W dniu 16.04 uczniowie klas III a i b udali się do KOK-u, gdzie wzięli udział w projekcie wojewody Agaty Wojtyszek ,,Korowód Niepodległości''. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W programie znalazły się: prelekcja historyczna, wystawa, pokaz grup rekonstrukcyjnych, zabawy i konkursy.Uczniowie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce i przy fotościance. Były maskotki Młodego Patrioty i marszałka Józefa Piłsudskiego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy wiatraczek i ,,Elementarz Małego Patrioty''. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
W dniu 26.03 uczniowie klasy IIIa zaprezentowali inscenizację ,,Poranek wielkanocny", widownię stanowili najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami. Obecny był również pan dyrektor Krzysztof Kuchnecki. Zerówkowicze w przystępny sposób poznali zwyczaje i symbole Świąt Wielkanocnych. Po występie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Następnie trzecioklasiści odwiedzili ,, z kogucikiem " uczniów klasy II. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Uczniowie klasy 1B wraz ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Żurek wprowadzili w świąteczny nastrój uczniów klas początkowych naszej szkoły przedstawiając tradycje i zwyczaje świąteczne. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Dnia 23 marca 2018 r. w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się III Gminny Turniej Sudoku w którym I miejsce zdobyła Joanna Możdżeń, a III miejsce zdobyła Małgorzata Woźniak z klasy VIIa. Opiekunem uczniów jest nauczyciel matematyki Jarosław Miszczyk. Gratulujemy!
Uczestnicy: Najmłodszym uczestnikiem był Stanisław Pisarski,ponadto uczestniczyli w turnieju: Jacek Woźniak, Wiktoria Głowa, Adrianna Śliwińska,Wiktoria Tulita, Wiktoria Wieczorek, Roksana Gruszka.
Dnia 22 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierza Wielka odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły Jakub Sroga klasa VI b i Roksana Gruszka Klasa VIIa. Jakub Sroga zdobył I miejsce w gminie i awansował do drugiego etapu powiatowego. Opiekunem uczniów jest Jarosław Miszczyk . Gratulujemy! Zdjęcia w albumie fotograficznym.
1. Jakub Sroga klasa VI b - Laureat I stopnia 96p/100p
2. Małgorzata Woźniak klasa VII a
3. Maria Kania klasa VI a
4. Joanna Możdżeń klasa VII a
5. Michał Walczak klasa VI a
6. Marcin Kabat klasa VI a
7. Dawid Zapart klasa VI a
8. Oskar Gandera klasa VII a
Gratulacje Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Opiekun: Jarosław Miszczyk
Dnia 9 marca 2018 roku w Samorządowej Szkole Podstawowej NR 1 w Kazimierzy Wielkiej odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych w: Wielgusie, Cudzynowicach, Kamieńczycach, SSP Nr 3 i SSP Nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Dyktando przygotowała była pani Jolanta Michałowska, nauczyciel języka polskiego w Publicznym Gimnazjum Samorządowym w Kazimierzy Wielkiej. A tak zaprezentowały się nasze uczennice: Zdjęcia w albumie fotograficznym.
kategoria klas IV-VI
II miejsce - Pola Maj z klasy 4a - opiekun p. Anna Gącik,
III miejsce - Katarzyna Mazur z klasy 6b - opiekun p. Beata Kubiec;
kategoria klas VII
III miejsce - Amelia Kuchnecka z klasy 7a - opiekun p. Wioletta Wójcik.
G R A T U L U J E M Y !!!
