Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim! E-booki dla dzieci O bibliotece Dzień Głośnego Czytania Akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" Pasowanie na czytelnika Konkurs plastyczny Jan Paweł II Czytanie bajek Regulamin wypożyczania podręczników Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole. „Tydzień Baśni i Bajki” w naszej świetlicy szkolnej BIBLIOTEKA WYPOŻYCZA KSIĄŻKI:

Dzień Głośnego Czytania

W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadał 29 września, czyli w sobotę. Dlatego w poniedziałek nasza biblioteka miała przyjemność gościć dzieci z klas Zero A i B z wychowawcami.

Po powitaniu dzieci zapoznały się z miejscem, w którym się znalazły, dowiedziały się o zasadach panujących w bibliotece, a także o pracy bibliotekarza.

Najważniejszym punktem spotkania było jednak głośnie czytanie. Psychologowie twierdzą bowiem, że czytanie na głos najmłodszym, stymuluje ich rozwój i wzbogaca słownictwo.

Do wspólnego czytania Pani bibliotekarka wybrała książkę Karola Kozłowskiego

pt. „Smog i smok”. Wierszyk o Smoku Wawelskim i krakowskim smogu. Było więc o ochronie klimatu i ekologii. Potem przyszedł czas na rozmowy o przeczytanych utworach, ulubionych bohaterach, a także o tym, dlaczego warto sięgać po książki. Goście mieli mnóstwo pytań, które dotyczyły biblioteki i książek.

Dziękujemy za odwiedziny i niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z sympatycznymi przedszkolakami i ich Paniami.