• Kolejny sukces naszej uczennicy!

  Kolejny sukces naszej uczennicy!

  Instytut Pamięci Narodowej ogłosił wyniki IV edycji ponadregionalnego konkursu historycznego „Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej” w roku szkolnym 2019/2020, miło nam poinformować, iż III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Kochańczyk. Temat pracy: „Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał”,
  opiekun naukowy: Pani Romualda Adamczyk. Gratulujemy!

 • Wspólne gotowanie

  Wspólne gotowanie

  Wspólne gotowanie c.d.

  Spraw swoim pociechom frajdę i razem przygotujcie deser.  Deser choć słodki, może w nim nie być w ogóle cukru. Wystarczy pomysł i dobre chęci.......

  www.winiary.pl

  www.miastodzieci.pl>zabawy>zabawy w kuchni

  www.przeslijprzepis.pl>galeria-przepisów>

  www.kuchnialidla.pl>przepisy>desery-dla-dzieci

  www.mamotoja.pl>desery-dla-dzieci

 • Życzenia od Ministra Edukacji Narodowej

 • 1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA

  1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA

  Wszystkim dzieciom z okazji ich święta dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole, rozwoju  swoich  pasji i  talentów oraz beztroskiej zabawy i  dużo uśmiechu życzą !!!!!

                                                

                                                     wychowawcy świetlicy

 • Drodzy Rodzice, Uczniowie. Informacje o egzaminie 8 klas

  Kliknij w poniższy link:

  Dyrektor Szkoły Robert Głogowiecki

 • „Gęsi język” – konkurs trwa, nagroda czeka!

  Drodzy Uczniowie! W ramach zajęć świetlicowych zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu „Gęsi język”. Posłuchajcie odgłosów zwierząt, ptaków i owadów – i odgadnijcie, czyj to głos. Zaproście do zabawy Wasze rodzeństwo, rodziców, dziadków i wszystkich wokół siebie – może też spróbują zgadnąć!

  https://youtu.be/BgPlkXu7u2s

  Nagrodą konkursu jest wspaniała, towarzyska, logiczna, rodzinna Gra Monopoly Kraków. W kolejnej edycji konkursu Gra zostanie rozlosowana wśród uczniów, którzy do 1 czerwca prześlą prawidłowe rozwiązania pocztą elektroniczną na adres jacekoral@gmail.com. W temacie wiadomości wpisujemy Konkurs, w treści wiadomości wpisujemy odgadnięte nazwy zwierząt, ptaków i owadów w takiej kolejności, w jakiej występują w nagraniach (dla ułatwienia wszystkie nazwy rozpoczynają się na literę „k”) – i oczywiście nie zapominamy podać swojego imienia i nazwiska oraz klasy.Miłej zabawy!

  Jacek Koral :)

 • Klasa 2a na szóstkę

  Zamknięcie w domach wcale nie musi oznaczać ograniczenia horyzontów, co dobitnie wyrazili uczniowie klasy 2a poprzez pracę projektową z języka angielskiego.

  Niepozorna pocztówka z Wielkiej Brytanii rozbudziła w uczniach ciekawość świata i zachęciła ich, by dać jej wyraz we własnych pomysłach na widokówkę z wymarzonego miejsca. Swoje pocztówki uczniowie „wysłali” rodzinie i przyjaciołom z przeróżnych miejsc na świecie – z Nowego Jorku, Francji, Włoch, Zakopanego, USA, Chin, Hiszpanii, Polski, Paryża, Alp, czy Bieszczad – z widokami zapierającymi dech w piersiach.

  A które miejsce na świecie wy odwiedzilibyście najchętniej? Ciekawe też, komu wysłalibyście pocztówkę stamtąd… Obejrzyjcie galerię i poczujcie jak spełniają się wasze marzenia!

  To nie jedyne widoki, jakie uczniowie zaprezentowali w swoich pracach projektowych. Widoki z okien uczniowie mają rozmaite – duży żółto-szary dom, wiele zielonych drzew, małe gospodarstwo, duży zielony ogród, dwa bloki i sklep, mały różowy dom, trzy obłoki, zielono-brązowe pola, duży komin.

  A jakie wy macie widoki z okien? Prawda, że podobne… Obejrzyjcie w albumie fotograficznym i przekonajcie się sami! Zapraszam!

  Jacek Koral

 • Drodzy Rodzice

    Informuję, iż od dnia 25 maja 2020r. (według  obowiązujących wytycznych MEN), wznawiamy pracę w formie zajęć opiekuńczo - wychowawczych. Rozpoczną się one  26.05.2020r. i są przeznaczone dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu i złożyli deklaracje uczestnictwa w w/w zajęciach.  Podczas wymienionych zajęć dzieci przebywają pod opieką nauczycieli wychowawców świetlicy. Nadal prowadzone jest nauczanie zdalne i obowiązuje również uczniów, którzy będą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa pociech, szkoła opracowała procedury bezpieczeństwa wg obowiązujących wytycznych GIS, MZ, MEN. Przypominam, że dla rodziców dzieci w wieku do 8 roku życia nadal zachowany został dodatkowy zasiłek opiekuńczy.                                                                
  Z poważaniem Dyrektor Szkoły Robert Głogowiecki 
                                                                                                                                                                                                        
                                                                                   

                                                      

 • Świetlica szkolna zaprasza na......

