałe do uczniowskiego kalendarza, aby każdy uczeń docenił nasz ojczysty język. W tym dniu będziemy podnosić naszą świadomość językową oraz kształtować poczucie odpowiedzialności za polszczyznę.

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się konkurs kaligrafii, na którym uczniowie  klas IV-VIII popisywali się umiejętnością pisania gęsim piórem. Każda klasa wystawiła swojego reprezentanta, który dzielnie zmagał się z atramentem i kleksami. Stawką w konkursie były nagroda indywidualna dla przedstawiciela i ,,worek” słodyczy dla klasy. Tym wydarzeniem zapowiedzieliśmy Tydzień Języka Polskiego, który odbywać się będzie
w dniach 11 marca – 16 marca. W bibliotece  szkolnej we współpracy z nauczycielami języka polskiego odbywać się będą konkursy promujące naszą mowę ojczystą.

Tydzień Języka Polskiego 11 – 16  marca  2020r.

11 marca - ,,Corrida, czyli walka z bykami!”– konkurs ortograficzny.

12 marca - ,,Kto czyta, żyje wielokrotnie”- konkurs pięknego czytania.

13 marca - „Świat bez nienawiści – apel do współczesnego człowieka”- krasomówcze popisy.

13-16 marca - „ Piórem i długopisem”- wystawa wzorowo prowadzonych

uczniowskich zeszytów.

16 marca - „ Nawet olimpijscy bogowie znają polskie słowie”- konkurs mitologiczny.

Wyniki konkursów zostaną uroczyście ogłoszone 17 marca 2020.