W dniu 07.03 uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl ,, Pyza na polskich dróżkach" - sceniczną adaptację poematu Hanny Januszewskiej. Inscenizacja była barwna i widowiskowa z dużą ilością tańców i piosenek. Uczniowie wraz z Pyzą wędrowali po regionach naszego kraju.Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Celem ogólnym spotkania było przełamanie bariery jaką jest niepewność dziecka w nowym środowisku czyli w szkole. Spotkanie adaptacyjne miało za zadanie pomóc dziecku w pokonaniu lęków, obaw - bezstresowym przejściu z przedszkola, domu rodzinnego do szkoły, w której będzie realizowało obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne oraz naukę szkolną. Wszystkich przybyłych gości powitał pan dyrektor Robert Głogowiecki, który zapoznał rodziców z przepisami oraz zamierzeniami szkoły dotyczącymi pracy z dziećmi w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej w roku szkolnym 2018/2019. Na początku spotkania zaprezentowały się klasy 0a,0b w inscenizacji i programie artystycznym przygotowanym przez p. Renatę Miszczyk i p. Beatę Jurołajć, oraz tańcu klas pierwszych przygotowanym przez p. Beatę Marzeci p.Elżbietę Żurek. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach rozwijających w sali przeznaczonej dla najmłodszych w naszej szkole. Tam korzystali z pomocy dydaktycznych, które rozwijają motorykę małą i dużą, pozyskanych z rządowego programu „Radosna Szkoła”. Ponadto odbyły się także zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły. Okazało się, że przedszkolaki radziły sobie równie dobrze jak ich starsi koledzy. Poznawały pomieszczenia szkoły; dowiedziały się gdzie znajdują się sale lekcyjne (zgodnie z podstawą programową składające się z dwóch części: edukacyjnej i rekreacyjnej), gabinet pielęgniarki, sekretariat, świetlica, toalety itd. Mogły porozmawiać z pracownikami szkoły, przekonały się, że szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa. Rodzice poznali bazę szkoły, grono pedagogiczne, uzyskali informacje od dyrektora szkoły o sposobie prowadzenia zajęć (np. j.angielski, rytmika, logopedia), zapewnienia dziecku opieki przed i po zajęciach (różne formy organizacyjne opieki świetlicowej), organizowania zajęć zwiększających szanse edukacyjne (uczeń zdolny i mający trudności w nauce np. koła zainteresowań, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka). Ten dzień był bardzo udany. Cel spotkania przekroczyć „próg” szkolny został osiągnięty. Rodzice zaaprobowali założenia programowe, widząc efekty naszych działań. Najwdzięczniejszą „zapłatą” tego dnia było to, że przedszkolaki nie chciały wyjść ze szkoły. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
w dniu 30 stycznia 2018 roku uczniowie klasy Ia i klasy Ib zostali przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Dnia 22 stycznia 2018 roku odbyło sie w naszej szkole spotkanie dzieci klas 0a i 0b z ukochanymi Babciami i Dziadkami. Dzieci wystąpiły w programie artystycznym oraz wręczyły laurki i medale Babciom i Dziadkom. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. To było bardzo ciepłe i rodzinne spotkanie. Występ przygotowały panie: Renata Miszczyk i Beata Jurołajć. Więcej zdjęć w zakładce oddziały przedszkolne.
W tegorocznym Finałowym „koncercie z serduszkiem” WOŚP, który odbywał się w Kazimierskim Ośrodku Kultury krótki program artystyczny przedstawili uczniowie klas I a i Ib. Program ten przygotowały panie Beata Marzec i Elżbieta Żurek. Uczniowie zaśpiewali piosenki i przedstawili układ taneczny . Za swój występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa pod patronatem organizatora Jurka Owsiaka. W tym roku jest organizowana po raz 26. Najczęściej polega ona na wrzucaniu datków do puszek, przy których czuwają wolontariusze. Za oddany datek otrzymujemy naklejkę w kształcie serduszka. Zebrane pieniądze co rok przekazywane są na cele charytatywne. Najczęściej jest kupowany sprzęt niezbędny do pomocy dzieciom jak i starszym.
W dniu 17.01.2018r, odpowiadając na zaproszenie Pani dyrektor Doroty Celej uczniowie klasy IIIa z wychowawczynią Renatą Gaweł udali się do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kazimierzy Wielkiej. Obejrzeli tam inscenizację bożonarodzeniową w wykonaniu podopiecznych Domu. Przedstawienie przypomniało klimat minionych świąt, a także zwyczaje i obrzędy świąteczne. Nie zabrakło kolęd i pastorałek. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie. W drodze powrotnej uczniowie znaleźli czas na zabawę na tak długo oczekiwanym śniegu. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Każda ceremonia przekazania BŚP jest nie tylko miejscem spotkania, ale i posłania, czyli wezwaniem do dawania chrześcijańskiego świadectwa w codziennym życiu.Wpatrzeni w blask tego światła otwierajmy nasze serca, otwierajmy nasze drzwi, spójrzmy przez okna naszych domów, szkół, kościołów, urzędów i nie odwracajmy naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia. Nadszedł czas, aby przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą, bowiem współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła. Niech wrażliwość i przyzwoitość kierują naszym postępowaniem. Niech dzięki naszej wspólnej służbie spełnią się prośby o pomoc dla ubogich, o dach nad głową dla bezdomnych, o bezpieczeństwo dla rodzin, o dobre wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Budujmy w XXI wieku “cywilizację miłości”. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Jasełka i spotkania wigilijne. W okresie świątecznym spotykamy się z rodzicami, pracownikami, emerytami. Dzieci przygotowują jasełka,śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem, gromadzimy się przy wspólnym, wigilijnym stole. Są to ważne, niezapomniane dla nas chwile.Jasełka przygotowali uczniowie klas trzecich pod opieką pani Renaty Gaweł i pani Anny Bijak. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły. Najbardziej wyjątkowym dniem jest oczywiście Wigilia.
