Procedura "Niebieskiej karty" Procedura dopuszczenia do użytku szkolnego programów nauczania w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Procedura kontroli dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji prowadzonej przez nauczyciela w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Procedura postępowania w przypadku konieczności udzielania pierwszej pomocy uczniom  Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Procedura postępowania w przypadku podejrzenia posiadania przez ucznia środków odurzających lub substancji psychotropowych Procedura postępowania w przypadku podejrzenia, że na terenie szkoły przebywa uczeń znajdujący się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Procedura postępowania w przypadku popełnienia przez ucznia czynu zabronionego/kradzieży Procedura postępowania w przypadku przekroczenia prawa przez nauczyciela Procedura postępowania w przypadku stosowania przez ucznia przemocy psychicznej wobec innego ucznia Procedura postępowania w przypadku ucznia niedożywionego i zaniedbanego. Procedura postępowania w przypadku korzystania w czasie zajęć lekcyjnych z niedozwolonych urządzeń Procedura postępowania w przypadku zasłabnięcia ucznia Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Procedura postępowania w sytuacji nagłego wypadku w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Procedura postępowania w sytuacji posiadania przez ucznia przedmiotów niedozwolonych na terenie szkoły Procedura postępowania wobec ucznia, który jest sprawcą czynu karalnego. (przemocy, bójki) Procedura przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej Procedura realizacji obowiązku szkolnego przez uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej

PROCEDURY

Procedura postępowania w przypadku popełnienia przez ucznia czynu zabronionego/kradzieży

Procedura postępowania w przypadku popełnienia przez ucznia czynu zabronionego/kradzieży

 

 

Podstawa prawna:

 

  • Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich
    (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 969)

 

  1. W przypadku stwierdzenia popełnienia kradzieży na szkodę ucznia pokrzywdzony uczeń powinien niezwłocznie poinformować o tym fakcie wychowawcę lub innego nauczyciela.
  2. Poinformowany nauczyciel w rozmowie z uczniem ustala, co było przedmiotem kradzieży, gdzie się znajdowało, kiedy uczeń ostatni raz widział ten przedmiot, ile kosztował, czy uczeń kogoś podejrzewa o dokonanie kradzieży, a jeżeli tak, to dlaczego. Z rozmowy z uczniem nauczyciel sporządza notatkę.
  3. Wychowawca klasy przeprowadza czynności wyjaśniające i o ich wyniku informuje dyrektora szkoły, przekazując mu notatkę z dokonanych ustaleń.
  4. Jeżeli ustalono ucznia, który dokonał kradzieży, należy wezwać go do wydania skradzionej rzeczy, a jeżeli jest to niemożliwe (sprzedał ją lub zniszczył), zwrócenia w określonym terminie jej równowartości.
  5. Wychowawca klasy informuje o zdarzeniu rodziców uczniów, wzywając ich do szkoły.
  6. Jeżeli wartość przedmiotu kradzieży była większa niż 250 zł, dyrektor szkoły wspólnie z rodzicami uczniów decyduje o poinformowaniu o zdarzeniu policji (postępowanie może zakończyć się mediacją i udzieleniem uczniowi-sprawcy kary przewidzianej w regulaminie szkoły).
  7. Jeżeli sprawy nie można zakończyć ugodowo oraz w przypadku ponownego popełnienia czynu przez tego samego ucznia, dyrektor szkoły o zdarzeniu zawiadamia policję, a gdy uczeń nie ukończył 17 lat – również sąd rodzinny.
  8. Dyrektor szkoły sam lub wspólnie z wychowawcą klasy i pedagogiem podejmuje decyzję o wymierzeniu uczniowi-sprawcy kary przewidzianej w regulaminie szkoły.