• Z utęsknieniem wróciliśmy do szkoły.

Bezpiecznie w szkole

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz wszystkich innych osób związanych ze środowiskiem szkolnym, Państwowa Inspekcja Pracy uruchomiła program profilaktyczny pod nazwą "Bezpiecznie w szkole". Jego celem jest popularyzacja wymagań oraz dobrych praktyk w zakresie ochrony zdrowia.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Nauczyciele języków obcych ogłaszają konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Uczniowie klas IV – VIII mogą wziąć udział w trzech kategoriach:

I – prezentacja multimedialna o Niemczech lub Wielkiej Brytanii;

II – konkurs plastyczny: znane budowle w Niemczech lub w Wielkiej Brytanii;

III – odegranie scenki sytuacyjnej np. w restauracji, w kinie, u lekarza itp.;

Wszystkie zgłoszone prace konkursowe trzeba będzie odesłać na emaile do nauczycieli uczących języków obcych.( pani E. Isaki, pani I. Franasik, pani A. Gaik oraz pan J. Koral).

(Emaile zostaną podane po powrocie do szkoły).

Prace konkursowe poprosimy o przesłanie w terminie 25.09.2020 – 27.09.2020r.

• "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia".

Przesunięcie terminu rozpoczęcia roku szkolnego

Dyrektor SSP Nr 3 informuje, iż z powodu wydłużających się prac remontowych w szkole, nie można zapewnić uczniom pełnego bezpieczeństwa, które wpisuje się w podstawowe obowiązki dyrektora szkoły. W związku z powyższym rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 14 września 2020r. (jak poinformowano na  zebraniu z rodzicami dnia 25.08.2020r.). Zgodę na takie działanie wyraził organ prowadzący.

• Uwaga

W dniu 31 lipca br. zapraszamy uczniów klas 8 po odbiór zaświadczeń z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dot. wyników z egzaminów. Zaświadczenia będą wydawane w sekretariacie szkoły wg następującego porządku:

klasa 8a w godz. 14:00-14:30,

klasa 8b w godz. 14:30-15:00

Prosimy o dostosowanie się do w/w terminu !

• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Żegnamy ósmoklasistów:

"Idź i zrób piękny użytek ze swojego, niepowtarzalnego życia..."

Słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń, mnóstwa przygód
    i dobrego humoru.

• #GaszynChallengeTosia

SSP w Wielgusie dziękujemy za nominację,
    zadanie wykonane.
    Nominujemy:
    - Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej,
    - Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną
    w Kazimierzy Wielkiej,
    - Szkołę "Twórczą" w Cudzynowicach.
     48h to czas na wykonanie zadania.

KANGUR MATEMATYCZNY

W dniach od 2 do 4 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Kangur Matematyczny”. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.
    Do konkursu zostało zgłoszonych 54 uczestników.  Oprócz zdolności matematycznych sprawdzono również umiejętności informatyczne uczniów.
    Wyróżnieni uczniowie to: Marzec Mikołaj kl.5b, Chaber Mikołaj kl.5b, Łój Szymon kl.5b, Celej Aleksandra kl.6c, Żwirek Juliusz kl.6c, Pisarski Stanisław kl.6c, Maderek Aleksandra kl.7b.
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy i życzymy sukcesów w następnych edycjach.

• Drodzy Rodzice, Wychowawcy, Opiekunowie.

,,Jedynie prawdziwy człowiek zauważy

potrzeby innego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca

wyciągnie doń pomocną dłoń”.

Wielkimi krokami zbliżamy się do wakacji. Ostatnie miesiące z uwagi na kształcenie na odległość to dla Państwa wyjątkowo trudny czas. Stanęliśmy wszyscy przed nowym wyzwaniem, do którego nikt nie był przygotowany. Tym bardziej  zdajemy sobie sprawę i doceniamy,  jak wielki wysiłek włożyliście Państwo poświęcając czas swoim dzieciom. W  tym trudnym dla nas wszystkim czasie chcielibyśmy złożyć Państwu serdeczne podziękowania za ogromny wkład pracy, wyrozumiałość, cierpliwość, wzajemną życzliwość i zaangażowanie w zdalną działalność edukacyjną naszej szkoły. To również dzięki Państwu nauka naszych uczniów mogła przebiegać w takiej formie. Życzymy Państwu miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz nadziei na lepsze jutro.
      Robert Głogowiecki

• CERTYFIKAT

• Ogólnopolska nagroda.

• Egzamin, język angielski.

Nad prawidłowym przebiegiem Egzaminu ósmoklasisty czuwał Dyrektor Szkoły Pan Robert Głogowiecki wraz ze swoim zastepcą Panem Krzysztofem Kuchneckim oraz przewodniczacymi zespołów egzaminacyjnych Paniami: Beatą Marzec, Beatą Skoruch, Renatą Gaweł, Martą Przeniosło i Urszulą Nogą.

Trzymamy kciuki za naszych ósmoklasistów.

• Egzamin, matematyka.

• Egzamin, język polski.

Przed egzaminem

• Ważne

• .

• Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Uroczysta gala podsumowująca wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odbyła się  8 czerwca 2020r.  w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. Laureaci, ich opiekunowie oraz dyrektorzy szkół spotkali się w sali konferencyjnej z władzami gminy p. Burmistrzem Adamem Bodziochem, Zastępcą Burmistrza p. Łukaszem Maderakiem i Dyrektorem Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Publicznych Szkół i Placówek p. Henrykiem Chałudą. W miłej atmosferze Laureaci, ich opiekunowie i dyrektorzy szkół otrzymali podziękowania za wysokie osiągnięcia naukowe, włożony trud i rozsławianie naszego miasta. Nasze dwie Laureatki, Zuzanna Chat z fizyki i Karolina Kochańczyk z historii,  z rąk p. Burmistrza otrzymały medale oraz upominki.  Opiekunowie uczennic p. Bożena Malara, p. Roma Adamczyk oraz Dyrektor Szkoły p. Robert Głogowiecki również otrzymali małe upominki od władz miasta. Jeszcze raz gratulujemy osiągnięć naszym uczennicom.

Wirtualny spacer po Zamku w Łańcucie.

Zapraszamy na wirtualny spacer po Zamku w Łańcucie.

Prezentowane wnętrza robia wrażenie. Jedna z najpiękniejszych rezydencjiarystokratycznych w Polsce.