Zdjęcia w albumie fotograficznym
Przygotowania do Bożego Narodzenia klas III rozpoczęły od wizyty w Fabryce Bombek w Miechowie. Poznały kolejne etapy produkcji szklanych ozdób. Następnie każdy dostał bombkę, którą mógł ozdobić. Uczniowie wykazali się pomysłowością, nikt nie żałował brokatu, dlatego efekt końcowy był olśniewający. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się 29 i 30 listopada br. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień, dzień pełen wrażeń i niespodzianek oraz pełnej radości zabawy. Tegoroczna zabawa zaskoczyła nas wspaniałą atmosferą. Dowodem na to mogą być szczęśliwe, uśmiechnięte buzie dzieci, jak również moc pochwał od wychowawców i rodziców. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.
Dnia 14 listopada 2017 roku w SSP Nr 3 odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość miała na celu przypomnienie trudnych czasów zaborów.Akademia składała się z trzech części: Część artystyczna, gra na instrumencie i śpiew, kabaret. Część artystyczna wprowadziła uczniów w atmosferę wydarzeń poprzedzających dzień 11 listopada 1918 roku. W wielkim skrócie przedstawiono sytuację polityczną Polski przed odzyskaniem niepodległości. W wierszach recytowanych przez uczniów ukazano ducha narodu polskiego, walczącego w powstaniach narodowych i wierzącego w odzyskanie wolności. Społeczeństwo przez wszystkie lata zaborów żyło w poszanowaniu dla tradycji swoich przodków. Śpiewane pieśni patriotyczne pozwoliły uczniom zrozumieć i poczuć rozterki walczących o niepodległość. Program akademii przygotowali uczniowie pod opieką p. Beaty Kubiec, p. Jarosława Miszczyka i p. Anny Michno (oprawa muzyczna). Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.
W dniu 07.11. uczniowie klas III z wychowawczyniami Anną Bijak i Renatą Gaweł udali się na cmentarz, żeby zapalić znicze na mogiłach żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. W drodze powrotnej zatrzymali się obok, świeżo odnowionej, figury świętego Rocha. Następnie z dużym zainteresowaniem oglądali kazimierską basztę. Na koniec podziwiali piękno jesiennej przyrody w parku. Po powrocie do szkoły uczniowie stwierdzili, że Kazimierza to urocze i ciekawe miasteczko. Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.
Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.
Przed Wszystkimi Świętymi dzieci naszej szkoły wybrały się na cmentarz celem oddania czci poległym żołnierzom w I i II wojnie światowej. Na Grobach Nieznanego żołnierza, uczniowie z klasy drugiej wraz z wychowawczynią Aleksandrą Kuchnecką i panią Anną Bełzowską-Klimczyk, złożyli stroiki oraz zapalili symboliczne znicze. Jest to akcja, którą w naszej szkole pielęgnuje się i przeprowadza od wielu lat. Dzięki niej oddajemy cześć zmarłym i uczymy się szacunku dla tradycji. Takie momenty skłaniają też do refleksji i zadumy, gdyż pamięć o zmarłych świadczy o żywych. Więcej zdjęć w albumie foograficznym.
23 października na uroczystej Mszy Świętej w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego uczniowie naszej szkoły, ubrani odświętnie, wspomnieli dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W strojach galowych prezentowali się uczniowie klas szóstych jako poczet ze sztandarem szkoły. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy za dar Jana Pawła II i prosiliśmy dobrego Boga o siłę w kroczeniu śladami naszego Patrona. Dodatkowym elementem liturgicznego spotkania było poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo rozpoczynającym swoją szkolną wędrówkę uczniów klas pierwszych. Następnie odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali dla nas uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem p. Piotra Pietrasika i p. Anny Michno. Przypominając nam jakim był człowiekiem Jan Paweł II pomogli nam zrozumieć, kiedy pojawiła się „Jego świętość". Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Uroczystość Ślubowania uczniów klasy I odbyła się 19.10.2017 roku w pięknej scenerii na sali gimnastycznej, uczestniczyli w niej: dyrekcja szkoły, władze samorzadowe, Ks. Proboszcz, nauczyciele, rodzice, babcie, dziadkowie, zaproszeni goście oraz przedstawiciele poszczególnych klas. Dzieci pod kierunkiem pani Beaty Marzec i pani Elżbiety Żurek zaprezentowały uroczysty program artystyczny. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki interpretując je ruchem. Następnie uczniowie sprawnie pokonali przeszkodę – przeskakując przez ławeczkę wykazali się sprawnością fizyczną , aż w końcu zostali pasowani na uczniów co potwierdzili odciśnięciem palca na akcie ślubowania. W dalszej części uroczystości pan Dyrektor i wychowawczynie wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomy a zaproszeni goście obdarowali pierwszoklasistów słodyczami. Uroczystość, podziękowaniem, zakończył pan Burmistrz Adam Bodzioch i Ks. Proboszcz Antoni Bialik.