Klasy miały swoje spotkania wigilijne na ostatnich godzinach wychowawczych w kończącym się roku.Byli rodzice, uczniowie i zaproszeni goście, pięknie nakryte stoły, opłatek i kolędy. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
W dniu 15 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie wigilijne z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Diana" w Hołdowcu. Wśród zaproszonych gości byli: burmistrz Adam Bodzioch, proboszczowie - ks. Krzysztof Balcer i ks. Janusz Mularz. Zaproszeni zostali również przedstawiciele uczniów ze szkół współpracujących z Kołem Łowieckim "Diana". Spotkanie rozpoczął prezes koła łowieckiego Sławomir Noga, który wprowadził wszystkich w podniosły i wzruszający nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Następnie była wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. W części artystycznej uczniowie z każdej szkoły prezentowali piękne kolędy i pastorałki. Na zakończenie spotkania pan burmistrz obdarował wszystkie dzieci słodyczami. Był to wieczór pełen emocji i wielu wzruszeń. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Młody człowiek, który dorastał na ulicy Kolejowej, dzisiaj bada przyrodę w gigantycznej otchłani zimna. Damian Czajka spędzi święta w Antarktyce. To część świata na półkuli południowej, obejmująca Antarktydę oraz otaczający ją Ocean Południowy i położone na nim wyspy. Obszar o bardzo surowym klimacie. Nie ma rdzennych mieszkańców, zaś działalność ludzka ogranicza się praktycznie do połowów, badań naukowych i turystyki. Antarktyka na ponad 14 milionów kwadratowych powierzchni, a więc jest... prawie 50 razy większa od Polski. Damian Czajka znalazł się w składzie wyprawy, która jesienią trafiła do Polskiej Stacji Antarktycznej imienia Henryka Arctowskiego na biegunie południowym. Nasi badacze monitorują zmiany zachodzące w przyrodzie Antarktyki. Prowadzą obserwacje życia zwierząt - pingwinów, słoni morskich, uchatek - i ptaków. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Dnia 15 grudnia klasa IV B z wychowawczynią Anną Michno była na lekcji programowania wykorzystujących język Scratch w Gimnazjum. To doskonały sposób na twórczą zabawę z dziećmi, które dzięki kolorowym blokom mogą oderwać od gier i nauczyć się wraz z nimi ich tworzenia. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Dnia 13 grudnia na sali gminastycznej naszej szkoły wystąpił Łódzki zespół „Flamenco Kwartet” Prowadzący spotkanie – pan P. Muszyński – najpierw przedstawił artystów, a potem opowiedział krótką historię flamenco. Flamenco należy traktować jako całościową kulturę, obejmującą muzykę, taniec, śpiew, poezję, styl życia i obyczajowość, ale to jednak taniec - pełen ekspresji, autentycznych emocji, piękny i wyrazisty – przyciąga uwagę widzów. Występująca na scenie p. A. Izydorczyk najpierw scharakteryzowała strój tancerki i pokazała sposób grania na kastanietach, po czym zaprezentowała kilka żywiołowych tańców, w których dało się zaobserwować charakterystyczne dla flamenco elementy. Jej ręce poruszały się powoli, z niezwykłą gracją i starannością, nogi natomiast, silnie i dynamicznie, wystukiwały skomplikowane rytmy (silny stukot zawdzięczała także 120 gwoździom wbitym w obcas i czubek każdego buta!). Ruch ciała był gwałtowny i subtelny zarazem. Użyte w tańcach akcesoria: wachlarze, chusty bardzo wzbogacały ich choreografię. Artyści, poza muzyką, śpiewem i tańcem przygotowali dla uczestników mini konkurs „Jaka to melodia?”, a zagranym na zakończenie światowym przebojem „Bamboleo” wywołali spontaniczne reakcje dzieci. Koncert był więc ważnym elementem edukacji muzycznej. Zdjęcia w albumie fotograficznym.