• „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”

    „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…”

    24 listopada br. „zerówki” A i B zamieniły szary, zimny listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia obchodziliśmy „Dzień Kredki”. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Naszych „Zerówkowiczów” odwiedziła bibliotekarka Pani Renata Reszka, z którą dzieci świętowały ten dzień. Były piosenki, zabawa, zagadki na temat kredek i oczywiście rysowanie…listu do Świętego Mikołaja!

    Pani Renata przybliżyła dzieciom historię Świętego, czytając opowiadanie o tym, jak to młody Mikołaj postanowił wywoływać uśmiech na twarzach dzieci i obdarowywać je prezentami. Następnie pod opieką swoich wychowawczyń maluchy narysowały listy z prośbą o prezenty. Liczymy na to, że wszystkie dotrą do adresata i marzenia naszych przedszkolaków spełnią się. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało dyplom pamiątkowy i komplet kredek- bohaterek dnia. Śmiało możemy powiedzieć, że ten dzień spędziliśmy wesoło, kolorowo i kreatywnie.

  • WAŻNE

    Szkoły zostają zamknięte do 23-24 grudnia, nadal obowiązuje nauka zdalna dla wszystkich klas. 
                                                                                                                     
     Przerwa w nauce
    w całym kraju potrwa
    od 4 stycznia do 17 stycznia 2021r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

  • Zdalne nauczanie klasa1a

  • Uroki polskiej jesieni.

    Uroki polskiej jesieni.

    Od 9 listopada klasy 1-3 uczą się zdalnie. Na lekcjach on-line nadal zdobywają różne wiadomości i umiejętności, tak, jak to robiły w szkole, ucząc się w formie tradycyjnej. Nie tylko czytają, piszą, liczą, rozwiązują zadania, ale również śpiewają piosenki, wykonują ćwiczenia gimnastyczne, robią piękne prace plastyczne. Ostatnio klasa 3B zaprezentowała swoje zdolności plastyczne wykonując prace pt. ,,Uroki polskiej jesieni''. Na pracach widać, że jesień wcale nie musi być smutna.

  • Dzień Placków Ziemniaczanych!

     Dzień Placków Ziemniaczanych!

    Nauka zdalna to nie tylko szkoła przed komputerem, to również możliwość poświęcania czasu na przyjemności. Uczniowie klas ósmych podjęli wyzwanie swoich wychowawczyń i stanęli „przy garach”.
    Postanowiliśmy wspólnie świętować 13. Listopada - Dzień Placków Ziemniaczanych. Wyzwanie przyjęli chłopcy i dziewczęta z 8A i 8B. Przepisami podzieliły się z MasterChefami ich babcie. 

    Rodzina i rodzeństwo z ogromnym apetytem pochłonęli dania, które wyszły z patelni: Klaudii Topór, Oli i Madzi Maderak, Wiktorii Kowalskiej, Wiktorii Mirewskiej, Krystiana Kałuży i Kamila Augustyna. Największym zaskoczeniem były placki serwowane przez jednego z chłopców. Za swoje placki podawane z dżemem otrzymuje tytuł „Trójkowego MasterChefa”! Placki ziemniaczane podaje się zaraz po usmażeniu, aby pozostały chrupkie. W związku z tym nikt nie zdążył udokumentować konsumpcji. Danie było tak smaczne, że schodziło na bieżąco!

  • .

  • .

    .

    Kliknij w poniższy link,
    a zobaczysz patriotyczną prezentację, dzięki której dowiesz się co to znaczy niepodległość.

  • "Szkoła do hymnu 2020".

    "Szkoła do hymnu 2020".

    „Szkoła do hymnu” w tym roku była nieco inna, bo też w związku z pandemią, mamy wyjątkowy czas. Dlatego 10 listopada o godz. 11:11 połączyliśmy się za pomocą komunikatorów i zaśpiewaliśmy hymn on-line.11 listopada to ważna data w kalendarzu polskiego patrioty. Nasi uczniowie i nauczyciele zawsze  z radością biorą udział w obchodach tego pięknego święta. 

    Jednak w tym roku ten dzień miał być smutny. Dzięki naszej wspaniałej społeczności tak się nie stało! Przygotowania do tego święta rozpoczęliśmy, zanim zapadła decyzja o nauce zdalnej. Stąd mamy piękne zdjęcia naszych młodszych uczniów, którzy mozolnie przygotowywali prace plastyczne i uczyli się, co to znaczy być patriotą w obecnych czasach. W ten sposób połączyliśmy społeczność szkolną we wspólnym świętowaniu tej szczególnie ważnej dla Polaków 102 rocznicy odzyskania niepodległości.

  • .

  • Pierwszaki pamiętają.

    Pierwszaki pamiętają.

    Uczniowie klas pierwszych pamiętali o poległych żołnierzach podczas I i II wojny światowej.
    Zachowawszy wszelkie zasady bezpieczeństwa, złożyli wiązanki oraz zapalili znicze na Grobach Nieznanego Żołnierza. Chwała i cześć poległym!

  • Informacja o pracy w sobotę.

    Informacja o pracy w sobotę.

    14.11.2020 r. (sobota) uczniowie klas I- VIII odrabiają dzień 2 września 2020 r. Zajęcia będą odbywać się zdalnie według planu lekcji z środy. Zerówki mają zajęcia w szkole.

  • Informacja o pracy zerówki

    Informacja o pracy zerówki

    Od 9 listopada uczniowie zerówek  będą uczyć się w szkole zgodnie z dotychczasowym planem zajęć.

  • Forum Samorządów Uczniowskich.

    W dniu 23 października 2020r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p.Anną Bijak już po raz trzeci brał udział w Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kazimierskiego. Organizatorem, jak co roku, był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. W tym roku spotkanie to ze względu na panujące warunki epidemiologiczne odbyło się on-line. Hasło tegorocznego spotkania było: „Myśl kreatywnie-działaj aktywnie”. 

    Wraz z zaproszeniem na spotkanie otrzymaliśmy metalowy wieszak na ubrania, któremu należało nadać inne kreatywne zastosowanie. Naszym pomysłem była podstawka na książkę. W trakcie spotkania obejrzeliśmy prezentację pt. „Kreatywni w samorządności”, którą przedstawiły  organizatorki spotkania i opiekunki Samorządu Uczniowskiego ZSR,  Panie Beata Szmigiel i Iwona Widłak. Spotkanie zostało podsumowane pomysłami i działaniami, które uczestnicy spotkania mają zamiar wdrożyć w swoich szkołach w nadchodzącym czasie. Za organizację spotkania odpowiedzialna była Pani Ilona Franasik.

  • W A Ż N E

  • Bezpieczna wieś.

    Dnia 15 października 2020r. grupy 0A i 0B z naszej szkoły wzięły udział w spotkaniu na temat „Bezpieczna wieś”. Miało ono na celu zapoznanie dzieci z zagrożeniami jakie występują w gospodarstwie rolnym. Zerówkowicze  poznali pokrótce potencjalne niebezpieczne sytuacje jakie mogą zaistnieć z udziałem dzieci na podwórzu, w polu, podczas karmienia zwierząt. 

    Każde dziecko otrzymało kolorowy kalendarz na rok 2021, książeczki do kolorowania  i słodycze. Obie grupy dostały też piękne podziękowania za udział w spotkaniu. Dostaliśmy też puzzle i karty do gry, które zostają w salach. Dzieci będą mogły przez zabawę utrwalać zasady bezpieczeństwa.

  • PILNE

    Pracujemy zgodnie z obowiązującym planem lekcji uwzględniając bezpieczeństwo i higienę pracy przy komputerze. W przypadku nieobecności nauczyciela klasa zostaje zwolniona z zajęć, wówczas w dzienniku elektronicznym będzie zaznaczenie "lekcja odwołana". Czas pracy ucznia może trwać do 30 min., a jego obecność będzie sprawdzana na każdych zajęciach.

  • Akcja MEN „Szkoła pamięta”.

    .

  • Remont naszej szkoły.

    Nasza szkoła z każdym dniem staje się piękniejsza i nowocześniejsza. Remont trwa nadal, choć przecież wiele już zostało zrobione. Zakupiono nowoczesne sprzęty gastronomiczne pozwalające na szybsze i sprawniejsze działanie stołówki. W całym budynku wymieniono instalację elektryczną. Szkoła świeci nowym ledowym światłem. Wymieniono również instalację grzewczą, zamontowano pompy ciepła do podgrzewania. Trwa remont łazienek, malowanie klas. 

    Część z tych prac wykonano i wiele pomieszczeń jest już gotowych, reszta będzie sukcesywnie oddawana do użytku. W najbliższym czasie szkołę czeka montaż paneli fotowoltaicznych oraz termoizolacja budynku. Wszystko to może odbywać się dzięki przychylności organu prowadzącego w osobie Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Pana Adama Bodziocha i Jego zastępcy Pana Łukasza Maderaka oraz gospodarności dyrekcji szkoły i dyscypliny pracowników.

strona: