• Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

    to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

  • Konkurs

    Konkurs

    Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony na wymyślenie nazwy dla Szkolnego Koła Wolontariatu.  Wpłynęło kilka propozycji. Została wybrana jednogłośnie najciekawsza. Konkurs wygrał uczeń klasy 8a Marcin Krzemiński. Nasz wolontariat od dzis nazywa sie:

    "SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU -TRÓJKA POMAGA"

  • Dzień postaci z bajek

    W piątek 4 listopada nasza ,,Trójka" zamieniła się w Czarodziejską Krainę Bajek. Do szkoły przybyływ tym dniu kolorowe, bajkowe postacie. Wszyscy świetnie się bawili, nawet nauczyciele!

  • Szkoła Pamięta.

    Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Zgodnie z polską tradycją 1 listopada – Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli. W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta. Celem tej inicjatywy jest, aby młodzi ludzie pielęgnowali pamięć o bohaterach naszej wolności.

  • #przerwanaczytanie

    Nasza szkoła przystąpiła do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę.

    W akcji wzięły udział klasy wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami. Najmłodszym uczniom głośno czytali wychowawcy. Czytano więc w klasach, na korytarzu i oczywiście w bibliotece. CZYTANO WSZĘDZIE!

  • Dzień Patrona Szkoły

    Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, następnie zostały złożone kwiaty pod pamiątkową tablicą mieszczącą się na naszej szkole i uczestniczyliśmy w programie artystycznym. Uczniowie klas pierwszych, czwartych i przedstawiciel klasy ósmej przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, przeplatane recytacją wierszy i piosenkami.

  • EU Code Week-Europejski Tydzień Kodowania

    Już kolejny rok bierzemy udział w tej inicjatywie, która promuje kodowanie i rozwija umiejętności cyfrowe wśród uczniów w sposób ciekawy i interesujący.

  • Misiowy język angielski w grupach 0A i OB

  • Dzień chleba

    W związku z obchodami Światowego Dnia Chleba dzieci z grupy 0B wybrały się na wycieczkę do piekarni. Zerówkowicze poznali proces powstawania chleba: od przesiewania mąki, do wyjmowania z pieca pachnących bochenków.

  • SZKOLENIE DLA RODZICÓW

    SZKOLENIE DLA RODZICÓW

    Szkolenie skierowane jest do rodziców dzieci klas I, które wzięły udział w projekcie, tj. zostały przebadane przesiewowo oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Proszę, aby rodzice i nauczyciele klas I, w tym dniu połączyli się pod podanym poniżej linkiem, kamery oraz mikrofony nie są wymagane. Spotkanie obejmuje tematykę profilaktyki wad wymowy i słuchu wśród dzieci.

    Termin szkolenia: 27.10.2022 r o godz 17.00

    Szkolenie przeprowadzone będzie przez pielęgniarkę na platformie Teams.

    Poniżej przesyłam link do spotkania dla rodziców :

    https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aDheMaeBV4vbawq0gbPsv7lSq3mvlSdU2DWTdZ16gj6k1%40thread.tacv2/1666266536536?context=%7b%22Tid%22%3a%227c510879-9a93-401e-a624-33385f0cf7ef%22%2c%22Oid%22%3a%221eb8e3bf-2f6d-4564-8c27-e6ab6e5533b6%22%7d

    W przypadku nie posiadania konta w aplikacji, nie jest wymagane jego zakładanie. Wystarczy kliknąć w link i otworzyć go w przeglądarce internetowej i dołączyć jako "gość" wpisując swoje imię i nazwisko. 

     

        koordynator projektu na terenie szkoły

        Anna Kozioł

        

  • Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty województwa świętokrzyskiego

    Szanowni Państwo,

    z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wyrazy swojej wdzięczności i najwyższego uznania dla wszystkich nauczycieli, pedagogów, wychowawców i pracowników oświaty za nieocenioną pracę na rzecz kształceniai wychowania kolejnych pokoleń młodych Polaków.

    Pragnę serdecznie podziękować za Państwa pasję i entuzjazm, za mądre kształtowanie postaw i odważne podejmowanie niełatwych wyzwań współczesnego świata. Dziękuję za umiejętne rozbudzanie uczniowskiej ciekawości świata, inspirowaniu do rozwijania pasji i talentów.

    Wyrażam wdzięczność za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud w mądrym  prowadzeniu swoich uczniów w świat wiedzy i nieodzownych w życiu umiejętności w realizacji wielkich marzeń i odważnych planóww kreatywnej podróży pełnej możliwości i inspiracji.

    Życzę Państwu – Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty dużo satysfakcji z wykonywanej pracy,by Państwa pasja była dostrzegana i doceniana.  Nade wszystko życzę dobrego zdrowia i niezłomnościw realizacji wyznaczonych celów, planów osobistych i zawodowych.

     

                                                                                                          Świętokrzyski Kurator Oświaty

                                                                                                      Kazimierz Mądzik

  • Gimnastyka korekcyjna w grupie 0A i 0B

    Nie od dziś wiadomo, że najlepszą formą kształtowania postawy jest ruch i nic tego nie zmieni. Dlatego dzieci z „zerówek” w swoim planie tygodnia mają w tym roku zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, które pomagają zapobiegać coraz częściej spotykanym wadom postawy. Przedszkolaki świetnie się bawią jednocześnie ćwicząc dbają o swoje sylwetki

  • Przedszkolaki z grupy 0A

  • Ćwiczenia buzi i języka na zajęciach logopedycznych - grupa 0A i 0B

  • Europejski Dzień Języków Obcych

    Jak co roku w naszej szkole  był obchodzony Europejskiej Dzień Języków Obcych. Dnia 28 września 2022 r.dzieci z zerówek i klas I-III poprzebierali się w barwy kraju jaki zostal przez nich wylosowany. Dzieci przygotowały plakaty, flagi danego kraju. Zaprezentowali się oraz zaśpiewali kilka piosenek w języku angielskim. 

    Klasy IV-VI miały przygotowały prace plastyczne nawiązujące do krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Natomiast młodzież z klas VII-VIII wzieła udział w turnieju wiedzy ogólnej również krajów niemiecko- i anglojęzycznych. 

    Za udział w konkursach młodzież otrzyma nagrody .

    Serdecznie dziękujemy za przekazanie pięknych nagród Pani Agnieszce F.oraz Panu Kamilowi J.

    Organizacją i przebiegiem Europejskiego Dnia Języków Obcych zajęły się nauczycielki: języka niemieckiego Ewa Adamczyk-Isaki oraz języka angielskiego Agnieszka Gaik.

  • Czym skorupka za młodu … Uczymy się zasad demokratycznego państwa.

    Przez ostatni tydzień w naszej szkole trwała kampania wyborcza  do Rady Samorządu Uczniowskiego . Kandydowało pięciu  uczniów:

    1. Mikołaj Chaber kl, VIII b
    2. Magdalena Klimek kl. VIII a
    3. Mikołaj Marzec kl. VIII b
    4. Kacper Stańczak kl. VIII b
    5. Karolina Żarnowiecka kl. VIII b

    Od 15 września kandydaci rozwieszali plakaty, które zawierały ich programy wyborcze i planowane działania na nowy rok szkolny.  Przez cały tydzień, od czwartku  do środy w naszej szkole było bardzo wesoło i ... kolorowo, dzięki różnobarwnym plakatom z  napisami   „Głosuj na… ”.

    W końcu nadszedł upragniony dzień głosowania, czyli 22 września 2022 roku.  Sala numer  18 zamieniła się w lokal wyborczy. Każdy uczeń miał prawo przystąpić do głosowania, a frekwencja jak na pierwszy raz była bardzo wysoka i wyniosła aż 73,21%. Dyrektor szkoły Robert Głogowiecki przekazał członkom Komisji Wyborczej opieczętowane koperty zawierające karty do głosowania i listy wyborców oraz życzył wszystkim powodzenia.      O godz. 14.00  Komisja Wyborcza razem z Panem Dyrektorem uroczyście otworzyła urnę, do której wyborcy wrzucali karty do głosowania z oddanymi przez siebie głosami. Nastąpiło liczenie głosów.  Na podstawie oddanych głosów przewodniczącym Rady SU został Mikołaj Chaber, który otrzymał 55 głosów, z-cą przewodniczącego została Karolina Żarnowiecka, natomiast Magdalena Klimek, Mikołaj Marzec i Kacper Stańczak zostali członkami nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na spełnienie przedwyborczych obietnic.

  • 21 września

    świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju

    Ile dzieciaków - tyle gołąbków...

    Ile dzieciaków - tyle okrzyków:

    NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

    Już po raz drugi nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Całkowita wartość zadania – 15 000,00 zł Kwota dofinansowania – 12 000,00 zł Wkład własny dzięki wsparciu włodarzy MiG Kazimierza Wielka – 3000,00 zł. W ramach tego programu poczyniliśmy już pierwsze zakupy. Nowoczesny komputer wraz z oprogramowaniem, nagrody dla uczniów biorących udział w akcjach i konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę oraz sporą kolekcję nowości książkowych, która bardzo wzbogaci naszą ofertę. Założenia projektu są systematycznie realizowane. A więc zapraszamy do naszej biblioteki!                       

  • Labolatoria Przyszłości

    Labolatoria Przyszłości

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki     we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podstawową  misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy i angażujący uczniów do odkrywania talentów, rozwijania zainteresowań oraz kompetencji kreatywnych i technicznych. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia.

    W ramach tej inicjatywy nasza szkoła zakupiła przede wszystkim:

    • Drukarkę 3D wraz z akcesoriami
    • Roboty edukacyjne wraz z tabletami
    • Mikroskopy cyfrowe
    • Teleskop z zestawem do badania obiektów naziemnych i Księżyca
    • Zestawy długopisów 3D
    • Zestaw nagłośnienia z akcesoriami,
    • Sprzęt studyjny do nagrywania, aparat fotograficzny, statyw, mikrofon kierunkowy, mikroporty  z akcesoriami, gimbal, zestaw oświetleniowy.

    Wyżej wymienione pomoce naukowo-dydaktyczne wykorzystywane są między innymi podczas lekcji/zajęć tematycznych.

  • Kibice z klasy 3B

    Tak kibicowaliśmy razem z wychowawczynią. Marzyliśmy o złocie... Ale siatkarzom dziękujemy za srebro. A może za lekko ściskaliśmy kciuki?!

strona: