Informacje Cele i zadania Regulamin świetlicy Stołówka szkolna Kodeks zachowania Regulamin stołówki Programy Remont świetlicy Zdjęcia zajęć świetlicowych Konkurs świetlicowy na najpiękniejszą kolorowankę świąteczną Konkurs świetlicowy Jan Paweł II Konkurs "Zoo Jana Brzechwy" Wakacyjne podróże Konkurs karnawałowy Czytanie łączy pokolenia Teatrzyk wiosenny Zajęcia na śniegu 2017/2018 Zajęcia 2019/2020 Dzień pluszowego misia i zajęcia Zbliża się Mikołaj Konkurs "Przestrzenna ozdoba świąteczna" Walentynki Karnawałowe maski Karnawałowo na świetlicy „Tydzień Baśni i Bajki” w naszej świetlicy szkolnej Reżim sanitarny w świetlicy szkolnej SSP nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Ważne!

Świetlica Szkolna

„Tydzień Baśni i Bajki” w naszej świetlicy szkolnej

Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy.

Miniony tydzień w naszej świetlicy szkolnej obchodzony był pod hasłem bajki i baśni. Nauczyciele świetlicy we współpracy z biblioteką szkolną prowadzili zajęcia o tematyce baśniowej. Dzieci chętnie słuchały czytanych opowieści, kolorowały postacie z bajek a także przygotowały przedstawienie kukiełkowe. Pod czujnym okiem opiekunów przygotowały wiele prac plastycznych, które wzbogaciły gazetki szkolne. Dzieci chętnie brały udział w tych zajęciach.
         Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, ale również na wrażliwość emocjonalną, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter, dlatego tak ważne jest czytanie i opowiadanie bajek i baśni naszym dzieciom.