14 października obchodzimy święto Dnia Edukacji Narodowej, które tradycyjnie nazywamy „Dniem nauczyciela”. W tym dniu świętują pracownicy szkół, a przede wszystkim nauczyciele. To zawód z powołania i chęci przekazania drugiemu człowiekowi tego, co sam zdobył z wielkim wysiłkiem Nauczyciel jest osobą, która od najmłodszych lat kształtuje naszą osobowość, spojrzenie na świat, uczy prawd o życiu. Uczniowie pod kierunkiem P. Aleksandry Kuchneckiej i P. Ilony Franasik przygotowali uroczystą akademię dla Nauczycieli naszej szkoły. Wszystkim dopisywał humor podczas zabawy i śpiewu znanych piosenek, a taniec dziewcząt z klasy VIIa zachwycił wszystkich nauczycieli i uczniów. Na koniec uroczystości Dyrektor szkoły, Pan Robert Głogowiecki, złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły dziękując im za swoją pracę.Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Jako uczniowie klasy szóstej dzięki uprzejmości i finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierzy Wielkiej pana Adama Bodziocha wyruszyliśmy autokarem 4 X 2017 roku do Częstochowy na XVIIPielgrzymkę Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ponad pięciuset placówek, od przedszkoli po uczelnie wyższe, w sumie około dwudziestu pięciu tysięcy osób.Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Uczniowie klas 0-VII naszej szkoły 3 pażdziernika br. podziwiali wystawę "Skarby mórz i oceanów".
Imponującą kolekcję ponad 500 okazów fauny mórz i oceanów, zbieranych od 30 lat, zaprezentował Stanisław Jantura, pasjonat z Sitkówki k/ Kielc. Uczniowie wysłuchali wykładu i podziwiali unikatowe okazy mięczaków, rekina koralowego i plamistego, szczęki rekina ludojada, egzotyczną kolekcję ryb (najeżki, ryby tygrysie) zamieszkujące głębiny oceaniczne, ciekawe okazy rozgwiazd, gąbek, jeżowców i ślimaków, dewońskie mięczaki oraz należącego do skorupiaków królewskiego kraba. Na wystawie była też kolekcja muszli ozdobnych (murex, tryton olbrzymi, perłopławy, stożki, przyłbice, przegrzebki) oraz muszla największego ślimaka na świecie syrnixa.
Polskim akcentem były skarby Morza Bałtyckiego kolekcja bursztynów z inkluzjami. Była to więc fascynująca lekcja przyrody, która na długi czas pozostanie w pamięci uczniów.
W XVIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2017”, który odbył się 23 września 2017 roku pod hasłem „Idźcie i głoście tajemnicę Krzyża”, uczestniczyło 3110 turystów-pielgrzymów. Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.
Informujemy, że nasza szkoła w okresie od 15.09.2016 do 15.03.2017. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi w sposób następujący: Koordynatorem konkursu odpowiedzialnym za organizację i dokumentację konkursu była pani Anna Kozioł, a nauczycielami współpracującymi przeprowadzającymi poszczególne działania byli: Bijak Anna, Gaweł Renata, Jurołajć Beata, Kozioł Anna, Kubiec Beata, Marzec Beata, Michno Anna, Miszczyk Jarosław, Miszczyk Renata, Noga Urszula, Skoruch Beata, Żurek Elżbieta.
Zadanie 1.
Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania. Praca nad ciałem, głosem i przestrzenią. Zajęcia teatralne wykorzystują naturalną skłonność dziecka do zabawy
i naśladowania. Ocena jury na podstawie prac plastycznych/sprawozdań przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie
Sprawozdanie. Wnioski, ocena zadania, uwagi.