  Świetlica szkolna zaprasza na......
 • WAŻNE

 • Mama,Mamunia, Mamuśka ...

  Mama,Mamunia, Mamuśka ...

  Kochane dzieciaczki, zbliża się wielkimi krokami piękne święto-Dzień Matki - 26 maja .Nie tylko w tym dniu powinniśmy pamiętać o swoich mamach , ale codziennie , zawsze!!! To Nasze mamy okazują nam miłość , radość , a przede wszystkim uczą nas być dobrym człowiekiem. Więc pamiętajmy o NICH. Każdy z was znajdzie coś dla siebie i na swoje możliwości do wykonania i zaprezentowania w zamieszczonych poniżej linkach .Włóżcie w to serce i swoje chęci , a radość na twarzach waszych Mam zagości .https://www.szkolneinspiracje.pl/10-pomyslow-na-prezent-z-okazji-dnia-matki/

  https://www.szkolneinspiracje.pl/kwiatki-na-dzien-matki/

  https://m.youtube.com/watch?v=0N9xFiBr1RU 

  Pozdrawiamy ciepluteńko  Pani Ula Noga i Pani Jola Maj 

 • 100. rocznica urodzin Naszego Patrona

  18 maja 2020r. Pan Adam Bodzioch, Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej wraz ze swoim zastępcą  Panem Łukaszem Maderakiem i przewodniczącym kazimierskiej Rady Miejskiej Panem Wacławem Piwudzkim złożyli kwiaty i zapalili znicz z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II przy tablicy Jana Pawła II w naszej szkole. W uroczystości wzięli także udział Dyrektor Szkoły Pan Robert Głogowiecki i Jego zastępca Pan Krzysztof Kuchnecki. Poczty ze sztandarem reprezentowali pracownicy gminy i nauczyciele  Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej.

 • .

 • KONKURS PAPIESKI

  KONKURS PAPIESKI

  Sto nagród na stulecie Urodzin Naszego Patrona

  Kliknij w poniższy link:

 •  Zabawy, które pomogą zadbać o prawidłową postawę dziecka.

   Zabawy, które pomogą zadbać o prawidłową postawę dziecka.

   Zabawy, które pomogą zadbać o prawidłową postawę dziecka.

  -kukułka, skradający sie kotek, raki, bociany, łapki, wrzuć piłkę do bramki, wyścig wielbłądów,, dźwig, gazeta,bezradne żuczki.

  Wszystkie ćwiczenia ww  można swobodnie mieszać i wplatać w inne zabawy  lub urozmaicić nimi zwykłe poruszanie się po domu.na czym polega poszczególna zabawa znajdziesz na stronie:

  www.dziecisawazne.pl

  www.wesolyprzedszkolak.pl

  https://mamotoja.pl

          Pozdrawiamy Was cieplutko :) :)

          p. Ula Noga i p. Jola Maj

 • „Gęsi język” – konkurs!

  „Polacy nie gęsi i swój język mają!” – tak przekonywał do języka polskiego Mikołaj Rej. I miał rację, bo każdy przecież ma swój język. Nawet zwierzęta, ptaki, owady, a co do ryb, to podobno „Dzieci i ryby głosu nie mają”. Tęskniąc za zajęciami świetlicowymi z Dziećmi, wcale się z tym przysłowiem nie zgadzam. Dlatego dziś proponuję Wam wspólną zabawę w rozpoznawanie „gęsiego języka”. Posłuchajcie odgłosów zwierząt, ptaków i owadów – i odgadnijcie, czyj to głos. Zaproście do zabawy Wasze rodzeństwo, rodziców, dziadków i wszystkich wokół siebie – może też spróbują zgadnąć!

  Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi. Prześlijcie je do mnie pocztą elektroniczną na adres jacekoral@gmail.com. W temacie wiadomości wpisujemy Konkurs, w treści wiadomości wpisujemy odgadnięte nazwy zwierząt, ptaków i owadów w takiej kolejności, w jakiej występują w poniższych nagraniach (dla ułatwienia wszystkie nazwy rozpoczynają się na literę „k”) – i oczywiście nie zapominamy podać swojego imienia i nazwiska oraz klasy. A ja już się zastanawiam nad nagrodami dla Was…

  Nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=BgPlkXu7u2s&feature=youtu.be

  Miłej zabawy! Jacek Koral  

   

 • Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

strona: