• Szkoła Roku

    20 stycznia 2023r. odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu Edukacyjnego '2022. W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców we wszystkich powiatach województwa oraz wygranych w całym Świętokrzyskiem. Uroczysta gala miała miejsce w WDK w Kielcach. Nasza szkoła zajęła I miejsce w powiecie kazimierskim w kategorii Szkoła Roku. Wicedyrektor naszej szkoły Pan Krzysztof Kuchnecki odebrał z rąk redaktora naczelnego Echa Dnia pamiątkowy dyplom i wspaniałą nagrodę. Cieszymy się bardzo tym sukcesem.

  • Puchar za sport

    Dnia 15 grudnia 2022r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych za rok szkolny 2021/22. Uczestniczyli w nim nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły Zbigniew Kwiecień i Paweł Radziszewski, którzy mieli zaszczyt odebrać wyróżnienie i puchar za rywalizację w zawodach sportowych w ubiegłym roku szkolnym. Nasza szkoła z wynikiem 139 pkt zajęła 6 miejsce na ogólnie 78 które punktowały (czyli zdobyły chociaż 1 pkt). Okazały puchar wręczyli nam prezes WSZS pani Alicja Stradomska i wiceprezes pan Dariusz Kos.

  • Wyjątkowe spotkanie

    ​​​​15 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, autorem wielu pozycji skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Marek Michalak to działacz społeczny, współtwórca Centrum Przyjaźni Dziecięcej, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Laureat wielu odznaczeń i wyróżnień, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. ​​​​​​

    Były pytania, autografy, zdjęcia i „Opowieści o tym, co w życiu ważne” - najnowsza książka autorstwa naszego Gościa. Była ona świetnym pretekstem do rozmowy o wartościach i prawach dziecka. To piękna pozycja dla dzieci o sile uczuć i słów. Możemy odnaleźć w niej odpowiedzi na nurtujące pytania i wyjaśnienie takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. 

  • Sukces naszych szachistów!

    Dnia 10 grudnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Turnieju Szachowym zdobywając drużynowo IV miejsce w województwie w kat. chłopców rocznik 2008-2009. W drużynie wystąpili: Mikołaj Marzec, Mikołaj Chaber i Miłosz Miara - opiekun Jarosław Miszczyk.

  • Reyada

    W dniach 2-3 grudnia br. Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja obchodziła swoje święto. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tych uroczystościach, podczas których zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „REYOWY Super Czytelnik” oraz „Reyowa Gra Biblioteczna". Nasi uczniowie w „Reyowej Grze Bibliotecznej” w kategorii klas 7-8 zajęli pierwsze miejsce, a w kategorii klas 4-6 trzecie. Dyrekcji i pracownikom biblioteki serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

  • Nagrody wręczone

    W Teście Wiedzy o Rodzinie Łubieńskich i Cukrowni Łubna nasi uczniowie zajęli: I miejsce - Szymon Łój
    z klasy 8B, II miejsce - Miłosz Miara z klasy 8B.
    W kategorii szkół podstawowych zajęliśmy zaszczytne III miejsce.Konkurs organizowany był przez Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.

  • BohaterON

    To już tradycja. Wzięliśmy udział w ogólnopolskim projekcie BohaterOn. "BohaterON-włącz historię" to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt, w którego realizację włączyła się również nasza szkoła, ma edukować młode pokolenie, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W projekcie wzięli udział nasi starsi uczniowie.

  • Komunikat w sprawie zakazu wstępu do szkoły osobom postronnym

    Obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych osobom postronnym. Przez osoby postronne należy rozumieć osoby inne niż pracownicy, uczniowie, wychowankowie i ich opiekunowie prawni. Na podstawie: zarządzenie przedłużające, do 28 lutego 2023 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. 

  • INFORMACJA OBIADY

    PILNE !!!

    Zmiana w regulaminie stołówki szkolnej od 01.12.2022 r.

                                           Zwroty za niewykorzystane obiady

    1. Zwrot poniesionych kosztów za obiady może nastąpić z powodu choroby, wycieczki, imprezy szkolnej, innych przyczyn losowych.
    2. Niezgłoszone nieobecności dziecka na obiedzie nie mogą być podstawą odliczenia.
    3. W szczególnych przypadkach, gdy uczeń lub jego rodzic oraz pracownik dokonujący wpłaty zgłasza nieobecności w ściśle określonych dniach tygodnia, pobierana jest opłata pomniejszona o kwotę za zgłoszone dni.
    4. Wychowawca organizujący wycieczkę musi zgłosić intendentowi nieobecność uczniów na 3 dni przed planowanym wyjazdem.
    5. W przypadku nieobecności ucznia w szkole jest możliwość dokonania odpisu za niewykorzystany obiad.
    6. Zgłoszenia należy dokonywać do godziny 11.00 rano (telefonicznie lub osobiście do sekretariatu szkoły - 41 3521 591, jak również  kierownikowi świetlicy bądź intendentce), a odpisy za obiady będą realizowane od dnia następnego.

     DZIEŃ ZGŁOSZENIA NIE JEST LICZONY JAKO ODPIS.

    Niewykorzystane obiady zostaną wydane innym dzieciom zapisanym na stołówkę, które zgłoszą się po ostatniej  turze  obiadowej

  • Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

    to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

  • Konkurs

    Konkurs

    Został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony na wymyślenie nazwy dla Szkolnego Koła Wolontariatu.  Wpłynęło kilka propozycji. Została wybrana jednogłośnie najciekawsza. Konkurs wygrał uczeń klasy 8a Marcin Krzemiński. Nasz wolontariat od dzis nazywa sie:

    "SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU -TRÓJKA POMAGA"

  • Dzień postaci z bajek

    W piątek 4 listopada nasza ,,Trójka" zamieniła się w Czarodziejską Krainę Bajek. Do szkoły przybyływ tym dniu kolorowe, bajkowe postacie. Wszyscy świetnie się bawili, nawet nauczyciele!

  • Szkoła Pamięta.

    Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Zgodnie z polską tradycją 1 listopada – Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli. W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta. Celem tej inicjatywy jest, aby młodzi ludzie pielęgnowali pamięć o bohaterach naszej wolności.

  • #przerwanaczytanie

    Nasza szkoła przystąpiła do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę.

    W akcji wzięły udział klasy wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami. Najmłodszym uczniom głośno czytali wychowawcy. Czytano więc w klasach, na korytarzu i oczywiście w bibliotece. CZYTANO WSZĘDZIE!

  • Dzień Patrona Szkoły

    Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, następnie zostały złożone kwiaty pod pamiątkową tablicą mieszczącą się na naszej szkole i uczestniczyliśmy w programie artystycznym. Uczniowie klas pierwszych, czwartych i przedstawiciel klasy ósmej przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, przeplatane recytacją wierszy i piosenkami.

  • EU Code Week-Europejski Tydzień Kodowania

    Już kolejny rok bierzemy udział w tej inicjatywie, która promuje kodowanie i rozwija umiejętności cyfrowe wśród uczniów w sposób ciekawy i interesujący.

  • Misiowy język angielski w grupach 0A i OB

  • Dzień chleba

    W związku z obchodami Światowego Dnia Chleba dzieci z grupy 0B wybrały się na wycieczkę do piekarni. Zerówkowicze poznali proces powstawania chleba: od przesiewania mąki, do wyjmowania z pieca pachnących bochenków.

  • SZKOLENIE DLA RODZICÓW

    SZKOLENIE DLA RODZICÓW

    Szkolenie skierowane jest do rodziców dzieci klas I, które wzięły udział w projekcie, tj. zostały przebadane przesiewowo oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Proszę, aby rodzice i nauczyciele klas I, w tym dniu połączyli się pod podanym poniżej linkiem, kamery oraz mikrofony nie są wymagane. Spotkanie obejmuje tematykę profilaktyki wad wymowy i słuchu wśród dzieci.

    Termin szkolenia: 27.10.2022 r o godz 17.00

    Szkolenie przeprowadzone będzie przez pielęgniarkę na platformie Teams.

    Poniżej przesyłam link do spotkania dla rodziców :

    https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aDheMaeBV4vbawq0gbPsv7lSq3mvlSdU2DWTdZ16gj6k1%40thread.tacv2/1666266536536?context=%7b%22Tid%22%3a%227c510879-9a93-401e-a624-33385f0cf7ef%22%2c%22Oid%22%3a%221eb8e3bf-2f6d-4564-8c27-e6ab6e5533b6%22%7d

    W przypadku nie posiadania konta w aplikacji, nie jest wymagane jego zakładanie. Wystarczy kliknąć w link i otworzyć go w przeglądarce internetowej i dołączyć jako "gość" wpisując swoje imię i nazwisko. 

     

        koordynator projektu na terenie szkoły

        Anna Kozioł

        

strona: