Sport w szkole

Rok 2018/2019

Tradycyjnie koniec roku  szkolnego to okres zawodów sportowych w których uczestniczyli uczniowie SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej.

Największe sukcesy odnieśli uczniowie klasy VI a – Kamil Augustyn i Bartosz Zieliński, którzy zostali medalistami na szczeblu województwa w indywidualnych zawodach odbywających się 14.05. 2019 w Sandomierzu. Kamil zajął II miejsce zostając vice mistrzem województwa w biegu na 60 m (8,43s), natomiast Bartosz zdobył brązowy medal w biegu na 300m(46,77s) Gratulujemy serdecznie!!!       Opiekunem był pan Paweł Radziszewski. Wartościowe wyniki w tych zawodach uzyskali także: Juliusz Żwirek- V w skoku w dal(3,77cm), Aleksandra Celej- VI w biegu na 600m,- rocznik 2008, Aleksandra Maderak VII          w biegu na 60m i Kalina Kwiecień VII w biegu na 600m- rocznik 2006. Odbyły się także indywidualne zawody lekkoatletyczne w Kielcach gdzie rywalizowali uczniowie klas VII i VIII , z których sportowcy również przywieźli kilka wartościowych rezultatów. Najlepiej spisali się uczniowie Marcin Kabat- IV w skoku w dal i V w biegu na 100m. Warto dodać ,że Marcin był jedynym finalistą z rocznika 2005 w biegu na 100m w grupie finałowej, Partyk Gucał- V w skoku w dal także rocznik 2005, Julia Żwirek VI w skoku w dal i sztafeta 4x100m dziewcząt (Sara Czechowska, Roksana Kozik, Nikola Jach, Julia Żwirek)  która zajęła IV miejsce. Opiekunami byli pan Paweł Radziszewski i pan Zbigniew Kwiecień. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!!

Rok 2017/2018

Koniec roku  szkolnego to także wzmożony okres zawodów sportowych w których uczestniczyli uczniowie SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej odnosząc znaczące sukcesy na szczeblu województwa.

Po raz kolejny szczęśliwy dla naszych uczniów okazał się Strawczyn , w którym to odbyły się finały wojewódzkie czwórboju lekkoatletycznego. Reprezentacja naszej szkoły(P. Gucał, O. Mucha, J. Sroga, K. Kałuża, K. Siudak ,D. Kasza) zajęła w tych zawodach II miejsce zdobywając tytuł vice mistrzów województwa. Świetnie  wypadł Patryk Gucał , który z wynikiem 242 pkt okazał się najlepszy indywidualnie zdobywając tytuł mistrza województwa!!!.  Dziewczęta zajęły V miejsce , jednak spory sukces odniosła Wiktoria  Siwiec, która indywidualnie zajęła II miejsce zostając vice mistrzynią województwa!!. Gratulujemy serdecznie!!!

15 czerwca odbyły się także indywidualne zawody lekkoatletyczne w Sandomierzu , z których nasi uczniowie również przywieźli kilka wartościowych rezultatów. Najlepiej spisali się uczniowie Marcin Kabat i Patryk Gucał, którzy zdominowali konkurs skoku w dal rozstrzygając  między sobą walkę o mistrzostwo. Ostatecznie wygrał Marcin z wynikiem 508cm, Patryk skoczył 499cm zajmując drugie miejsce. Partyk dorzucił jeszcze w tych zawodach brązowy medal w biegu na 60m(8.41s). II miejsce w biegu na 600 metrów zdobył Mikołaj Hołda.  Oprócz nich nieźle zaprezentowali się Gabrysia Prokop(IV w skoku w dal )i Wiktor Gołdyn – V na 60m. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!!

Sztafety….. SSP nr 3 Kazimierza Wielka mistrzem i vice mistrzem województwa!!!

Dnia 22.05.2018r w Strawczynie odbyły się finały wojewódzkie biegów sztafetowych 4x100m oraz sztafety „szwedzkiej”. Rewelacyjnie spisali się na nich chłopcy z SSP nr 3  w Kazimierzy Wielkiej rocznik 2005 i młodsi, którzy wywalczyli mistrzostwo województwa w biegu 4x100m (Jakub Sroga, Mateusz Sender, Kacper Siudak, Oskar Mucha). Vice mistrzami województwa w sztafecie „szwedzkiej” (100,200,300,400m) zostali Kasza Dawid, Kabat Marcin, Kałuża Krystian , Gucał Patryk. Gratulujemy!!!!!

Bardzo dobrze spisały się także dziewczęta rocznik 2002-2004 (Ola Skowron, Roksana Kozik, Julia Żwirek, Nikola Jach), które rywalizując z dziewczętami  z gimnazjów zajęły wysokie czwarte miejsce nieznacznie przegrywając walkę o medal.

Rok 2012/2013

Mecz międzypaństwowy - Polska (SSP3) - Ukraina (Buczacz) - przed Euro 2012

Zawody w biegach przełajowych z okazji Dnia Dziecka - II i III m dziewcząt młodszych

Mistrzynie województwa dziewcząt - VI.2012 - MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA