Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim! E-booki dla dzieci O bibliotece Dzień Głośnego Czytania Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" Pasowanie na czytelnika Konkurs plastyczny Jan Paweł II Czytanie bajek Regulamin wypożyczania podręczników Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole. „Tydzień Baśni i Bajki” w naszej świetlicy szkolnej BIBLIOTEKA WYPOŻYCZA KSIĄŻKI:

„Tydzień Baśni i Bajki” w naszej świetlicy szkolnej

Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor

i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy.

Miniony tydzień w naszej świetlicy szkolnej obchodzony był pod hasłem bajki i baśni. Nauczyciele świetlicy we współpracy z biblioteką szkolną prowadzili zajęcia o tematyce baśniowej. Dzieci chętnie słuchały czytanych opowieści, kolorowały postacie z bajek a także przygotowały przedstawienie kukiełkowe. Pod czujnym okiem opiekunów przygotowały wiele prac plastycznych, które wzbogaciły gazetki szkolne. Dzieci chętniebrały udział w tych zajęciach.
         Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, ale również na wrażliwość emocjonalną, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter, dlatego tak ważne jest czytaniei opowiadanie bajek i baśni naszym dzieciom.