W przedstawieniu pt. ,, W poszukiwaniu Wiosny’’( pod kierownictwem pani Beaty Jurołajć oraz pani Beaty Marzec) chętnie wzięła udział duża grupa wychowanków świetlicy, ze względu na wybrany wspólnie temat (oczekiwanie na wytęsknioną porę roku) oraz możliwość wykazania swoich zdolności aktorskich (wykorzystanie naturalnej skłonności dzieci do zabawy i naśladowania). Dzieci chętnie pracowały nad ciałem, głosem i przestrzenią, wykonały z pomocą rodziców przepiękne stroje i dekorację, zamieniając świetlicę szkolną na scenerię tajemniczej bajki( załączone zdjęcia). Młodzi aktorzy poczuli się tak pewnie na szkolnej scenie, że zaprosili na spektakl młodszych kolegów z grup zerowych oraz klasy pierwszej. Zmotywowani przykładem starszych kolegów żywo reagowali na akcję i humor w przedstawieniu, śpiewając wspólnie piosenki o tematyce wiosennej.
Publiczność siedziała , jak zaczarowana podziwiając talenty aktorskie, występujących wychowanków świetlicy. Wszystkie dzieci, występujące w przedstawieniu wykonały chętnie prace plastyczne nt odegranej bajki, które stanowią dekorację szkolnego holu oraz świetlicy.
Należy podkreślić, że omówiona forma aktywności wychowanków świetlicy przyniosła dzieciom dużo radości, zaangażowała rodziców do wspólnej pracy na rzecz szkoły oraz połączyła społeczność uczniowską naszej szkoły, motywując młodszych wychowanków świetlicy do takiej formy zabawy. Warto podkreślić, że wśród młodych aktorów szczególnie wyróżniały się role odegrane przez Wiosnę, Zimę i Marzannę. Po tak odegranym przedstawieniu, liczymy na szybkie pojawienie się wiosny.
Zadanie 2.
Przeprowadzenie debaty uczniowskiej nt.,, Zdrowie na talerzu’’ zakończonej testem sprawdzającym dla uczniów wg układu opracowanego przez szkołę (prace plastyczne, test wiedzy…). Ocena jury na podstawie prac przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:
Ocena wartości debat, wnioski…
Debaty nt. ,, Zdrowie na talerzu” były zorganizowane w dwóch grupach wiekowych (młodsi wychowankowie przygotowani zostali przez panie: Annę Michno, Elżbietę Żurek, Annę Kozioł i Urszulę Nogę, starsi wychowankowie pracowali pod kierownictwem pani Beaty Skoruch).Ponieważ nasza szkoła uczestniczy w projekcie ,, Warzywa i owoce w szkole”, postanowiliśmy zainicjować debatę o zdrowym żywieniu wycieczką do Spółdzielni Owocowo-Warzywnej w Sielcu ( przy współpracy której, realizowany jest wymieniony program). Dzieci mogły zaobserwować proces produkcyjny, podczas którego owoce i warzywa przygotowywane są do spożycia i udostępniania w szkole. W trakcie wycieczki odbyła się burza mózgów nt. wartości odżywczych owoców i warzyw oraz potrzeby ich stosowania w codziennym żywieniu( oprowadzała nas pani Iza, która jest technologiem żywienia i pracownikiem tejże Spółdzielni).
Następnie młodsi wychowankowie ( po powrocie do szkoły) , wykonali prace plastyczne nt. „Zdrowie na talerzu” oraz uczestniczyli w rozwiązywaniu zagadek i quizów na wymieniony temat, wykazując się dużą wiedzą.
Starsi wychowankowie uczestniczyli w debacie nt. ,,Zdrowie na talerzu” zakończonej testem sprawdzającym, dotyczącym piramidy żywieniowej i zasad zdrowego żywienia.
Oceniając wartość wykonanego działania należy zauważyć, że dzieci bardziej świadomie spożywają owoce i warzywa, rozumieją potrzebę uwzględniania wartości odżywczych zjadanych posiłków oraz oceniają swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia w skali wysoko i bardzo wysoko( na podstawie analizy testu wiedzy o zdrowym żywieniu).
Zadanie 3.
Pogadanka z uczniami na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Wymienienie środków lokomocji, którymi poruszały się dzieci. Wykorzystanie mapy Polski/świata do zaznaczenia miejsc odwiedzanych podczas podróży wakacyjnych. Ocena jury na podstawie prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:
Wnioski, ocena zadania, uwagi
Minęły wakacje, dzieci pojawiły się w szkole i na świetlicy pełne wrażeń po przebytych podróżach. Zorganizowaliśmy ( przez panie : Renatę Miszczyk i Annę Michno) pogadanki nt. ,, Wakacyjne podróże”, wykorzystując naturalną potrzebę dzieci , dzielenia się własnymi przeżyciami z wakacyjnych przygód z wykorzystaniem zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Wychowankowie chętnie odszukiwali na mapie Polski i Świata miejsca, w których byli, wymieniając środki lokomocji , którymi się poruszali. Przeprowadzone pogadanki umożliwiły dzieciom uzewnętrznienie własnych przeżyć , zainteresowały nowymi, ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć oraz zachęciły do wykonania prac plastycznych nt. miejsc , które zobaczyły lub planują odwiedzić.
Zadanie 4.
Zorganizowanie w ramach tygodnia Harrego Pottera (bądź innego, wybranego przez szkołę bohatera) konkursu na wykonanie czarodziejskiej różdżki i czapki. Ocena na podstawie prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:
Wnioski, ocena zadania, uwagi
Tydzień Harrego Pottera miał miejsce przed zabawą choinkową w naszej szkole. Konkurs na temat ,,Czarodziejska czapka i różdżka” został ogłoszony i zorganizowany(przez panie: Renatę Gaweł i Annę Kozioł) dla wychowanków świetlicy od grupy zerowej po klasę pierwszą, drugą i trzecią. Powołano jury, które wyłoniło wśród zgromadzonych prac, zasługujące na wyróżnienie. Wybór był trudny, więc jury nagrodziło nagrodami rzeczowymi i dyplomami trzy pierwsze miejsca, pięć drugich oraz pięć trzecich (załączone zdjęcia). Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Wykonane czapki i różdżki zostały wykorzystane na zabawie choinkowej.
Zadanie 5.
Rozmowa nt. bezpieczeństwa korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci (szczególne uczulenie na przekazanie swoich danych, adresu, zachęty do spotkania). Ocena na podstawie prac/sprawozdań przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:.
Sprawozdanie, wnioski, uwagi
Odbyły się dwie rozmowy nt. bezpieczeństwa korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w odstępie czasowym(zorganizowane przez pana Jarosława Miszczyka oraz panią Annę Kozioł). Zaproszono na świetlicę szkolną przedstawicieli Policji oraz pedagoga-pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (załączone zdjęcia i prezentacja).Wychowankowie wysłuchali , jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czekać w czasie korzystania z Internetu, szczególnie uczulono ich na przekazanie swoich danych, adresu, zachęty do spotkania, itp.). Mieli również pytania i własne przemyślenia nt. bezpiecznego korzystania z Internetu. Wychowankowie wyciągnęli mądre wnioski na w/w tematy , które wracały w swobodnych rozmowach w czasie zabaw świetlicowych.
Zadanie 6.
Przeprowadzenie szkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem ZOO Jana Brzechwy. Konkurs można rozwinąć o prace plastyczne. Ocena na podstawie prac plastycznych/zdjęć/sprawozdań przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:
Sprawozdanie, wnioski, uwagi.
Konkurs został ogłoszony i zorganizowany ( przez panie: Annę Bijak oraz Annę Kozioł) dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych : I- grupa zerowa i klasa pierwsza, II- klasa druga i trzecia. Pierwszych eliminacji do konkursu dokonano na etapach klasowych, a następnie odbył się konkurs na świetlicy szkolnej. Jury wysłuchało i oceniło występujących uczestników, biorąc pod uwagę właściwą deklamację z uwzględnieniem znaków interpunkcyjnych oraz zasad prawidłowej artykulacji, oceniano również przyjętą postawę recytatorską i dobór wiersza, zgodny z tematyką konkursową ,, Zoo Jana Brzechwy ’’. Wybór nagrodzonych dyplomami i nagrodami rzeczowymi był bardzo trudny, biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie występujących dzieci i fakt, że był to czasami ich pierwszy, publiczny występ przed większą, szkolną publicznością. Jury po burzliwych obradach wyłoniło w pierwszej kategorii wiekowej miejsce I,II i III oraz dwa wyróżnienia, natomiast w drugiej kategorii wiekowej miejsce I,II i III oraz jedno wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz słodki upominek. O tym , jak trudny był wybór jury, niech świadczy fakt, że organizatorzy konkursu, przyznali dodatkowe wyróżnienie i nagrodę rzeczową dla jednego uczestnika, który ze względu na ogromne zaangażowanie w swój występ, zwrócił ich uwagę. Wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie recytatorskim wykonały prace plastyczne, które zdobiły świetlicę szkolną ( załączone zdjęcia).
Zadanie 7:
Uczyć, bawić, wychowywać. Pogadanka z uczniami nt. roli świetlicy szkolnej. Ocena na podstawie prac pisemnych/plastycznych przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:
Wnioski, ocena zadania, uwagi
Świetlica szkolna jest miejsce w naszej szkole, do którego chętnie się uczęszcza ze względu atrakcyjne wyposażenie oraz wykwalifikowaną kadrę wychowawców. W wyniku przeprowadzonych pogadanek(przez panią Urszulę Nogę i panią Annę Kozioł) i autorefleksji dzieci na temat czasu spędzanego na świetlicy szkolnej powstały piękne prace plastyczne i pisemne(załączone zdjęcia).Warto zauważyć, że dzieci przebywające na świetlicy szkolnej pisały często o przyjaźniach, przekraczających ramy klasowe, ciekawym spędzaniu czasu( wykonywanie prac plastycznych, udział w różnych konkursach, wycieczkach, spacerach, działaniu na rzecz szkoły, zwierząt z pobliskiego schroniska), możliwości odreagowania po ciężkim dniu( zabawy ruchowe na zespole boisk ,, Orlik”, zabawy na nowym placu zabaw, gry w kole szachowym, itp.). Jedna z dziewczynek ciekawie spuentowała swoją wypowiedż na temat znaczenia Świetlicy- ,, na świetlicy można po prostu pomyśleć’’. Dzięki Świetlicy dzieci postrzegają społeczność szkolną w szerszym kontekście, nie tylko, jako klasę do której chodzą, ale przede wszystkim, jako wspólnotę, na której wszystkim powinno zależeć i o którą należy dbać.
Zadanie 8
Zorganizowanie przez pracowników świetlicy szkolnej dnia wspólnego czytania pod nazwą Czytanie łączy pokolenia. Szkoła może zaprosić rodziców i dziadków do wspólnego czytania wybranych pozycji
z dostosowaniem do wieku uczniów. Ocena na podstawie prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:
Opis realizacji zadania, ocena efektów, wnioski.
Celem zorganizowanej przez panią Ulę Nogę akcji było wspólne czytanie, dobra zabawa oraz integracja pokoleń. Zaproszeni goście bez problemu nawiązywali kontakt z dziećmi, rozmawiając o treści i przesłaniu czytanych tekstów, a także opowiadali o swoich zainteresowaniach czytelniczych i o tym, jak ważne dla nich było i jest czytanie. Dzieci podziękowały zaproszonym gościom za piękne czytanie, wspaniałą atmosferę radości i zabawy słowem. Spotkania te pokazały, że dzięki literaturze starsze pokolenie i dzieci mogą znaleźć wspólny język, bo książki, a szczególnie ukryte w nich przesłanie, mają moc jednoczenia ludzi i ponadczasowy charakter. Podczas wspólnego spędzania czasu na czytaniu wytwarzają się ważne relacje. Dzieci zrozumiały, że dzięki pasji obcowania z ,,żywym słowem’’ można odkryć swoje hobby i realizować je wspólnie z bliskimi. Spotkania z zaproszonymi gośćmi upłynęły w miłej i ciepłej atmosferze oraz pozwoliły poczuć się dzieciom jak w domu( załączone zdjęcia).
Zadanie 9
Przygotowanie przez pracowników świetlicy szkolnej opinii na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce. Ocena na podstawie pisemnych opinii przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:
Sprawozdanie, wnioski, ocena zadania, uwagi.
Szczegółowej oceny dokonano( panią Annę Kozioł ) w wypadku dziecka z trudnościami z grupy młodszej oraz uczennicy wybitnie zdolnej z grupy starszej. Spostrzeżenia zebrano do dwóch indywidualnych opinii, z którymi zapoznali się wszyscy wychowawcy świetlicy, aby je wykorzystać i stosować w pracy z w/w dziećmi( załączone opinie ).
Zadanie 10
Zorganizowanie, w ramach tygodnia Polska Złota Jesień, konkursu na przygotowanie opowiadań/zdjęć/prac plastycznych pt. Jesienny spacer dla uczniów, gdzie wygranego wyłonią uczniowie poprzez głosowanie. Ocena na podstawie zdjęć/prac plastycznych oraz zestawienia głosów, przesłanych do jury konkursu.
Wykonanie:
Szczegółowy opis zadania i jego realizacji, liczba uczestników, zdjęć/prac plastycznych, efekty.
Ogromnego splendoru naszej Świetlicy Szkolnej przysporzył literacki konkurs pt. ,,Jesienny spacer’’(zorganizowany przez panią Beatę Kubiec). Odbył się on w tygodniu ,,Złotej Polskiej Jesieni’’. Uczniowie pod wpływem uroku jesiennej aury lekko i zadziwiająco twórczo fantazjowali oraz odbywali jesienne wycieczki po sekretnych oraz ciekawych regionach naszego kraju. Na krętych, ozłoconych słońcem, ścieżkach, spotkali leniwą żmiję, pod krzakiem jałowca spłoszonego szaraka, na pniach omszałych drzew rudą wiewiórkę, niosącą w łapkach do dziupli zimowe zapasy. Kiedy literacko maszerowali w głąb lasu, witał ich jesienny i miły chłód oraz czepiające się wszystkiego nitki babiego lata…
Uczniowie nie tylko opowiadali o skarbach jesieni, mądrze apelowali do serc ludzkich, by zostały wzmożone wysiłki w związku z ochroną przyrody. W wyniku głosowania nagrodzono dyplomami oraz celującymi ocenami troje uczestników, a dwie dziewczynki zostały wyróżnione. Młodsze dzieci również dołączyły się do starszych kolegów i pędzlem lub kredkami przekazywały swoje ,, jesienne spostrzeżenia’’( załączone zdjęcia).
Przesłano do jury następujące materiały dokumentujące wykonanie zadań konkursowych:
Zdjęcia prac, wydarzeń, pliki z opiniami, filmy z fragmentami przedstawienia, konkursów, skany testów.
Wnioski, uwagi, oceny konkursu, jego programu i organizacji:
Konkurs ożywił pracę na naszej Świetlicy, skłonił do większych przemyśleń oraz poszukiwania ciekawych rozwiązań w pracy z wychowankami. Przyczynił się do pogłębienia współpracy z rodzicami dzieci, korzystających ze świetlicy szkolnej oraz nawiązywaniu kontaktu ze sponsorami, ofiarującymi środki na nagrody rzeczowe dla dzieci, biorących udział w konkursach. Przyczynił się do większego zjednoczenia społeczności szkolnej.
Otrzymany certyfikat w ogólnopolskim konkursie oraz przyznany tytuł dla naszej Szkoły ,, Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”, przysporzył nam bardzo dużo radości i zwiększył wiarę w to, że razem można wiele osiągnąć…
W dniu 17.06.2017. reprezentantki naszej szkoły Julia Bratek i Roksana Gruszka ( pod opieką pani Anny Kozioł i pana Marka Szmuca) wzięły udział w XII konkursie ,, Poznaj i chroń przyrodę swojego środowiska’’ , organizowanym przez myśliwych z Koła Łowieckiego ,,Diana’’ , z którymi nasza szkoła współpracuje od jedenastu lat. Konkurs obejmował uczniów ze szkół podstawowych i gminnych, znajdujących się w powiecie kazimierskim oraz składał się z dwóch części : plastycznej( dzieci wykonywały na miejscu pracę plastyczną o tematyce łowieckiej) i pisemnej( uczniowie odpowiadali indywidualnie na pytania związane z ochroną środowiska). W wyniku obrad jury wyłoniono trzech zwycięzców : drugie miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Julia Bratek. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i uczestniczyli we wspólnym grillu.
Uczennice z klasy VIA , SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej.wrażliwe na krzywdę zwierząt, drugi rok ochoczo przystąpiły do akcji na rzecz bezdomnych psów i kotów. Uczniowie i nauczyciele pzynosili dla potrzebujących zwierząt dary w postaci puszek i worków z karmą, makarony, kaszę, kołdry i koce. Wszystkie rzeczy były sukcesywnie w dniach od 16.02 - 21.04.2017 roku. Akcja została przeprowadzona przez: A.Kuchnecką, A.Skowron, A.Śliwińską, S.Syrkiewicz i J.Możdżeń pod opieką n-li U.Noga,M.Dziubek,A Michno.
To ludzie pozbywając się " problemu " skazują psy i koty na tułaczkę i śmierć. Wszystkim , którym los zwierzaków nie jest obojętny DZIĘKUJEMY!
14 czerwca dzieci z klasy O A były na wycieczce w Publicznej Bibliotece w Kazimierzy Wielkiej. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś.
W czerwcu najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0 – III uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt.: „Kolczasta przyjaźń” zaprezentowanym przez Teatr Inspiracja z Krakowa.W spektaklu poruszone zostały zagadnienia tolerancji wobec inności oraz przyjaźni. Aktorzy ukazali postać Jeżyka, który był wyśmiewany przez mieszkańców lasu, głównie złośliwego i pewnego siebie Tygrysa, ze względu na swoją odmienność związaną z wyglądem.W trakcie trwania przedstawienia dzieci mogły odkryć, że Jeżyk pomimo tego, że ma kolce, posiada bardzo dużo zalet i umiejętności. Ponadto jego postać promowała potrzebę dbania o higienę osobistą oraz zdrowego odżywiania. W końcowej fazie spektaklu Tygrys dostrzega, że jego „kolczasty kolega” ma wiele pozytywnych cech, jest miły, uczciwy i zasługuje na szacunek i przyjaźń.
Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku na dzień 1 czerwca. Celem tego święta ma być upowszechnienie ideałów oraz celów związanych z prawami dziecka, które zawarte są w Karcie Narodów Zjednoczonych. W Polsce, a także w innych byłych krajach socjalistycznych, Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku, zawsze 1 czerwca. Z okazji tego święta w szkołach zazwyczaj urządzany jest tzw. dzień sportu, w czasie którego organizuje się między innymi różne zawody sportowe oraz przygotowuje się inne atrakcje. Święto to także okazja do wielu innych imprez, zabaw oraz koncertów planowanych z myślą o najmłodszych.
22 maja 2017r. odbyły się eliminacje powiatowe turnieju BRD. Drużyna naszej szkoły w składzie: Z. Chat, M. Woźniak, K. Chaber, W. Jaworski; okazała się najlepsza. W klasyfikacji indywidualnej. I miejsce zajął Kacper Chaber. Teraz zwycięzcy będą rywalizować w eliminacjach wojewódzkich. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom etapu powiatowego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Nasza drużyna przygotowywana była pod czujnym okiem Pani U. Nogi i Pana P. Radziszewskiego.
18 maja 2017 r. w rodzinnym mieście naszego Patrona w Wadowicach odbył się Zjazd Szkół noszących imię Jana Pawła II. Uroczystość wypadła w czwartek i miała bardzo uroczysty charakter. Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks.Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego. Po Eucharystii wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani tortem urodzinowym, chlebem ze smalcem oraz pysznymi bułkami razowymi. (97 urodziny Jana Pawła II). Przed Mszą odbył się koncert rapera - księdza Jakuba Bartczaka. Zebrani obejrzeli także pokaz musztry paradnej Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" oraz występ zespołu "Sokolanie" z Pilzna. Na zakończenie rozbrzmiała ulubiona pieśń św. Jana Pawła II - "Barka". Uczniowie zwiedzili również Centrum Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Naszą szkołę reprezentowała klasa VI b i trzech uczniów z klasy VIa wraz z opiekunami: Piotrem Pietrasikiem i Anną Michno.